Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • При цена на газа от 3,30-4,00 лв./кг. това не е ли твърде скъпо удоволствие? Хамалогията и мястото за бутилка отделно.

    Коментар


    • Не знам, като закръгли месец вкъщи, ще стане по-ясно По мои (не знам доколко верни) изчисления, активно използваният ел. бойлер ми е струвал около 50 лева на месец. Голямата бутилка струва 35 лева да бъде заредена в близката станция и би трябвало да издържи около месец - това предстои да се разбере. Но мисля, че няма да надхвърли сметката за ток. Иначе място има много, това не е никакъв проблем. Както и хамалогията, тя си ми е вечен спътник и никак не помрачава радостта ми от това да изхвърля най-накрая уреда от банята, който хем заемаше място, хем беше на 220 v, което ми носеше душевен дискомфорт
      Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

      Коментар


      • gimax
        gimax коментира
        Редактиране на коментар
        Изобщо няма да сбъркаш с газов бойлер,жените у вас ще го оценят най-много.Имаш безкрайна топла вода.За по лесно тураш две бутилки в паралел,има си готово решение по специализираните магазини и ще се родиш,повярвай ми.

      • IvanIvanovi
        IvanIvanovi коментира
        Редактиране на коментар
        да,да, моите жени не само могат да източат топлата вода от тец-а, ами успяват да изговорят и неограничените минути от мтел. Слагам им ел.бойлер и толкоз.

      • sek.1
        sek.1 коментира
        Редактиране на коментар
        Какво ще оценят жените не знам ама ти ще оцениш колко тежи газовата бутилка . При три жени в къщи единственото което ги ограничава в банята е обема на бойлера в моя случай 100 литра . Няма сила в този свят която да ме накара да сложа по голям или нещо което дава повече топла вода .
        Последно редактирано от sek.1; 16-06-22, 06:18.

    • Преди 15-тина години калеко ми и брат му си купиха 1 бойлер на газ и го свързаха към двете си бани. Те живеят на 2-ри и 3-ти етаж на триетажна къща. По спомен, за двете бани отиваха 3-4 бутилки (10 кг) на месец. По едно време минаха на 20 килограмови бутилки. Уж да мъкнат по-рядко, но за сметка на това бутилката я мъкнеха двамата - до третия етаж. Изкараха така 2-3 години, докато им писна постоянно да мъкнат и да зареждат. Накрая си сложиха слънчеви колектори и се родиха.


      Аз лично не бих си причинил такава хамалогия за 15 лв икономия на месец. Това, ако приемем, че една бутилка ти снига за 1 месец.
      Nissan Terrano 2,7 TDI

      Коментар


      • Преди някакво време правих едни бакалски сметки за бойлер на газ. На газ излизаше скъпо, а оттогава битовия ток поскъпна значително по-малко от пропан-бутана. Потенциалната икономия от липсата на загуби от обемния бойлер не съм я смятал, най-вече защото не мога.

        Интересно ми е каква ще е реалната ситуация.

        Коментар


        • Като свърши първата бутилка ще пиша отново, разходът ще е ясен. Но икономията въобще не ми е първо съображение, да не кажа, че е по-скоро последно. Като се замисля, основното ми съображение май е да махна ненадеждното електрическо нещо от банята, което ми обтягаше нервите само като го видя А гледката на вода извираща струйно отгоре покрай термометъра и течаща по електрическите копчета само спомогна за решението Плюс чисто любопитство, как ще е с играчката на газ. Така че за мен всичко е точно, работи супер, остава да установя разхода, но той не е осонебено важен. И да, започвам сега да чета за непознатата материя "слънчеви колектори". Така и така пробих стената за да влезе нова линия за топлата вода (много елегантно, стана, не личи!), някой ден мо е да пусна едно разклонение към покрива.... Ама първо трябва да се запозная с цялата работа!
          Последно редактирано от Теодор МБ; 15-06-22, 07:19.
          Някои казват, че съм ужасен човек. Но това не е така - аз имам сърце на мил, чувствителен юноша. Пазя го в буркан със спирт на бюрото си...

