Обява

Свий
Няма добавени обяви.

EDC или (Every Day Carry)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: EDC или (Every Day Carry)

    Ключове, два телефона (личен и служебен), документи, пакетче носни кърпички и пари (ако има налични : ) )
    В моторджииското яке имам десетина свински опашки.
    Иначе не виждам какво от какво толкова ще се оцелява в градска среда... Колко пъти ви се е налагало да си ползвате магнезиевите запалки и въобще да палите нещо в града...

    Коментар


    • #32
      От: EDC или (Every Day Carry)

      Вчера на терасата неможах да намеря нито една запалка у нас .. и нямаше как да си запаля цигарата Познай как го направих хихихих. Иначе в градска среда докато дойде линейката ми се е налагало да ползвам аптечката
      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
      A POS
      0885600200
      За момента пасажер

      Коментар


      • #33
        От: EDC или (Every Day Carry)

        Интересно, интересно

        На прима виста - в мен имам портфейл с документи и банкови карти, нож със сгъваемо острие, GSM, малко кешовица и шапка с козирка ... и това е

        Не мога да се изсипя на работа с джобестия панталон, че ще ми покажат вратата

        Последните три месеца нося ежедневно раница - установих, че ми е доста по-лесно да наслагам разни дреболии в нея, отколкото да ги мъкна по джобовете - пак тая пуста липса на странични джобове на официалния панталон

        Раницата ми е по-заредена - тънка ветровка, половин литър вода, ключове + ключодържател, направен от наплетен паракорд (cobra weave ), Ultrafire фенер с резервна батерия, кърпички, и един карабинер някъде по раницата накичен. Слънчеви очила в твърд калъф. Резервен GSM със заредена батерия и зарядно за първия GSM Молив и тефтерче. И дъждобран, вързан отдолу на раницата - мързи ме да го сваля, че трудно се натъпква обратно
        Comin' in on a wing and a prayer, Comin' in on a wing and a prayer
        Though there's one motor gone, We can still carry on, Comin' in on a wing and a prayer

        Коментар


        • #34
          От: EDC или (Every Day Carry)

          И аз до преди време носих в раница едно пончо (камуфлажно) и един ден докато бяхме с детето навън заваля .. майките в градинката се разтичаха като пилци. Аз спокойно си извадих пончото загърнах малкия барбар с триколката и си тръгнахме .. това че ме гледаха стреснато и шашнато беше показателно че трябва да си взема друг цвят дъждобран . Сега почното е в колата. Много е гадно като неможеш да идеш на работа както искаш. Предишната ми работа налагаше носенето на костюм и ми беше доста трудно да побирам сичките джундурии по него.. сега мога да си ходя както си искам което е чудно ))
          Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
          A POS
          0885600200
          За момента пасажер

          Коментар


          • #35
            От: EDC или (Every Day Carry)

            Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
            Понеже вече - старост нерадост и деменция явно ме наляга - на всяко излизане от къщи си преговарям.
            1.Документи
            2.Пари
            3.Телефон /с две карти и привързано за него мъничко Викториноксченце/
            4.Цигари /или нещо за тровене/.
            Тези неща са постоянно присъствие.

            Обаче имам проблем. Много съм разсеян. Заради това си нося документите в кожено калъфче на връвчица на врата. И въпреки това миналата седмица намерих начин да ги изтърва в Шабленската тузла /блато/. Щото там си ги свалих от врата и ги прехвърлих в джоб на късите гащи. И докато се провирам през шавара.... абе дълга история с щастлив край. Та от тук произтича питането ми. Някой открил ли е начин тъпите документи хем да ги носи някак постоянно хем с тях да се завира по водоеми, кал и каквото още се сетите без риск да ги повреди, унищожи или загуби /да ги откраднат на плажа например/. Много се стресирах оня ден докато ги открия.
            Има едни чантички за китката, пробвай може да свърши работа .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #36
              От: EDC или (Every Day Carry)

