Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Туксон - внезапен силен шум и виене откъм двигателя

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Туксон - внезапен силен шум и виене откъм двигателя

    Случи ми се на три пъти - все на дълъг път, след изминати поне стотина километра от маршрута, на първокласен път, с постоянна скорост от около 90 и 110 км в час, на прав участък. Изведнъж започва силен шум отпред откъм двигателя със много лека вибрация, който преминава във силно виене. С намаляване на скоростта не преминава, а само при натискане на спирачката. След като вдигна крака от спирачката, независимо, че колата е намалила скоростта, бученето се възобновява. Това продължава около 15-20 минути, след което изведнъж спира така, както се е появило. През това време спрях радиото, спрях климатика, май не е вентилатор, защото не индикира колата да е загряла, пък и шумът ми се струва твърде силен за вентилатор.
    Водих я в сервиз на който се доверявам. Гледаха, чудиха се, направиха пълна проверка и казаха, че според тях колата е перфектна и като евентуален проблем би могло да е съединител и демпфер, което няма да ме убие на пътя и мога да продължа да си карам и така, докато сдаде багажа. Съединител и демфер обаче са твърде скъпи неща, за да предприемам смяна, без да е доказано, че това всъщност е проблема.
    Ако някой даде идея на какво друго би могло да се дължи или просто ме посъветва какво да правя, благодаря предварително.

  • #2
    От: Туксон - внезапен силен шум и виене откъм двигателя

    На колко хиляди е колата? сменян ли е съединителя ? На моя Тусон се наложи смяна на около 90 000 точно заради шум. Иначе не беше износен.
    GW Steed5

    Коментар


    • #3
      От: Туксон - внезапен силен шум и виене откъм двигателя

      Тези специалисти в сервизите на Хюндай, чуят ли шум от към съединителя или скоростите, веднага са готови да ти сменят съединител и демпфер на цена около 3000 лв.

      Коментар


      • #4
        От: Туксон - внезапен силен шум и виене откъм двигателя

        Lusan - Колата е дизел, карана е доста и е на 135000 км, въпреки че е само на 6 години. Съединител не е сменян досега. На твоя Туксон изчезна ли шума след смяната му? Демпфера също ли подмени или само съединител? А нещо друго дали му смениха, защото след като казваш, че съединителят не е бил износен, може шумът да е бил предизвикан от друго и междувременно със съединителя да са сменили и другото, което да е било основната причина. Това е точно ситуацията, от която се страхувам - ще платя голяма сума и ще сменя нещо, което си е читаво.

        Neychev, всъщност не бях в официалния сервиз на Хюндай, а в друг сервиз, където от три години ми обслужват колата и от който съм много доволна досега. Оттам ми казаха, че цената за съединител и демпфер и лагер е 1650 лв + работа 240 лв, но че нещата не са спешни и мога да продължа да си карам и така. Да, ама като забучи така на път и ме дострашава . В сервиза на ИНД не съм я карала на преглед и не знам колко ще струва при тях.

        Коментар


        • #5
          От: Туксон - внезапен силен шум и виене откъм двигателя

          Хм, мисля че в Хюндай е доста по евтино. На моя смениха всичко комплект.
          GW Steed5

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X