Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да се отърва от змиите?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да се отърва от змиите?

    Радо има предвид да не убиваш нищо. И е прав!
    Lancia Delta HF Integrale Evolucione

    Коментар


    • #17
      От: Как да се отърва от змиите?

      Първоначално публикуван от peichev68 Преглед на мнение

      Гена, с мишките се борих преди година, ама май пак ще трябва.
      Послушай ме премахни мишките и плъховете и змийте като няма какво да ядат сами ще се махнат.Да не мислиш че таралежите стойт и дебнат змийте,това е пълна глупост.

      Коментар


      • #18
        От: Как да се отърва от змиите?

        По моя край се процедира така : На няколко места в двора се пали суха слама змиите не понасят миризмата на горяло . Това се прави още пролетта когато тревата е зелена и огъня не може да тръгне неконтролируемо на някъде .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #19
          От: Как да се отърва от змиите?

          За да не се изплаши детето , преди да влезеш хвърли 2-3 пиратки . Змиите бягат от вибрациите на гърмежите , но е временна мярка , после репелент .
          ‎По 2 литра са само млякото и сока !
          WJ 4.7

          Коментар


          • #20
            От: Как да се отърва от змиите?

            Ако са само смокове аз бих ги оставил.Мишоците са напаст,а не смокчетата.След дъждовете като пекна слънчо видях 2-3 пъти смокове около нас.Да са ми живи и здрави

            Коментар


            • #21
              От: Как да се отърва от змиите?

              Ако ходите по-често на въпросното село, змии в двора няма да имате. Каква е тази трева човешки ръст? Просто имотът трябва да се поддържа в обитаемо състояние.
              Окосете тревата. Не забравяйте да носите високи обувки и дълги панталони по време на косенето. Гумени ботуши и дънки е добър вариант от към безопасност. Жега е, но това е положението. Аз предпочитам да съм потен, но не нахапан.
              Не е нужно да се убиват змиите. Те си тръгват сами, стига условията да са неблагоприятни за тях. А неблагоприятните условия за змиите са благоприятни за хората и обратно.
              Разкарайте мишките - основната причина на змиите да са на близо. Аз решавам този проблем с ултразвукови машинки:
              Тази http://www.globol-bg.com/index.php?l...ic&page=3&id=3 ги гони успешно от вилата ми. Има ги в Бриколаж.
              Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

              Коментар


              • #22
                От: Как да се отърва от змиите?

                Детето не е проблем, той е станал колкото мене, сега ще прави 16. Тия работи не го плашат изобщо. Жената е проблема
                Тоя път го занимарихме мястото поради лични причини (просто няма как да оставим къщата, където си живеем празна).
                Ще окосим, ще видим какво може да направим
                ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
                08седем9010З60
                MAKE RALLY NOT WAR
                Confidence in Motion

                Коментар


                • #23
                  От: Как да се отърва от змиите?

                  Сяра два пъти годишно - покрай оградата и по предполагаемите им свърталища в двора.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да се отърва от змиите?

                    И аз съм чувал от стари хора, че огънят или по точно миризмата на изгоряло дърво от въглените ги прогонва. Дори най-ефективните препарати против змии са с миризма на пушек и въглен. Но струват по 200-300 лв. За това и колеги са чували, че пепел от печката върши същата работа! Може би едно чувалче с дървени въглища ще върши същата работа. Не пречи да се пробва, по безобидно е от сярата.
                    LR Disco II 99 - TD5
                    www.lre-bulgaria.org

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да се отърва от змиите?

                      Първоначално публикуван от Радослав Стефанов Преглед на мнение
                      по безобидно е от сярата.
                      Сярата не е вредна нито за хора, нито за животни. Всъщност не е вредна и за змиите, те просто избягват миризмата.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да се отърва от змиите?

                        Сяра.По евтиния и сигурен вариант.Сложил съм в двора и около къщата десетина купчинки и за сега змия не съм виждал.
                        ........................
                        Иван Маринов
                        CRF 250 X
                        Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да се отърва от змиите?

                          Първоначално публикуван от pimax Преглед на мнение
                          Сяра.По евтиния и сигурен вариант.Сложил съм в двора и около къщата десетина купчинки и за сега змия не съм виждал.
                          И аз съм сложил в гаража , ама жената пак се навърта от време на време. Явно не е много ефективна. Това на майтап.

                          Защо не оставиш влечугите на мира и не приучиш жената да не им се плаши толкова? Само и покажи некоя мишка или плъх на живо и нека тя избира кое да бъде. Аз предпочитам смок. Поне няма да ми носи зарази и бълхи. Впрочем и таралежите разнасят доста бълхи .... а тях не вярвам някой да ги обича. Естествено има го и варианта да напълниш мястото и къщата с отрови, репеленти, и какво ли още не. Само че те пък май предизвикват алергии..... оправия няма.
                          0888932647

                          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да се отърва от змиите?

                            Нешев, това с жената е решима задача. Клин клина избива - завъди наоколо по-млад и за предпочитане, по-едър екземпляр. Шансът е да се изгонят една друга.

                            Таралежът е голяма работа. Бълхите му се оправят с една капка Фронтлайн. Само дето не е склонен към преяждане, нито пък предпочита точно змиите, нито пък яде змии, по-големи от захапката си. Така че е по-скоро дългосрочно и превантивно решение.

                            И изобщо, коя поред тема за змии е това?

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да се отърва от змиите?

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Нешев, това с жената е решима задача. Клин клина избива - завъди наоколо по-млад и за предпочитане, по-едър екземпляр. Шансът е да се изгонят една друга.
                              А ако вземат да се харесат? Двойна беля на главата? По-склонен съм да се пазаря с колегата за някой друг по-едър смок да почерпя нещо. Хем и жената и тъщата ще респектира.
                              0888932647

                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да се отърва от змиите?

                                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                                А ако вземат да се харесат? Двойна беля на главата? По-склонен съм да се пазаря с колегата за някой друг по-едър смок да почерпя нещо. Хем и жената и тъщата ще респектира.
                                Ааа, като има тъща - не помага моя метод.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X