Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как се сменя крушката за заден ход?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как се сменя крушката за заден ход?

    Здравейте! Снощи забелязах,че при включване на задна скорост отзад нищо не свети.Първо мисля да пробвам със смяна на крушката,но незнам как да стигна до нея.
    Ако някой е минал през тази процедура моля да сподели.
    [B]CR-V 1998 128кс. Automatic.[/B]

  • #2
    От: Как се сменява крушката за заден ход?

    Ако не си с американско CR-V бъркаш отдолу под задната броня, със завъртане вадиш куплунга. Лампата е особен тип без фасунка около 5 кинта. Аз като бръкнах имаше и птичи пера, кой знае от някоя английска кокошка.
    "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

    Коментар


    • #3
      От: Как се сменява крушката за заден ход?

      Ако само една не свети, явно е за смяна, но ако нищо не свети, може да е от свършил датчик за задни светлини. При мен поне беше така. Подмениха ми го в сервиз.

      Коментар


      • #4
        От: Как се сменява крушката за заден ход?

        Ако знаеш как да стигнеш до блока с предпазители, бих те посъветвал да ОТпочнеш от там...
        Животът е харизан кон според мен...

        Теди

        Коментар


        • #5
          От: Как се сменя крушката за заден ход?

          При мен бушоните са здрави, сложих и нова крушка, но пак не свети. Къде да търся проблема?
          Honda CR-V, 2001 147 h.p.
          Citroen C4, 1.4 vti

          Коментар


          • #6
            От: Как се сменя крушката за заден ход?

            Оказа се при мен, че джамбазите са сменили стопчетата в бронята, тъй като е удряна бронята и са сложили от автомобил с десен волан. Така лампата за задна аз я търсех отляво, а се оказа че тя си е където трябва отдясно. А фара за мъгла, който търсех отдясноо се оказа, че си е на мястото отляво. Сега карам без задния фар за мъгла, но мисля да пробвам да изведа два такива в светлоотразителите горе на стопа.
            Honda CR-V, 2001 147 h.p.
            Citroen C4, 1.4 vti

            Коментар


            • #7
              От: Как се сменя крушката за заден ход?

              Добре си го замислил това със светлоотразителите, но ...
              Аз го правих това на предишното ми CR-V. Няма как да стане без да отвориш стопа и да махнеш светлоотразителя. Проблемът е, че той е една голяма прозрачна пластмаса, която отива и пред крушката за стоп/габарит. Дори и махната, пак няма достатъчно място за нормална 21 W крушка.

              Как го направих аз?
              Изрязах гърба на стопа, и през отвора натроших отразителя, който не е залепен към стопа. На едно парче пластмаса наредих червени светодиоди, и го залепих плътно на мястото на отразителя. Между отразителя и крушката стоп/габарит се залепва непрозрачна пластмаса. Идеята беше диодите да светят, като натиснеш спирачката, а горната крушка да свети габарит и мъгла. Е, получи се, но ... понеже не съобразих, че диодите трябва да са със разсейваща светлина, а не насочена, светеше много слабо. И като не се получи, квооо Ми в централната капачка на резервната гума вградих фарче за мъгла. Но нали се сещаш, че резервната гума е отдясно, и това е приложимо само в Англия. Сега обмислям да повторя упражнението, но вместо да махам отразителя, да му пробия дупчици и да наредя диоди.

              Нещо друго, моето CR-V e JDM, и заводски няма светлина за мъгла, а задната ми е горе в големия стоп, и нямам нищо на бронята, дори и номер. По-назад в тази тема имам снимки, как съм направил мъглата и задната светлини сега. Това естествено е безполезно да се прави на вашите европейски CRV-та.
              Последно редактирано от krasi-mir; 02-08-12, 12:50.
              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

              Коментар


              • #8
                От: Как се сменя крушката за заден ход?

                Те това беше предишното

                Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                Коментар


                • #9
                  От: Как се сменя крушката за заден ход?

                  При мен като гледах светлоотразителя е само най-долу на стопа, като включа фарове и габарита свети до началото на светлоотразителя и в него не се вижда светлина от габарита. Сега съм поръчал да ми търсят дясна светлина за задна и ако ми намерят ще я направя с две задни светлини, че като гледах с една свети само от страната на която е лампата и другата остава в тъмното. Имам време за проби все пак я имам само от две седмици. Благодаря за информацията.
                  Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                  Citroen C4, 1.4 vti

                  Коментар


                  • #10
                    От: Как се сменя крушката за заден ход?

                    И моят стоп няма преграда между "габарит/стоп" и светлоотразителя. Обаче крушката габ/стоп е монтирана вертикално, и свети нагоре. Можеби затова не се вижда светлина през светлоотразителя.
                    Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                    Коментар


                    • #11
                      От: Как се сменя крушката за заден ход?

                      Аз по-скоро имам предвид там където на твоята снимка се вижда, че е светлината за задна скорост, при мен там е с червен цвят и щом събира светлината за задна ще събере и тази за мъгла. Но срещнах следния проблем докато се чесах по главата, не можах да намеря откъде да прекарам кабели в багажника. В момента кабелите за фара за мъгла вървят под задната броня/отвън на купето/, а трябва да ги вкарам до снопа на стопа и не можах да видя никакъв отвор, който да ми върши работа. Ако имаш някаква идея би ли я споделил?
                      Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                      Citroen C4, 1.4 vti

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X