Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от змиите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Как да се отърва от змиите?

    Жоро, идвай да ги взимаш, аз черпя!
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

    Коментар


    • #32
      От: Как да се отърва от змиите?

      Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
      И аз съм сложил в гаража , ама жената пак се навърта от време на време. Явно не е много ефективна. Това на майтап.

      Защо не оставиш влечугите на мира и не приучиш жената да не им се плаши толкова? Само и покажи некоя мишка или плъх на живо и нека тя избира кое да бъде. Аз предпочитам смок. Поне няма да ми носи зарази и бълхи. Впрочем и таралежите разнасят доста бълхи .... а тях не вярвам някой да ги обича. Естествено има го и варианта да напълниш мястото и къщата с отрови, репеленти, и какво ли още не. Само че те пък май предизвикват алергии..... оправия няма.
      Е, таралежите носели бълхи, змиите пък са преносители на кърлежи. Кое е по-опасно?

      Коментар


      • #33
        От: Как да се отърва от змиите?

        Един съвет, вземете си две-три котки, няма да видите нито мишка, нито гущер, пък и носят радост.
        "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

        Коментар


        • #34
          От: Как да се отърва от змиите?

          В големите хипермаркети се продават препарати против влечуги, купи си, окоси тревата и поръси, няма нужда да убиваш тварите, те сами ще си избягат...в някой друг двор. А за мишките работата е лесна- слагай отрова и това е.

          Коментар


          • #35
            От: Как да се отърва от змиите?

            Метод на Българите,траперите и Северноамериканските индианци-пепел от огнище,аз го използвам на село или когато отида на бивак с децата по диви места,първата пепел от огъня отива за това !За целта на колегата,обаче си трябва сериозна офанзива и с репеленти и с почистване на мястото!Таралежи имам в къщи и аз ,но в диво место трудно ще ги контролираш да свършат точно определена работа,така че високи обувки и яка работа!Успех!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #36
              От: Как да се отърва от змиите?

              Първоначално публикуван от Тихомир Преглед на мнение
              Е, таралежите носели бълхи, змиите пък са преносители на кърлежи. Кое е по-опасно?
              Те тука ме изненада. Признавам си - не знаех. Обаче пък от друга страна от тъщата и кърлежите кое е по-опасно?

              ПП Чак сега се вгледах. До Търново ми е малко далечко да идвам само за това. Обаче ще съм там за мотосъбора ако не мине котка път..... Ако още ги има до тогава - може да стане весело.
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #37
                От: Как да се отърва от змиите?

                Купи си пушка, в повчето от случаите помага със змиите. Стреляш ги с 2/0, те стават на парцал, скупчват се и после само ги ринеш с лопатата. Аз така процедирам на село и проблеми нямам.
                Ако е машина, нека бъде немска!
                XJR 1200
                ETZ 150
                Kawasaki Ninja ZX10R

                Коментар


                • #38
                  От: Как да се отърва от змиите?

                  E браво, нЕ`ам думи...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Как да се отърва от змиите?

                    Имах същият проблем.Слагах сяра ситна мрежа на оградата и пак гадините влизат.
                    Докарах си кучето и сме 4 на 0 дори днес намерих една водна убита.
                    Също живея във гората.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Как да се отърва от змиите?

                      Ако не я закачаш щяла змията сама да си отиде. Къде - във двора на съседа и утре пак в нашия двор.
                      Всички които упрекват убийството на змия да отидат при колегата на гости и да си приберат змията у тях. Упреци не му решават проблема.
                      Защото другият вариант е гнездо змии и следващата година още повече змии.
                      Просто трябва да се балансира екосистемата в имота. За съжаление не може да се изолира от съседните имоти.
                      Трябва да се направи така че змиите да заобикалят имота.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Как да се отърва от змиите?

                        Теории, теории...
                        А истината е проста-докато двора не се приведе във вид в който да не се харесва на змиите-те все ще са си там. Не може хем да не стъпваш по половин година в имота, и да искаш всичкото да му е наред.
                        И аз искам някои работи, ама няма... Трябва сам да си ги свърша.

                        Трепането на змиите не решава проблема. Ще изтрепете две-три, пет. И тяхното място ще се заеме от други които си търсят територия за лов на мишки. И тях може да изтрепете разбира се. После и другите дето ще дойдат. И така докато дойде зимата и змиите се скрият да презимуват. Напролет пак. И така докато не изтрепете всички змии в околността(съмнително), или не си окосите и поддържате двора и къщата в нормално(за хората) състояние.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Как да се отърва от змиите?

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          Теории, теории...
                          А истината е проста-докато двора не се приведе във вид в който да не се харесва на змиите-те все ще са си там. Не може хем да не стъпваш по половин година в имота, и да искаш всичкото да му е наред.
                          И аз искам някои работи, ама няма... Трябва сам да си ги свърша.

                          Трепането на змиите не решава проблема. Ще изтрепете две-три, пет. И тяхното място ще се заеме от други които си търсят територия за лов на мишки. И тях може да изтрепете разбира се. После и другите дето ще дойдат. И така докато дойде зимата и змиите се скрият да презимуват. Напролет пак. И така докато не изтрепете всички змии в околността(съмнително), или не си окосите и поддържате двора и къщата в нормално(за хората) състояние.
                          Кольо, нали имаше такава тема до скоро. Човек за да убие смок или слепок, трябва да е наистина безмозъчен, да не казваме други нарицания. А в България видовете отровни змии са 4 - Пепелянка, Усойница, Каменарка, и котешката змия. Пепелянката и Усойницата са в червената книга и е строго забранено да се убиват. А пък другите 2 вида са толкова рядко срещани, поне в моя край. Всяка седмица съм в гората и никога не съм ги срещал. Единствените 3 животни които нападат без провокация са- гепарда, крокодила, и леопарда. Всички други животни нападат при самозащита или ако са провокирани. Е змията ако не ти прави нищо защо да я убиваш ?
                          За това колега окоси целия имот и направи мястото негодно за пребиваване на змии, и бъди сигурен, че няма да ги има. Но в никакъв случай недей ги убива !
                          ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                          0878 23 58 34- Радо

                          Коментар


                          • #43
                            От: Как да се отърва от змиите?

                            Радо, нали там е целта- да ги изгоня Нека си живеят, само да не е в моя двор!
                            ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                            08седем9010З60
                            MAKE RALLY NOT WAR
                            Confidence in Motion

                            Коментар


                            • #44
                              От: Как да се отърва от змиите?

                              Ето по случая една снимка от предната седмица, бях в гората и срещнах един доста красив, млад смок

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07072012373.jpg
Прегледи:1
Размер:361.4 КБ
ID:5391736
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07072012374.jpg
Прегледи:1
Размер:348.2 КБ
ID:5391737
                              Тази животинка е срамота да я убиеш !
                              ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                              0878 23 58 34- Радо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Как да се отърва от змиите?

                                Първоначално публикуван от RadoR Преглед на мнение
                                Тази животинка е срамота да я убиеш !
                                Жената не мисли така! Страх я е от всичко що мърда, освен човека
                                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                                08седем9010З60
                                MAKE RALLY NOT WAR
                                Confidence in Motion

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X