Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв бойлер да взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв бойлер да взема?

    Предстои ми покупка на нов бойлер. До сега се отказах той да е проточен и да е хоризонтален. Значи бойлера трябва да е със серпентина и да е вертикален 80 л. 3кW. Нямам пари за неръждавейка.

    Въпросът ми е каква марка да е?

    Преди два месеца протече старият ни Елдом Варна, който е произведен 1978 г. - т.е. 29 години работа със два пъти смяна на защитите.

    Но в момента имам няколко много разочаровани приятеля от Елдом, закупени през последните две години. Дипломат=Елдом. От Теси също чувам доста оплаквания.

    В момента се замислям за "Светлю Шишков" или "Матев"-Хасково. Като дедо ми има на Матев и от три години работи безотказно.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

  • #2
    До: Какъв бойлер да взема?

    Ами Паско Матев т.е.фирма "Матев" доколкото знам, произвежда водосъдържателите на "Елдом"-Варна.Така ,че ....
    B+

    Коментар


    • #3
      До: Какъв бойлер да взема?

      Един глас от мен за "Елдом". Взимаш си емайлиран с анодна защита, следиш я и я сменяш редовно и е вечен!
      А защо не щеш хоризонтален? Просто любопитство

      Коментар


      • #4
        До: Какъв бойлер да взема?

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Един глас от мен за "Елдом". Взимаш си емайлиран с анодна защита, следиш я и я сменяш редовно и е вечен!
        А защо не щеш хоризонтален? Просто любопитство
        Аз не съм особено доволен от елдом, бойлера ми е на половин година и започна да ми изключва защитата, намалям термостата и пак ... до сега 10ина пъти, намалих термостата на половина и спря да изключва обаче явно термостата е за смяна .
        Иначе съм с хоризонтален и водата се меша много бързо, 80 литров хоризонтален свършва по бързо от 80 литров вертикален .
        Най-добрия реглаж на преден и заден мост

        Коментар


        • #5
          До: Какъв бойлер да взема?

          Моят е хоризонтален, варненски, неръждавейка. Доколкото знам проблемът е общ. Изходът на топлата вода е много високо, и като се загрява се надува. Предпазният клапан капе досадно. Като се нагрее спира.

          Коментар


          • #6
            До: Какъв бойлер да взема?

            Първоначално публикуван от v0id Преглед на мнение
            започна да ми изключва защитата, намалям термостата и пак ... до сега 10ина пъти, намалих термостата на половина и спря да изключва обаче явно термостата е за смяна .
            Същия случай е при един приятел Явно влагат някаква некачествена партида напоследък...

            Коментар


            • #7
              До: Какъв бойлер да взема?

              Стисни се малко,събери парици и само неръждаем !Един от най-добрите варианти според мен е да купиш само неръждаем водосъдържател 80 л от стария модел (с големия фланец) и да си го сглобиш ти,стига да ти се занимава.Можеш да сложиш контактор да пази 2-те защити от нагревателите и да добавиш вътре анодна защита.(Въпреки че,за неръждаем бойлер тя ще пази само фланеца).
              Тези водосъдържатели миналата година струваха 130-140 лв.
              Най-страшното в България е, че хората, които пращат SMS-и във ВИП-Брадър,
              имат право да гласуват на избори.

              Коментар


              • #8
                До: Какъв бойлер да взема?

                Не се занимавай с боклуци а си вземи неръждаем бойлер. Другите издържат по 2-3 години и хвърляш. Още след първата година количеството на ръждата започва да се увеличава и към края на втората вече може да се види като се налее вода в бял съд с дълбочина поне 20см. Не си хвърляй парите на боклука. Евтиното винаги излиза по скъпо. А може да ти струва и нещо друго.
                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                Коментар


                • #9
                  До: Какъв бойлер да взема?

                  6 години работих тая работа(ВИК)и марката ако имаш пари е една Стибел Елтрон е няма такива боилери върхът но и цената е също върхът от бг производството супер недоволен съм от Матев Хасков от 12 монтирани боилера 10 се цепнаха по шевовете просто незнам защо се получи но факт,Елдом биват но и при тях имахме аварий и за радост само един цепнат,най-добър в това отношение е Светлю Шишков познавам го лично страшно отговорен човек и боилерите са му добри да скъпи но истински както казва Йори не се занимавай с емаилирани и други псевдо-глупости ако искаш даи маш боилер взимай Шишков невероятен бойлер.Ще дам пример в един хотел при нас гръмва боилер 500 литра ама гръмва е меко казано беше се пръснал по шева и чак кожуха разцепил звъни ми Светлю Шишков моля ти се иди виж какво става и ми звънни ми казва,отивам аз и какво да видя боилера сцепен от всякъде звъннах му и му казах казва сваляйте го и да го карат да видим,е оказа се че боилера е бил оставен да замръзне и са го пуснали да работи замръзнал и разбира се се е пръснал това не влиза в гаранцията но го оправиха и пари не взеха човека е доволен какво повече да кажа.
                  ДИМИТЪР ДОРОСИЕВ(Дявол Коледа)Хард Suzuki Samurai 1.6(каквото е останало от него),и паркетен Samurai 1.3.
                  тел.088четири 9едно9 4нула4
                  -------------------------------------------------------