          Коментар


          • piron45
            piron45 коментира
            Редактиране на коментар
            Хич не му мисли, сега е времето да ползваш слънцето. Взимаш най евтината система с тръби и бойлер на покрива, отворена система. Не ти трябва нищо друго, само две тръби до бойлера и почва да тече топла вода.От 11г го имам и не го ползвам само от ноември до март. Зимата стои източен, щото не виждам смисъл да го подгрявам в снега. Дори да няма ток, топла вода има.Дори да няма вода, 1/3 от бойлера може да се източи /достатъчно за бърз душ, стига водата да не е вряла/.Моя струваше 600лв, 110л 15 тръби. Изплати се на втората година. Като ми писна да се катеря на покрива за да го източвам, си пуснах още една тръба до канал и вече не се качвам.

        • Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
          Проверих СветлюШишковите бойлери.

          Хоризонтална стотица с ∅370mm и дължина 140cm, и серпентина, е на цена 890лв.
          Същата, но без серпентина, е 880лв.

          Точно при конкретният модел мантела (по Кольо, а и по спецификации) е с дебелина 1.25mm, а дъната са 1.5mm.

          Бойлерите са с опция 2 или 3kW, която не влияе на цената.

          До тук отношението цена/качество е относително приемливо, но ще разгледам и другите аналогични като размери предложения.

          ​​​​
          P.S. Бойлерите с ∅450mm са с по-дебела ламарина, но и са (малко) по-скъпи.
          От както почина Светльо Шишков според колеги качеството на тяхната продукция е паднало значително .
          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

          Коментар


          • Ясен
            Ясен коментира
            Редактиране на коментар
            Така се отдава почит на Основателя.

            Но иначе преди около 1г купих на майка ми такъв и го разгледах. Поне каквото се вижда откъм фланеца беше добре пипнато.

            "Мамо, това е новият ти бойлер. Казва се Светлю (с Ю) и ще живее у вас."

        • Не знам дали е споменато в темата, но от известно време където е имало тема из форумите за бойлери, много ги хвалят като надежни и с дебели водосъдържатели, сръбски бойлери Тедан, ето линк за по-лесна ориентация, не са евтини но много ги хвалят. https://tedan.bg/bg/Elektricheski-boyleri.c321

          Коментар


          • Не си купувайте ТЕДАН ! Бързо пада температурата на загрятата вода. Ако ще си купувам нещо , вероятно ще е СТИБЕЛ ЕЛТРОН.

            Коментар


            • Хех Чаках да се намеси фенът на проточните бойлери, но се сетих че почина...

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                Хех Чаках да се намеси фенът на проточните бойлери, но се сетих че почина...
                Защо си против тях? Чудя се за един апартамент за такъв, писах и преди няколко месеца. Първо, че банята ми е малка, и второ имам трифазен ток вкаран в банята. Та как да не се изкуша? Познавам само един човек ползвал проточни бойлери преди време и беше много доволен. Говорим за истински 18-20 кв, не да си миеш ръцете с 3 кв.
                Ford Maverick II 2.3 XLT
                Ford Mondeo MK5

                Коментар


                • Паджеровод
                  Паджеровод коментира
                  Редактиране на коментар
                  Аз не съм против тях, щом имаш трифазен ток си екстра подготвен. Просто се сетих за Пенчо...🥺

              • Проточните трифазни бойлери са супер. Освен масовата липса на трифазен ток, имат само 1 недостатък - спира тока, спира къпането.

                Коментар


                • Asen Kushlev
                  Asen Kushlev коментира
                  Редактиране на коментар
                  Е аз съм на газ и е същото.

                • gimax
                  gimax коментира
                  Редактиране на коментар
                  И аз съм на газ,ма съм турил юпс и нема гайле кат спре тока.

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X