Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Има ли живот "След основен ремонт"?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Има ли живот "След основен ремонт"?

    И работа на студено.....Това не са руски таралясници.Ти си знаеш.

    Коментар


    • #17
      От: Има ли живот "След основен ремонт"?

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      И работа на студено.....Това не са руски таралясници.Ти си знаеш.
      Това беше есента,около +10 градуса , загряваше си на място за 15-на мин. до степен да има прилично парно , все пак стрелката на температурата не "ходеше" в средата където и е мястото по време на движение.
      Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

      Няма вече Диско,няма вече Pinz...

      Коментар


      • #18
        От: Има ли живот "След основен ремонт"?

        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
        Основният ремонт на двигателя, би позволил да знаете точно с какво разполагате и в какво състояние е....
        Точно поради тази причина реших да не купувам цял двигател втора употреба, а да сменя всички части на двигателя с нови. От стария двигател оставих само блока и главата, всичко друго - ново. Не знам доколко може да се разчита на новите части, но съм убеден, че е по-добре отколкото друг двигател в неизвестно състояние. Времето ще покаже дали съм сгрешил.

        Коментар


        • #19
          От: Има ли живот "След основен ремонт"?

          Моторът трябва да се разработва до определени обороти, с плавно натискане, но в движение с вариация на оборотите. Да стои и да работи на едно място, не е най-правилното.

          Коментар


          • #20
            От: Има ли живот "След основен ремонт"?

            Аз така разработих моя преди 1,5г и десетина хиляди км. - първо около 500 км. на нормални обороти - обиколки на околомръсното и разходка до Пловдив - гледах да е около 1500-2000 оборота макс.
            Смяна на масло, после следващите 1500 - внимателно, после смяна на масло и после - само газ
            Мотора е като нов! Набива ли ризи?

            п.п. странна работа - дал си $$$$ пари за ремонт, а си решил да спестиш 20-30 литра гориво за правилно разработване...
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #21
              От: Има ли живот "След основен ремонт"?

              Тези 500 км. наведнъж ли трябва да се минат или за няколко дни? За следващите 1500 предполагам, че не наведнъж. Има ли някакви особености при набиването на ризи за които да подбирам майстора и техниката? Благодаря предварително.

              Коментар


              • #22
                От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                Може да спреш да пикаш - до 2 пъти, ма не е желателно!
                Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

                Коментар


                • #23
                  От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                  Благодаря за навременния, компетентен и обоснован отговор, колега. Ще се възползвам от него и двата пъти ще те споменавам с добро. И не само тогава. Почвам отсега.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                    Ризи се набиват когато пестиш от бутала.С нови бутала се разстъргва блока и се шлайфа по размер.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                      Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                      От моя скромен опит-около 4 основни ремонта на различни коли,полза почти никаква или за кратко време.Сега двигателите са толкова оптимизирани като ресурс на детайлите,че едва ли има предвидени 7 размера на частите като колите от 70-те и 80-те години.Остава отделно качеството на вложените части какво е.За майсторлъка пък е отделна тема.

                      Напълно подкрепям мнението.Правил съм два основни ремонта-пари на вятъра.Как да позная кой е майстор???После обвинява частите,шлайфа,световният империализъм и т. н.Много по-добро решение-друг двигател от катастрофирал автомобил

                      Коментар


                      • #26
                        От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                        Първоначално публикуван от Балканджи Пламен Янков Преглед на мнение
                        Тези 500 км. наведнъж ли трябва да се минат или за няколко дни? За следващите 1500 предполагам, че не наведнъж. Има ли някакви особености при набиването на ризи за които да подбирам майстора и техниката? Благодаря предварително.
                        Нали не искаш да се измъчиш , като грешен гявол при това упражнениеПодкарай я Враца-Бели извор-Враца , че е равничко , па и си наблизо , каквото и да се случи (пу да не е уроки).На влизанв в града си спираш на некоя бензиностансия , преглеждаш , ако прецениш.И пак същия маршрут.Като ти омръзне си се прибираш и другия път пак.
                        А , на бензиностанцията можеш да следваш и другите препоръки
                        Успех!
                        За ризите е важно да е правилен материалът.
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                          Колегата гуцко беше писал за 300tdi - там ризи фабрично няма - затва въпроса ми за ризите беше към него.
                          Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                            Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                            Колегата гуцко беше писал за 300tdi - там ризи фабрично няма - затва въпроса ми за ризите беше към него.
                            Той може и да си каже.
                            Заради шупла в стената на цилиндъра на шест фордови мотора (Форд Транзит) съм набивал сухи ризи.На единия можеше да мине през дупката кибритена клечка.На тоя с най-малките шупли , го изловихме с тапа на цилиндъра и въздух под налягане.
                            Имам и случай на задран цилиндър и единственото спасение за блока е суха риза.
                            Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                              Първоначално публикуван от PinMaster Преглед на мнение
                              Колегата гуцко беше писал за 300tdi - там ризи фабрично няма - затва въпроса ми за ризите беше към него.
                              Не сме го "обличали" с ризи.Шлайфане на главата,нови сегменти,термостат всички видове гарнитури,семеринги май някакви лагери, ама не съм много сигурен. Аз съм само шофер - не се бъркам в монтьорските работи.
                              Гледам в ляво- няма нищо, гледам в дясно пак няма нищо и си викам: Аааааа тука има нещо!

                              Няма вече Диско,няма вече Pinz...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Има ли живот "След основен ремонт"?

                                Правих основен ремонт на моята Гранд витара 2.0(12 белята стана преди 3 седмици в снега при боя в преспите изчука лагер биелен от позагряване но понеже бе насред нищото поизчаках да нормализира температурата и пак уж лекичко но лекичко в снега неможе на следващата преспа мотора затегна.
                                Дилемата:
                                -долнище за мотор-600лв.
                                -цял неубурудван -1400лв.
                                След отваряне на мотора лагерите на 4 биела се бяха качили един върху друг.
                                Понеже имам близък приятел в шлайф база и работя с 4 доставчика на резервни части се реших на ремонт проблемни при тези мотори са валовете (в наща околия има 4 мотора с проблемни долнища) та:
                                -товаря вала,главата и биелите и в базата
                                -проверихме вала за биене (ако имаше такова бях готов за поръчка на нов)но се оказа идеален по думите на шлайфиста леко почистване 1 ремонт
                                -пълно обслужване на главата
                                -проверка на биелите за раздуваня(имаше леко такова на 4-та)замених я с друга равна по тегло с раздутата
                                Нови :
                                биелни,основни лагери(1-ремонт)
                                сигменти
                                комплект гарнитури
                                гумички
                                водна помпа
                                виско
                                ан.комплект вериги
                                тампони мотор
                                Всички части набих оргинални спестих от веригите щото не ми се даваха 700лв.взех за 380.
                                Тотала удари 890лв. (цена на части с отстъпки)
                                Впечатления:
                                Джипа ми е на 450км.след ремонта леко по ниска температура отдавам го на синтетичното масло (преди това го карах с полусинтетика)
                                Разработвам си го нормално без цедене при превклюване на скоростите
                                Осезаемо го чуствам по пъргав тоест при поемане от по ниски обороти на голяма предавка
                                Замисъл:
                                Идната седмица ще му сменям маслото минавам на 10W60 (гредят пусти витари като ги назориш) та идеята за това масло ми е по добро смазване на по голями температури

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X