Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Витарата на Дени

    Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
    Понеже сигурността ми е на първо място следващото нещо което ще правя е клетка. Още се чудя дали ще е външна или вътрешна.

    Повече ми допада трофи формата и тунинга на Витарата е ориентиран натам.
    Вътрешна и след това преминава във външна по улея на купето назад . Отива повече тръба като метри ама върши работа. Смени си и А-рамото за да не те боли главата пак .
    0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

    Коментар


    • От: Витарата на Дени

      Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
      Вътрешна и след това преминава във външна по улея на купето назад . Отива повече тръба като метри ама върши работа. Смени си и А-рамото за да не те боли главата пак .
      Пропуснал съм го това за А-рамото. Насочете ме към някоя тема по въпроса.

      Коментар


      • От: Витарата на Дени

        Пропаднах в едни коловози онзи ден и волана ми рязко се завъртя наляво. Щеше да ми счупи един пръст..

        От тогава волана ми седи на 13:00 часа за да върви таралясника направо. По кормилните накрайници не се вижда да има криво.

        Коментар


        • От: Витарата на Дени

          Виж да не е превъртял хебела в оста на кормилната кутия.
          Не става без разглобяване. Понякога е доста трудно. Ама като разглобиш-увлечените шлици се виждат и от лаик в техниката.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Витарата на Дени

            ... a разглобяването е или с ужасно много блъскане или със скоба и с почукване Ако наистина има превъртяли шлици ... хм ...
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • От: Витарата на Дени

              Била е крива дългата щанга. Огънала се е леко при паразитния хебел.

              Коментар


              • От: Витарата на Дени

                Като карам по-бързо по черен път и след 4-5 километра и някоя-друга локва предните лагери вият. Изтече вода от лагерите като правихме маншоните на каретата а джипа е стоял пред нас една седмица.

                Ако сложа мост от УАЗ, ще имам ли проблеми с лагерите на главините във вода и ще мога ли пак да карам със същата стабилност 60-80 км/ч по неравен път?

                Коментар


                • От: Витарата на Дени

                  Проблема не е конструктивен(т.е. имаш проблем не защото си с независимо окачване), а е проблем в поддръжката(нещо не е в добро състояние и това сигурно са семерингите)
                  Т.е. ако сложиш уазов мост и той също не е изправен пак ще имаш проблеми пък били и те от друго естество.

                  За стабилността моят отговор е НЕ. Няма да си толкова стабилен и това не е защото е невъзможно, а защото няма да можеш да го направиш като хората. Такива промени по автомобила(слагане на к'ъв да е мост с к'ви да е пружини и т.н.) не е проста работа!! Сори ако звучи грубо, но това е истината

                  Един съвет от мен: за да нямаш проблеми стреми се да се придържаш към оригинала: по-евтино е, по-лесно е и т.н, вместо да се чудиш какви заменки и побългарявания да се правят.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Витарата на Дени

                    Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                    Проблема не е конструктивен(т.е. имаш проблем не защото си с независимо окачване), а е проблем в поддръжката(нещо не е в добро състояние и това сигурно са семерингите)
                    Т.е. ако сложиш уазов мост и той също не е изправен пак ще имаш проблеми пък били и те от друго естество.

                    За стабилността моят отговор е НЕ. Няма да си толкова стабилен и това не е защото е невъзможно, а защото няма да можеш да го направиш като хората. Такива промени по автомобила(слагане на к'ъв да е мост с к'ви да е пружини и т.н.) не е проста работа!! Сори ако звучи грубо, но това е истината

                    Един съвет от мен: за да нямаш проблеми стреми се да се придържаш към оригинала: по-евтино е, по-лесно е и т.н, вместо да се чудиш какви заменки и побългарявания да се правят.
                    Много изчерпателен отговор
                    Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                    Коментар


                    • От: Витарата на Дени

                      Не звучи грубо. Както виждаш се излагам с тъпи въпроси почти ежедневно само и само да имам здрав джип . Не се засягам ако това имаш в предвид. Имам нужда от информация, затова и често ви губя времето на всички тук за което съм ви и много благодарен!
                      Погрешно си мислех че УАЗ-овите лагери на главината имат имунитет към вода.

                      По въпроса, ако се сменят семерингите на лагерите, семеринга на снимките долу който е до карето, о-пръстена на капачката на хъбовете и гарнитурата на хъбовете е трудно да влезе вода при лагера така ли?

                      Коментар


                      • От: Витарата на Дени

                        Мда ... обичайната гледка ... за съжаление.
                        Огледай всички повърхности, които имат уплътнения - карето, главината, шенкела. Ако не са ръждясали и/или много изкопани - сменай семерингите ... не помня дали са само семеринги или имаше и маншети. Всичките.
                        Ако вече са си отишли, тоест има яко язви от ръжда или са вкопани до неизползваемо състояние, имаш 2 варианта - или сменяш и част от железарията, или преценяваш къде може да се пришлайфа и съответно - да се набие пръстен примерно. Като цяло е малко шантава операция, но за в краен случай ...
                        Иначе, ако контактните повърхности са прецакани и само смениш уплътненията, ще изкарат от ден до пладне.
                        Странно, обаче нямам никакъв спомен ставаха ли стандартни от магазина или трябва да се търсят конкретно за Витара.

                        Въпрос: как точно натягаш лагерите на главината?
                        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                        Коментар


                        • От: Витарата на Дени

                          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение

                          Въпрос: как точно натягаш лагерите на главината?
                          Тръба с 4 крачета в края и яко затягане на шайбата.

                          Маншет ли е това дето съм го снимал около семеринга или това цялото си е семеринг? Намачкано е до неузнаваемост. Пък и не знам от къде да го купя

                          Коментар


                          • От: Витарата на Дени

                            Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                            Тръба с 4 крачета в края и яко затягане на шайбата.

                            Маншет ли е това дето съм го снимал около семеринга или това цялото си е семеринг? Намачкано е до неузнаваемост. Пък и не знам от къде да го купя
                            Аз мисля че с това яко стягане ще сменяш лагер ама ......
                            Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
                            Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
                            "Mud Angels" Stara Zagora

                            Коментар


                            • От: Витарата на Дени

                              Първоначално публикуван от Денислав Димитров Преглед на мнение
                              Тръба с 4 крачета в края и яко затягане на шайбата.

                              Маншет ли е това дето съм го снимал около семеринга или това цялото си е семеринг? Намачкано е до неузнаваемост. Пък и не знам от къде да го купя
                              Това дето си го намачкал е бронзовата втулка, без нея ще станеш абонат на магазина за лагери и не самоказах ти отдавна решението, ама още си чупиш главата. Корава ей, мездренска

                              Коментар


                              • От: Витарата на Дени

                                Първоначално публикуван от trent Преглед на мнение
                                Това дето си го намачкал е бронзовата втулка, без нея ще станеш абонат на магазина за лагери и не самоказах ти отдавна решението, ама още си чупиш главата. Корава ей, мездренска
                                Това е стар шенкел и всичко по него е скрап. Само за снимките го ползвах

                                А медната втулка я вадих за да разбера как може да се замести с лагер обаче още не го схващам

                                Бе не ме бива в техниката..

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X