Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Витарата на Дени

    Здравейте,

    купих първия си джип = 1989 Витара 1.6 8V

    Взех го евтино и заедно с други проблеми се оказа че всички амортисьори са за смяна.

    Според майстора, 190лв за 1 бройка преден и 70лв за заден. Това с работата е около 600 лева.

    След това мислех да направя сиромашкия лифт с пружини от Вартбург който излиза около 400 лева.

    Всичко до тук - 1000 лева.

    Въпросът ми е за въпросната сума (до 1500лв) мога ли да намеря лифт кит (с амортисьори) който да елиминира нуждата от оригиналните амортисьори?

    Мерси

  • #2
    От: Витара избор на лифт

    Да ти е честита придобивката и много да те радва.Мисля че с много по- малко пари ще си направиш "сиромашкия" лифт с нови амове!Само малко повече четене и търсене.Успех.
    не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

    Коментар


    • #3
      От: Витара избор на лифт

      Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
      Здравейте,

      купих първия си джип = 1989 Витара 1.6 8V

      Взех го евтино и заедно с други проблеми се оказа че всички амортисьори са за смяна.

      Според майстора, 190лв за 1 бройка преден и 70лв за заден. Това с работата е около 600 лева.

      След това мислех да направя сиромашкия лифт с пружини от Вартбург който излиза около 400 лева.

      Всичко до тук - 1000 лева.

      Въпросът ми е за въпросната сума (до 1500лв) мога ли да намеря лифт кит (с амортисьори) който да елиминира нуждата от оригиналните амортисьори?

      Мерси
      А честито и от един Ниваджия-да не кажете после,че мразим Витараджии.Шегувам се,разбира се.
      За лифта има тонове писано,а и не става трудно.
      Амортисьори можеш и втора ръка да погледнеш,че тия цени дето ги пишеш...-гледаш за външно омасляване-/много често са старателно забърсани/,затова задължително разпъваш открай докрай-/трябва усилието да е еднакво без да има пропуски,"свободни ходове" и т.н./.
      Туй с тая 1989г. и ниската покупна цена е малко заплашително-я нацъкай шасито и колата като цяло да ти дадат съвет колегите дали има смисъл да започваш да наливаш пари в джипката.

      Коментар


      • #4
        От: Витара избор на лифт

        Честито и от мен, относно лифта - купуваш ( или си правиш ) подложките, 2 нови предни ама. които са на по-ниска цена от тази която си писал, задните пружини от Врбург и 2 задни ама от Опел - всичко около 500 - 600 лв. Успех,

        Коментар


        • #5
          От: Витара избор на лифт

          Не съм майстор и затова си плащам за работа. За лифта колега от форума ми иска 150лв работа и още 250 за частите като използват оригиналните амове. Благодаря за мненията. Ето и снимки. Кажете ако трябва да снимам нещо друго.
















          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Витара избор на лифт

            Хубава е Витарката,този мотор е перфектен за непретенциозни нужди,корозията ще ти е основния враг,а лифта води до много други неща в последствие,успех с тунинга и си смени майстора който ти обявява тези цени от първия ти пост.
            LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
            Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

            Коментар


            • #7
              От: Витара избор на лифт

              Има хляб в нея.Обърни внимание на рамата май иска малко кръпки тук-там ама на пръв поглед не е зле.И аз мисля че, в 500-600лв ще се включиш.


              П.П. Бела не плаши човека кво толкова ще иска, големи и рошави гуми, ушерители.......и т.н.т
              не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

              Коментар


              • #8
                От: Витара избор на лифт

                Има още живот в машината-тунинговай!

                Коментар


                • #9
                  От: Витара избор на лифт

                  Ще изкара поне 2 години!
                  Цените наистина са малко високи. Свържи се с travelling от форума за лифта - мисля, че ще останеш доволен!
                  Иначе вече си се хлъзнал - лифт, гуми, карета, уширители, брони, лебедка, пак карета.....
                  Успех с наджипването и попълни откъде си!
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Витара избор на лифт

                    Благодаря ви.

                    Ще се опитам да публикувам всяка стъпка от тунинга. Понеже не съм технически грамотен ми отне доста време да пресея всичката информация. Темата на slavin, и няколко разговора с travelling по телефона ми помогнаха да разбера какво и как трябва да стане. slavin много добре е представил неговия лифт но на мен ми беше доста трудно да отсея всичко затова ще го публикувам така както става при мен и дано е полезно на някой.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Витара избор на лифт

                      Започва се....

                      Предни пружини от Вартбург. Височина 413мм едната и 405мм другата. Сечение 12.5мм. Намерих Вартбург 1.3 на части в един от известните български сайтове за коли. Продавача беше много коректен. 50 лева за пружините и 11лева доставката.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Витара избор на лифт

                        Добро начало. Тоз е баси кожодера, преди време моите ги взех по 5лв парчето, май надушиха за какво се ползват.
                        не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                        Коментар


                        • #13
                          От: Витара избор на лифт

                          Доста отдавна се досетиха за какво иде реч.
                          Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                          Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                          Коментар


                          • #14
                            От: Витара избор на лифт

                            Не, просто вартбурзите почти свършиха...

                            Иначе тези цени... На мен лифта ми излезе колкото една вечер на кръчма. 10 лева за пружините, подложките още някой лев и май това. Труда си беше мой де.

                            Фланците ми излязоха 100 лева, ама те не са към повдигането, ако има минусови джанти е по-добре.

                            Колега, добре е първо да си изясниш за какво ще ползваш витарата, и тогава да решаваш какво искаш да се получи като краен резултат.
                            Ще помагаме с акъл, а ти ще си решаваш кой от всичките да ползваш.

                            И разбира се честито.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Витара избор на лифт

                              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                              Не, просто вартбурзите почти свършиха...

                              Иначе тези цени... На мен лифта ми излезе колкото една вечер на кръчма. 10 лева за пружините, подложките още някой лев и май това. Труда си беше мой де.

                              Фланците ми излязоха 100 лева, ама те не са към повдигането, ако има минусови джанти е по-добре.

                              Колега, добре е първо да си изясниш за какво ще ползваш витарата, и тогава да решаваш какво искаш да се получи като краен резултат.
                              Ще помагаме с акъл, а ти ще си решаваш кой от всичките да ползваш.

                              И разбира се честито.
                              Мерси!

                              За какво ще я използвам... нямам никава представа. Днес за първи път карах джип по-екстремно с Белослатинската група за което между другото им благодаря. Знам че ми се кара още джип.

                              А какво искам е нещо което ми предстои да разбера. Искам за начало да имам клирънс и гуми за кал. Искам и здрав таван защото постоянно имам чуството че ще се обърна. Трябва ми някаква предпазна мярка. Не се чуствам сигурен с тоя плат между мен и майката природа...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X