                  Коментар


                  • #10
                    До: Какъв бойлер да взема?

                    Незнам от къде си етоти GSM:0896774984 на Ангел Керемидаров с.Костенец .Прави водосъдаржатели от неръждавейка фланци също .Моя е от 93г.Сменям само нагреватели не се спира изобщо само когато сме на почивка .Награватели сменям но при нас водата е отврат много варовита . Като извадиш нагревателя е като елхичка .Спира топлообмена и цъффф...айде нов.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Какъв бойлер да взема?

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      Един глас от мен за "Елдом". Взимаш си емайлиран с анодна защита, следиш я и я сменяш редовно и е вечен!
                      А защо не щеш хоризонтален? Просто любопитство
                      Никога не съм имал хоризонтален бойлер. Но ми го обясниха простичко и мисля че е достоверно:

                      "Топлата вода стои в горната част на бойлера, а студената е в долната. При хоризонталния бойлер контактната площ между топлата и студената вода е 3-4 пъти по-голяма от колкото при вертикалния. Заради това водата в хоризонталния бойлер изстива по-бързо от колкото във вертикалния. Хоризонтален бойлер е подходящ, ако работи постоянно"

                      До скоро с вертикалния бойлер можех спокойно да се къпя и по-продължително време, дори и през зимата. И предпочитам да се къпя на изключен бойлер. Докато с хоризонтален бойлер водата изстивала доста по-бързо.

                      По принцип тръбите за бойлера ми да оставени на високо - т.е за хоризонтален бойлер. Така че ще се радвам ако някой обори горните мнения.

                      Относно Елдом - просто напоследък са занижили доста качеството. Като проблемите са им главно по ел. частта.

                      Ще се замисля по вариянта със замяната на водосъдържателя с неръждаем. Но споменатия стар бойлер е в апартамента на роддителите ми. А на мен си ми трябва нов бойлер

                      А някой ще ми обясни ли за какво е тази анодна защита? От какво предпазва, защо се сменя толкова често?. Старият ни бойлер няма такова нещо, пък изкара 29 години - водосъдържателя е бил поцинкован
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Какъв бойлер да взема?

                        Абе и аз съм съгласен, че неръждавейката е най-добре, но напоследък се изхитриха и за икономия ги правят от ламарина 0.5 Как я заваряват нямам идея, но балона "диша" при всяко пускане на топлата вода. Вижда ми се несериозно от един материал да се правят и капачки за буркани и бойлери(образно казано) Все пак при нагряване в балона се вдигат до 8 атмосфери!

                        Анодната защита се поставя само при емайлирани бойлери. Представлява пръчка от сплав, която с водата и стените на "балона" прави галваничен елемент, като по този начин отлага метал от пръчката по стените на балона там, където има пукнатини по емайла. При навременна смяна на пръчката, която просто изчезва за около 2 години бойлера на теория е вечен

                        Коментар


                        • #13
                          До: Какъв бойлер да взема?

                          Предупреждение !!!

                          Никога не купувайте бойлери от марката стибел елтрон.

                          Това е най големия боклук на пазара.

                          Излишно е да ви разказвам за десетките пробити бойлери всичките

                          веднага след като им изтича гаранцията.
                          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                          Коментар


                          • #14
                            До: Какъв бойлер да взема?

                            аз имам 14 бойлера на елдом инвест.80 литра със серпентина за парното.вече една година се ползват.само възвратния клапан им е проблемен понякога заяжда и лесно се чупи.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Какъв бойлер да взема?

                              На родителите ми купих Стибел Елтрон преди 10-15 години и до сега НИКАКВИ оплаквания, в къщи съм с "Теси инокс" - за 5 години Никакви оплаквания. Трябва да кажа че и двата апартамента са на ТЕЦ, така че боилерите се ползват само по време на профилактиката.
                              Това е моят скромен опит Теси то май беше доста ефтинко

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X