              Олеле....
              И аз съм от параноиците...
              В мен :
              Пари, документи, три телефона- и трите общо взето по- смарт от мен самия.
              Нож Емерсън Super CQC 7.
              Ключове с куботано- спрей.
              Обикновено нося и Глок19/ Зиг Сп2022 с два резервни пълнителя, но нещо в последно време ме домързява.
              Фенерче Олайт Т 20.
              В Бейл Аут Чантето на 5.11:
              Лаптоп с резервна батерия.
              Тефтер и химикал.
              Аптечка
              Прословутото фолио.
              Мултитул Гербер от Беър Грил серията.
              Сгъваем "Дроп пауч".
              Резервни батерии.
              Спрей Сейбър ред Мк. 3
              Мокри антибактериални кърпички.
              Най-често и шише с 0.5 л. вода.
              Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
              No man left's behind !!!!

              Коментар


              • #37
                От: EDC или (Every Day Carry)

                1. Портфейл с каквото трябва да има вътре.
                2. Комуникация
                -Телефон с 2-3карти
                -Ако е целесъобразно се разширява със зарядно и/или допълнителен акумулатор
                3. Мулти тулове
                -Понеже са много, минимумът, ако летя, е Swiss Utili Key, максимумът Swisstool Spirit Plus ratchet
                4. Фенер
                -от никакъв, през Led Lenser Р2 до Led Lenser P6
                5. Огниво
                от никакво през кибрит до зипо, или нещо по водо, вятъро и прочее устойчиво, според необходимостта
                5. Очили - слънчеви, според климата може и овлажняващи капки за очи и шапка.
                7. Когато е целесъобразно ГПС с подходящи карти и достатъчно запаси баКтерии.
                8. усб клечка и каквото трябва в нея
                9. Четало със слушунки. То е избрано такъв модел щото освен за четене и писане да върши работата на смартафон
                10. Вода - според зависи
                11. Таблетки фруктоза със соли - пак според зависи
                12. Салфетки сухи! Ако потрябва, мога и сам да си ги намокря
                Подчертавам, че съм се органичил до ежедневно носен "екзистенц" миниУм

                Коментар


                • #38
                  От: EDC или (Every Day Carry)

                  Първоначално публикуван от GN2355 Преглед на мнение
                  11. Таблетки фруктоза със соли - пак според зависи
                  Нещо от рода на хидратин алфа прахчето или ?
                  Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                  A POS
                  0885600200
                  За момента пасажер

                  Коментар


                  • #39
                    От: EDC или (Every Day Carry)

                    Първоначално публикуван от duvi Преглед на мнение
                    Нещо............
                    Като ви чета ми идва на ум това което Чавдар каза:

                    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                    Пък и тук във форума се сещам за хора, дето имаха внушителен списък с оборудване, което возеха в джипките. Ама последните стигаха до паркинга на бензиностанцията на околовръстното, откъдето собственикът се прекачваше в някой не толкова подготвен джип ...
                    Спрете се бе. В града всичко от което се нуждаете е на две крачки. Ако не на две крачки-на две преки.
                    Ако се излиза малко по-далеч от цивилизацията(което за нас значи 10-12 км, а в Канада ще ни се смеят за това разстояние)-има смисъл, ама в града...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #40
                      От: EDC или (Every Day Carry)

                      Прав си .. и не си прав. Нека се опитам да обясня защо не си прав според мен. Това нащо си е начин на живот.. един вид така сме свикнали.
                      Ситуация .. няма значение каква, но трябва минимум екпировка и трябва да се тръгне момоментално. На мен ще ми отнеме точно 20 секунди да си завържа кубинките и да метна раница на гръб и съм готов. Докато ти както казваш, че всичко е на няколко крачки колко време ще ти отнеме да събереш тези неща . За мен това си е трениране на психиката и тн. Защото според мен колкото по-често си ползваш екипировката и нещата толкова повече навикваш с тези неща и когато се наложи действаш инстиктивно а не се замисляш което отнема време. Същото е и с ножа на джобчето.. Ако седи там само за украса в "ситуация" няма да реагираш толкова бързо колкото човек примерно белил ябълката си всеки ден с този нож и го ползва постоянно.. и те такива примери колкот искаш ..
                      Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                      A POS
                      0885600200
                      За момента пасажер

                      Коментар


                      • #41
                        От: EDC или (Every Day Carry)

                        А бе така е, тренировките са си важни, ама за какво тренираш?

