Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки към маслото

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Добавки към маслото

    Здравейте, искам да попитам, какво ви е мнението за добавките, които се слагат при смяна на маслата? Чувал съм за: Универсален модификатор, Marly, Тexaco, Форсан. Дали наистина има някакъв ефект или всичко е ракламен трик?

  • #2
    До: Добавки към маслото

    http://forum.offroad-bulgaria.com/fo...play.php?f=112

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=8984

    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=10769

    http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=7135
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #3
      До: Добавки към маслото

      Първоначално публикуван от LuckyArcher Преглед на мнение
      Здравейте, искам да попитам, какво ви е мнението за добавките, които се слагат при смяна на маслата? Чувал съм за: Универсален модификатор, Marly, Тexaco, Форсан. Дали наистина има някакъв ефект или всичко е ракламен трик?

      Не се занимавай с глупости! Съвременните масла имат всички необходими добавки!

      Коментар


      • #4
        До: Добавки към маслото

        Има ефект от добавките но трябва да не са ментеАз съм пробвал и карал с Универсален Модификатор,Реметализант,Cyclo и някой по неизвестни и определенно има разлика със и без добавката

        Коментар


        • #5
          До: Добавки към маслото

          Първоначално публикуван от TRAPERA Преглед на мнение
          Има ефект от добавките но трябва да не са ментеАз съм пробвал и карал с Универсален Модификатор,Реметализант,Cyclo и някой по неизвестни и определенно има разлика със и без добавката
          И каква разликата

          Не съм ползвал такива неща ама според мен на умрял човек каквото и да му даваш нема да живне,така е и при двигателя
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #6
            До: Добавки към маслото

            Аз пробвах какво ли не за предния диф.
            С най-скъпото масло е по-шумно отколкото с най-евтиното + добавка.

            Коментар


            • #7
              До: Добавки към маслото

              Ползвах универсален модификатор и към двигателното и към раздатката разликата е малка но осезаема.Голямо подобрение има при агрегати които са зле значително тогава се усеща много добре.
              Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
              "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
              "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

              Коментар


              • #8
                До: Добавки към маслото

                повечето от добавките са болкуци от които няма полза, но има едно изключение (според мен поне): Добавки на базата на PTFE (тефлон).

                Този полимер има няколко добри качества, които издват доста добре смесени с маслото.
                1. Тефлона е най-добрата смазка която съществува. Коефициента му на съпротивление е по-малък от този на леда (а и на маслото което слагаме в двигателя).
                2. Когато се "намаже" по метал при големи температури и налягания тои се свързва на почти молекулярно ниво с него и оформя една микронова обвивка която деиствува както и слоя масло в двигателя: Разделя метала на цилиндъра и на буталото и запълва финните драскотини по тях. Същото нещо го прави по всички други места където има триене и минаване на масло. Покривката е твърда и не подлежи на изтриване. На местата където се нарани бива веднага оправена от остатъка от тефлон който седи в маслото.
                3. В сравнение с маслото, температурата на изгаряне на тефлона е много по-висока. За добро масло (мобил1) имаме около 230 градуса. За тефлона олоко 320 градуса. Това означава че е много по-стабилен в подсилени двигатели и такива с турбини.
                4. Единствения проблем в миналото беше масления филтър. Тои задържа всички частици по-голями от 10 микрона. В последно време може да се произвежда тефлон с големина на зърното от около 1 микрон и това му позволява да се използува спокойно в всякакъв двигател.
                GC2005

                Коментар


                • #9
                  До: Добавки към маслото

                  това за тефлона добре. а защо във F1 карат още с масло а не са го заменили с разтворен тефлон в масло? или ще кажеш, че техните масла съдържат тефлон. според мен точно в това как ще стане "намазването" и "свързването" на тефлона с металната повърхност е проблема при тази технология. Това е и причината да не правят тефлонови сегменти и цилиндри във F1 и да избухнат с +300 коня нагоре и направят мотора мега здрав. Иначе като суровина PTFE - то хич не е скъпо в сравнение с въглеродните влакна и кевлара.

                  това е и проблема с повечето "добавки" - че техния ефект съществува само при положение, че филма от материала в добавката е ненарушен. това обаче се случва само за малко и частично и затова ефекта е малък.

                  наблюдавал съм жива демонстрация (на специален експериментален двигател на B&W MAN) на подобна добавка за двигателно масло с впечатляващ на пръв поглед резултат за съжаление много краткотраен имайки предвид броя на работните цикли в един двг.
                  "..there is no substitute for cubic inches.."

                  Коментар


                  • #10
                    До: Добавки към маслото

                    След като веднъж е сипван тефлон, вече никакви добавки не работят.
                    Всичко което реално прави тефлоновата е да обезшуми разхлопаните агрегати. Така че да продадеш заминалата кола за здрава.
                    За кво ви трябва под вола теле?

