Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Уазов преден мост на Витара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Уазов преден мост на Витара

    Аз ползвах заден витаров кардан, на който отрязах вилката за карето което е към пиньона, и на негово място присадих вилка, но от УАЗ. Така вече имам преходен кардан-към раздатката си е оригиналния, а към предния мост с УАЗ-ово каре. Досега не съм имал никакви ядове оттам.
    Мърдането на кардана става в раздатката-също както отзад. За разлика от УАЗ-там кардана е телескопичен.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Уазов преден мост на Витара

      Това дето е на шлици в раздатката е пълна глупост ама ще си караме и така
      Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
      Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

      Коментар


      • #18
        От: Уазов преден мост на Витара

        Първоначално публикуван от Близнаците Преглед на мнение
        Прави го с два носача ако искаш ходове
        Ходове не се постигат само от носачи !
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • #19
          От: Уазов преден мост на Витара

          Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
          Какъв е проблема?
          Какво ще кажете да ползвам заден кардан от дълга база?
          Най ми допада такъв тип носачи като на Ицо #163 ,само ,че захватът към шасито да не е с унибали,че скъпо а тръба в тръба да може да се усуква/видях на бай Матьо на Вранглера такова изпълнение-мисля,че е здраво и лесно за изпълнение.
          Тонка ,за някакви си 300 - 500 лева никога няма да си рискувам личната безопасност .. отделно джойнтовете ще се изплатят за година офф експлоатация..

          Я обясни за тая нова шарнирна връзка "тръба в тръба" ,че нещо не вдявам
          Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
          New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

          Коментар


          • #20
            От: Уазов преден мост на Витара

            Първоначално публикуван от speed750 Преглед на мнение
            Тонка ,за някакви си 300 - 500 лева никога няма да си рискувам личната безопасност
            Я поясни. С какво другите решения заплашват безопасността? Аз съм копирал захващането на дискавъри, с два гумени тампона и гайка която ги стяга. Колкото и зор да е видяла витарата(де ли да го е виждала...) от именно този възел не съм видял и грам проблем.
            Кажи си твоята версия.

            А за "тръба в тръба" и на мен ми е интересно.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Уазов преден мост на Витара

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Я поясни. С какво другите решения заплашват безопасността? Аз съм копирал захващането на дискавъри, с два гумени тампона и гайка която ги стяга. Колкото и зор да е видяла витарата(де ли да го е виждала...) от именно този възел не съм видял и грам проблем.
              Кажи си твоята версия.

              А за "тръба в тръба" и на мен ми е интересно.
              Моята версия съм я направил преди година и до сега нямам един проблем към елементите в които съм инвестирал (джони джойнт). Сами сте го казали че топлата вода е открита отдавна , но всеки иска да опъне дявола във въздуха .... да но на каква цена ...след време всеки идва на правилнота....
              Не искам да обвързвам никой с моето мнение ,то си е мое..

              П.П. ремонта на един джойнт на 100% е 20 лева ,на компоненти които използвате колко е ?
              Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
              New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

              Коментар


              • #22
                От: Уазов преден мост на Витара

                Ицо, ако си помислил, че се заяждам-не е така. Просто не ми стана ясно какво имаш предвид под безопасност.
                А след като съм копирал това което са измислили инжинерите от Ленд ровър, и досега не съм имал и аз проблем с този начин за захващане на носачите-значи няма място за притеснение и за безопасностт.

                Ремонат на компонентите е цената на два тампона. Не знам колко пари са, но бидейки обикновена гума(полиуретановите се продават само в комплект с всички други по джипа) не би трябвало да е много.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Уазов преден мост на Витара

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Ицо, ако си помислил, че се заяждам-не е така. Просто не ми стана ясно какво имаш предвид под безопасност.
                  А след като съм копирал това което са измислили инжинерите от Ленд ровър, и досега не съм имал и аз проблем с този начин за захващане на носачите-значи няма място за притеснение и за безопасностт.

                  Ремонат на компонентите е цената на два тампона. Не знам колко пари са, но бидейки обикновена гума(полиуретановите се продават само в комплект с всички други по джипа) не би трябвало да е много.
                  Имах предвид което е замислил Антон ...тръба в тръба ... Преди време сменях втулките на носачите на Тойота 70 и цената беше 450 лева за четирите носача . На моите носачи е значително по евтино : по 30 лева за преден , 40 лева за заден носач и 24 лева за А-рамото = 184 лева за пълна ревизия. Обаче ако сравним ходовите параметри и експлоатационния пробег ....... абе всеки да си прави сметка

                  П.п. не съм си и помислил че се заяждаш
                  Последно редактирано от New hope; 26-07-12, 23:26.
                  Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                  New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                  Коментар


                  • #24
                    От: Уазов преден мост на Витара

                    А бе обяснете каква е тази тръба в тръба?
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Уазов преден мост на Витара

                      Не точно тръба в тръба,не знам има ли точно наименование,за съжаление го видях набързо и успях да намеря само тази снимка
                      Естествено на късата част има гресьорка.На снимката носачите изглеждат тънички,но не са!
                      Прикачени файлове
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • #26
                        От: Уазов преден мост на Витара

                        Това не са ли регулируеми носачи? Има там винт който се навива в тръбата и така регулира дължината на носача като цяло...
                        От снимката това успях да видя.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Уазов преден мост на Витара

                          И аз туй виждам.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Уазов преден мост на Витара

                            А не би ли трябвало поне контра гайка да има.И за какво са гресьорките?Чувал съм че има такова усукване ,на резба...
                            Да обяснят разбирачите
                            0887/400121 Антон Донев

                            Коментар


                            • #29
                              От: Уазов преден мост на Витара

                              Малко напредък...
                              Прикачени файлове
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • #30
                                От: Уазов преден мост на Витара

                                Добре се движиш.
                                За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                                Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X