                        Въпреки, че отчитам възможността всеки момент да се случи нещо което изобщо не сме очаквали, и да се наложи да използваме тези джунджурии не мисля,ч е носенето им в ежедневието е оправдано.

                        Ако искате да сте подготвени за нещо си-заживейте на село, ама истински. С гледане на всичките му там животни, с ежедневните грижи по поддръжка на къща, то и в градината трябва всеки ден да се върши нещо, като натовариш люцерната на ремаркето(а по-правилно е на каруцата) трябва да можеш да вържеш обикновено конопено въже, а преди това да натовариш сеното така, че то да е равномерно разпределено, и да не изпадне по пътя... А то каруцата я тегли кон, а справянето със сбруята и поддръжката на каруцата са си сериозна школа. Отделно трябва да можете да боравите добре с брадва, бичкия, ръчни бургии, да разбирате по малко(а по добре много) от коване, дърводелство, зидане, мазане, ветиринария, а нерядко и да оказвате първа помощ, щото когато се случи селския доктор е или пиян, или е в града по работа, или е@е някъде тайно...

                        В резюме-макар "селянин" да е унизително понятие, тези които живеят на село са много по-подготвени за всякакъв вид критичнои ситуации от гражданите. Макар и да не знаят какво значи EDC или (Every Day Care)
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #42
                          От: EDC или (Every Day Carry)

                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          А бе така е, тренировките са си важни, ама за какво тренираш?

                          Въпреки, че отчитам възможността всеки момент да се случи нещо което изобщо не сме очаквали, и да се наложи да използваме тези джунджурии не мисля,ч е носенето им в ежедневието е оправдано.

                          Ако искате да сте подготвени за нещо си-заживейте на село, ама истински. С гледане на всичките му там животни, с ежедневните грижи по поддръжка на къща, то и в градината трябва всеки ден да се върши нещо, като натовариш люцерната на ремаркето(а по-правилно е на каруцата) трябва да можеш да вържеш обикновено конопено въже, а преди това да натовариш сеното така, че то да е равномерно разпределено, и да не изпадне по пътя... А то каруцата я тегли кон, а справянето със сбруята и поддръжката на каруцата са си сериозна школа. Отделно трябва да можете да боравите добре с брадва, бичкия, ръчни бургии, да разбирате по малко(а по добре много) от коване, дърводелство, зидане, мазане, ветиринария, а нерядко и да оказвате първа помощ, щото когато се случи селския доктор е или пиян, или е в града по работа, или е@е някъде тайно...

                          В резюме-макар "селянин" да е унизително понятие, тези които живеят на село са много по-подготвени за всякакъв вид критичнои ситуации от гражданите. Макар и да не знаят какво значи EDC или (Every Day Care)
                          Колко си прав !!!!!!!
                          Лудак

                          Коментар


                          • #43
                            От: EDC или (Every Day Carry)

                            Не съм съгласна. Повечето неща, които се изброяват тук, че носим ежедневно в себе си, не са свързани точно с "оцеляване", а с елементарна готовност за реакция в често срещани, но не ежедневни ситуации. Фенерчето е забележително удобство, когато изгасне токът, а не си си вкъщи, или като слизаш по стълбите в някой блок с изгорели крушки вечер. Малката аптечка може да се окаже от голямо значение при оказването на първа помощ, а такива неща се случват почти на всекиго. За джобното ножче мисля, че е излишно да изброяваме колко ежедневни употреби има, запалката - също. И т.н. Убедена съм, че всеки може да даде отчет и за другите неща, които си носи в себе си постоянно, и не му трябват веднъж на 10 г., а влизат в действие значително по-често. Лично за мен изобщо не става дума за някаква вманиачена "подготвеност", а наистина за няколко дреболии, които ми спестяват голямо неудобство в определени ситуации. Никой няма да забележи, ако не ги нося, но е значително по-удобно, като ги имам Естествено, всичко е въпрос на баланс и кой къде тегли чертата - за някои нещата, които аз изброявам, са прекалено много, за други са едно нищо и пропускам най-важните (фолиата напр. все пак са ми в колата, не в чантата), но нали затова споделяме опит

                            Коментар


                            • #44
                              От: EDC или (Every Day Carry)

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              А бе така е, тренировките са си важни, ама за какво тренираш?