                    Коментар


                    • #11
                      До: Добавки към маслото

                      Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
                      това за тефлона добре. а защо във F1 карат още с масло а не са го заменили с разтворен тефлон в масло? или ще кажеш, че техните масла съдържат тефлон. според мен точно в това как ще стане "намазването" и "свързването" на тефлона с металната повърхност е проблема при тази технология. Това е и причината да не правят тефлонови сегменти и цилиндри във F1 и да избухнат с +300 коня нагоре и направят мотора мега здрав. Иначе като суровина PTFE - то хич не е скъпо в сравнение с въглеродните влакна и кевлара.

                      това е и проблема с повечето "добавки" - че техния ефект съществува само при положение, че филма от материала в добавката е ненарушен. това обаче се случва само за малко и частично и затова ефекта е малък.

                      наблюдавал съм жива демонстрация (на специален експериментален двигател на B&W MAN) на подобна добавка за двигателно масло с впечатляващ на пръв поглед резултат за съжаление много краткотраен имайки предвид броя на работните цикли в един двг.
                      Той тефлона не е заместител на маслото. Маслото има и други предимства. Например охлажда там откъдето мине. А кевлара да не би да е смазващо нещо? Той си е здрав материал но няма смазващи способности. И ме може да сравняваш твърдостта на метала с тази на тефлона. Всеки материал си има предназначение. Не можеш да направиш нож от дърво:
                      • Желязото е леко и твърдо (горе долу). Но трябва да го смазваш за да не се износи при триене в друг метал.
                      • Маслото е течно, смазва и охлажда. Но трябва да го държиш под налягане иначе как да се вмъкне в процепите. И на някой места прегрява и гори (в турбините най често).
                      • Тефлона се наранява лесно, но пък работи и в началото (когато маслото още не е под налягате...). Трябва да се възстановява За това се пъха повече тефлон в маслото отколкото е необходимо за да покрие стените. Устатакът възстановява покритието което се изяжда. За това му трябва маслото да го носи так където трябва.
                      Разбираш ли как се ратваря кръга?

                      GC2005

                      Коментар


                      • #12
                        До: Добавки към маслото

                        О, не разбира се. Тефлонът е много тежък, той изобщо не тръгва с маслото веднага. И не се диспергира разбира се, колкото го увлече потокът - толкова. Чисто механичен примес който се замазва периодично в някакви драскотини, увеличава динамичния вискозитет, и общо взето това е. Реално увеличава само противозадирните свойства, и то не в най-тежките режими. Ако трябва реално - като добавка е по-скоро вреден.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Добавки към маслото

                          Всъщност е съвършено и доказано вреден. Защото освен че въобще няма шанс да иде където ние бихме желали направо задръства филтрите и като допълнителна екстра прави нещо като нагар което няма отстраняване и която субстанция задръства фините каналчета.

                          Въобще най-доброто което можете да направите е да си купувате хубави масла. Вярно те са скъпи но повярвайте ми има защо И се замислете защо няма нито една реномирана и сериозна фирма която да продава "тефлонови" добавки... Все са разни тип гаражен и с продажби по телефона...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            До: Добавки към маслото

                            Загар няма как да се получи защото чистия тефлон гори на 320 градуса. Маслото (и най доброто) изгаря на 230... а минералното на 150-160 градуса. Проблема с изгарите идва от нечисти примеси в тефлона които изгарят. Същото ще стане ако смесиш лошо старо масло в чистото мобил1 (примерно).

                            Коментар


                            • #15
                              До: Добавки към маслото

                              Първоначално публикуван от gc2005 Преглед на мнение
                              Загар няма как да се получи защото чистия тефлон гори на 320 градуса. Маслото (и най доброто) изгаря на 230... а минералното на 150-160 градуса. Проблема с изгарите идва от нечисти примеси в тефлона които изгарят. Същото ще стане ако смесиш лошо старо масло в чистото мобил1 (примерно).

                              бъркаш температурата на изгаряне със така наречения "flash point" или мисля, че на български е "пламна точка" и е основен показател за сигурност при горивата и смазочните продукти. наистина на добрите масла пламната точка е около 200-240 градуса целзий а на минералните по ниска (поради по-голямото съдържание на петролни деривати вкл. леки), но дефиницията (приблизително) на този показател е при каква температура на течността, нейните пАри (ударението е на А ) могат да се възпламенят от открит пламък в затворено пространство. този фактор се измерва при определени условия и методика и е показателен за това колко взривоопасно е веществото. т.е. нищо общо с температурата при която се възпламенява маслото или изгаря. много офф топик излезнах но исках да го кажа

                              да се поправя: тефлонови детайли има в двигателите (сегменти, клапани, лагери дори). там тефлона се използва като основа в която се добавят до 60% неорганични пълнители - метали и други (от сайта на DuPont)
                              Последно редактирано от fakir; 26-07-07, 10:24.
                              "..there is no substitute for cubic inches.."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X