Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за резервоара

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Въпрос за резервоара

    Тъй като никъде не открих как точно е устроен резервоара, а и си признавам че не разбирам много от материата...
    Някой знае ли как е устроена сондата в резервоара?
    Искам да си правя малко резервоарче, което да сложа до бъдещата газова бутилка. Да режа стария, не че няма да се справя, а не ми се занимава.
    Нивомера (поплавъка) вероятно ще отпадне, тъй като е с рамо и едва ли ще има място за него.
    Наясно съм че помпата е външна, но докъде стига тръбичката през която смуче и как е устроена, не ми е ясно.
    Вероятно е нещо универсално като принцип, но все пак...
    Има колеги тук, които са слагали бутилката отдолу и са правили резервоарчета.
    Ще им бъда много благодарен, за малко инфо!
    Your conscience is all you can take to your grave.

  • #2
    От: Въпрос за резервоара

    Любо, Лама69 е твоят човек. На неговата Фероза е така.
    Имаше тема някъде със снимки, сега ще я потърся.
    Аз не вярвам в чудеса!
    Разчитам на тях!

    Коментар


    • #3
      От: Въпрос за резервоара

      Ето я:
      http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=65069&page=1
      Аз не вярвам в чудеса!
      Разчитам на тях!

      Коментар


      • #4
        От: Въпрос за резервоара

        Благодаря, Ванка!
        А все си мислех, че съм изровил всички теми за газ на Фероза...

        Ще имам да те черпя!
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #5
          От: Въпрос за резервоара

          Присетих се, че бях чел такава тема, даже и аз бях пускал по едно време още 2008-ма като взех моята, че ми идеше малък багажника.
          Върви ли звяра? Как е с новото шаси?
          Аз не вярвам в чудеса!
          Разчитам на тях!

          Коментар


          • #6
            От: Въпрос за резервоара

            Преградка да сложиш вътре да не плицика бендзиня. Виж и във витаровия подфорум , има такива правени.
            На нас клиренс ни трябва , не скорост

            Коментар


            • #7
              От: Въпрос за резервоара

              Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
              Присетих се, че бях чел такава тема, даже и аз бях пускал по едно време още 2008-ма като взех моята, че ми идеше малък багажника.
              Върви ли звяра? Как е с новото шаси?
              Върви, къде ще иде. Сега е с ново (единствено) гърне и вади малко гоУфовски глас. Шасито е перфектно. Боядисах го цялото с 3 в 1. Мисля и вътре да го напръскам с оня парафин.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                От: Въпрос за резервоара

                Първоначално публикуван от aldr Преглед на мнение
                Преградка да сложиш вътре да не плицика бендзиня. .
                По този повод се сетих за една история и понеже случайно намерих в мазата една бутилка ракия /старата свърши, а новата предстои "да се пече"/ която сложих за половин час във фризера да й дойде акъл и да не се крие друг път, та ако не възразявате да я разкажа.
                Преди вече десетина години прибрахме от един длъжник на банката Мерцедес 180Ц който беше обезпечение. Директора не пожела да го кара щото беше автоматик и аз го "присвоих" за служебна да си обикалям района. Собственика ми беше казал, че нивомера на бензина нещо се е повредил и стрелката не пада под средата на скалата. След близо половин година дойде депеша от централата в София да им го закараме, щото на нас "не ни се полагал". Закарах го, обясних на приемащия особеността и така. След няма два месеца пак се обаждат: "Елате да си приберете Мерцедеса". -"Що, бе?". -"Не ще да пали, гасне на светофарите, изобщо отврат". Отиваме ние, един от по-малките шефове го взел, правил му номера, бил бесен. "Това да го махате оттук". Аз питам: "Бензин сипвате ли му?" - "Сипваме". -"Пак питам, сипвахте ли му гориво?" -"Еми то има половин резервоар". Работата се изясни. Пратих шофьора на инкасото да донесе в една туба 3 литра бензин, запалихме го без проблем и оттам на бензиностанцията.
                После специалистите ми обясниха, че резервоара на Мерцедеса вътре бил от две части, разни преградки и т.н. По някаква причина половината резервоар не се ползвал.
                Та така с преградките.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Въпрос за резервоара