                              Въпреки, че отчитам възможността всеки момент да се случи нещо което изобщо не сме очаквали, и да се наложи да използваме тези джунджурии не мисля,ч е носенето им в ежедневието е оправдано.

                              Ако искате да сте подготвени за нещо си-заживейте на село, ама истински. С гледане на всичките му там животни, с ежедневните грижи по поддръжка на къща, то и в градината трябва всеки ден да се върши нещо, като натовариш люцерната на ремаркето(а по-правилно е на каруцата) трябва да можеш да вържеш обикновено конопено въже, а преди това да натовариш сеното така, че то да е равномерно разпределено, и да не изпадне по пътя... А то каруцата я тегли кон, а справянето със сбруята и поддръжката на каруцата са си сериозна школа. Отделно трябва да можете да боравите добре с брадва, бичкия, ръчни бургии, да разбирате по малко(а по добре много) от коване, дърводелство, зидане, мазане, ветиринария, а нерядко и да оказвате първа помощ, щото когато се случи селския доктор е или пиян, или е в града по работа, или е@е някъде тайно...

                              В резюме-макар "селянин" да е унизително понятие, тези които живеят на село са много по-подготвени за всякакъв вид критичнои ситуации от гражданите. Макар и да не знаят какво значи EDC или (Every Day Care)
                              Адски си прав.. защо селянин да е унизително.? Унизително е как се изпозлва от "Елита" От всички неща дето описа няма да мога да се справя с ковачницата и ветеринарията ... но и това се учи стига човек да има желание. А повярвай ми немога да седя без да се уча да правя нещо. Единственото нещо което ме спира да съм се преместил на "Село" е Жената и детето. Но това е друга тема която е хубаво да се отдели в нова тема . Примерно кой какво може и какво неможе да прави Дайте да си говорим за нещата дето носим всеки ден с нас.
                              Lyubomir T. Marchev / LZ1DUV
                              A POS
                              0885600200
                              За момента пасажер

                              Коментар


                              • #45
                                От: EDC или (Every Day Carry)

                                В малка чантичка през рамо напоследък нося:
                                - смартфон с карта на един оператор
                                - двусимов телефон с карти на другите два оператора
                                - евентуално още един смартфон, особено на път, без сим карта, просто резерва и за навигация, ако основната откаже или като алтернатива (с друга карта за igo)
                                - гпс навигатор за кола 5" - голям, тежи, но просто си го нося и не му обръщам внимание
                                - разни документи
                                - портфейл с лични документи и пари
                                - китайско "швейцарско" ножче - евтино (1.5 лева), но върши много работа, включително монтаж на тоалетно казанче и при ремонт на едно легло
                                - лед фенерче
                                - запалка с диод, когато батериите на фенерчето са си заминали
                                - спасително фолио
                                - парацетамол и аспирин
                                - носни кърпички
                                - свирка
                                - химикал
                                - сребрист маркер - не е влизал в употреба, но просто си го разнасям
                                - панел за авто радио в кутийка - и него го забравям в чантичката, заедно с гпс-а, та само заемат място и тежат, но така съм свикнал
                                - кърпички за очила
                                - разтвор за лещи в малка бутилка (120мл) - ако съм с лещите
                                - изкуствени сълзи - трябва да има драма и да си поплачем понякога
                                - кутийка за лещи - ако съм с тях, естествено
                                - две мънички безопасни игли
                                - слушалки (3.5мм жак), съвместими с всички телефони - ползвам ги като антена за радиото, ако се наложи
                                - компактно зарядно 220v за телефони с micro usb
                                - тапи за уши

                                Може би има и други неща, но така ги видях при бърз оглед. За намаляване на теглото махам панела за радиото и гпс-а, както и оставям само 2 телефона, нещата за лещите и те са според това, дали ги нося.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X