                  ...Обаче като гледам какви системи са вътре, май-май клоня да цепна резервоара.
                  Той и без това е доста зле. Свалях го да го зачистя и боядисам, но не посмях да го стържа много, че е много ръждасал отгоре и особено отстрани по шевовете.
                  Тръбичките на рециркулацията не ме интересуват, защото Търтьо я откачи отпред и на мястото на джаджата с активния въглен, мисля да си сложа изпарителя.
                  Аз съм го измислил с 35 литрова бутилка, дълга 54 см и с диаметър 30см. Не ми остава много място, та резервоарчето трябва да е приблизително 25/30/40см. Пространството което имам между различните греди е 88/44см.

                  ПП: Интересно това с преградките. Знам, че по принцип се слагат, но на такъв малък обем и форма, не мисля да слагам.
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Въпрос за резервоара

                    Саше, колко литра искаш да е резервоара? Ако е до 8-10 няма смисъл от прегради, тези литри не се плацикат толкова много. А и при нашия вид каране не е от значение дали се клатят или не. Това е за скоростно каране...

                    Формата на резервоара я правиш според мястото на което ще го слагаш, по възможност на дъното правиш едно легенче в което да се събират боклуците, и ако е възможно-там монтираш пробка за източване. Ако не-не е голяма болка. Аз като правих на витарата дъното си беше равно, и нямах проблем.
                    Иначе сондата трябва да е малко над дъното. Колко малко-да не засмуква боклуците от дъното, но пък и да не оставя голям мъртъв обем. Който не е особена болка де-пълниш го само веднъж... Не забравяй някакъв вид отдушник, много малка неплътност в капачката върши идеална работа.

                    Да ми беше близо-правенето е подарък от мен, ама пусти километри...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Въпрос за резервоара

                      Коле, капачката ми е от ония измислените, та за вакуум дума не може да става. По-скоро, ако е пълничък, може да се случи да прекапе на силен страничен наклон. Случвало се е.
                      Не съм смятал колко литра ще хване, но искам да има все пак някакъв, защото мисля да не я карам само на газ.
                      Размерите са горе-долу тези, а формата искам да я докарам горе-долу такава. Мисля от 2мм ламарина да го сгъна, а на дъното може да изчукам една вдлъбнатина предварително и да се завари гайка за пробка.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00660.jpg
Прегледи:1
Размер:62.2 КБ
ID:5388322

                      Всичко е още на ниво проект.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Въпрос за резервоара

                        Еех тез дюлгери бее....

                        В техниката се работи в милиметри бе, какви са тези сантиметри?..

                        Хубаво си го намислил, ще стане. Още повече, че формата е проста, и няма да има проблем с изработката. 2мм е малко множко-става прекалено тежък. Няма смисъл от такава здравина. Оригиналните резервоари са от доста по-тънка ламарина, а си държат достатъчно добре.

                        Пък сметни го колко ще събира де, то и аз бих го сметнал, ама липсва третия размер.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Въпрос за резервоара

                          Вярно е, че е дебелшка, ама такава имам. Ма, ще видя де. По-тънка ще се огъва по-лесно. А тежестта ми е последната грижа. Ресорите са ми хеви дюти.
                          Третия размер е приблизително 300мм , ма не е уточнен. Скосяването също. Бе, все ще събира 8-10 л. То толкова и стигат.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Въпрос за резервоара

                            Стигат.

                            Почвай го, ама със сигурност за размерите, та да не правиш нов после. Заради 1-2 милиметра
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Въпрос за резервоара

                              Тия дни мисла да го отпочна. 1мм ламарина ли да купя....? Тъкмо ще ми остане за прагове...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X