Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Витарата на Дени

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Витара избор на лифт

    Хи хи...

    Започва се, започва се... Заразен си и няма връщане.

    Относно безопасността-не си свикнал, и все ти се струва, че ахааа и ще се обърнеш. Ама не се обръщаш нали? От Таргата научих едно добро упражнение-сядаш във витарата, предварително вързана с колан и няколко човека я държат за да не се обърне, а някой друг започва да я вдига по малко с джека. Ще разбереш, че точката на насиране идва доста преди точката на обръщане... Е, ако мислиш да караш екстремно-прави клетка. Не е трудно, но трябва да я прави някой който знае какво върши. Щото зе направената клетка само дава лъжлива сигурност, и може да докара някоя беля.

    Клиренса се постига единствено с високи гуми. За витара най-удачния вариант се оказаха 235/75/15. Това отговаря на 30 инча(цола), 31 вече започват да тежат на мотора. Не, че тези не тежат, ама някак се справя добичето.
    Грайфер-ако ще е само за офроуд-каймани, или поне кобри. На асфалт са шумни, износват се бързо, абе не стават за асфалт. Някои ще кажат, че през зимата не били добре, ама не ги слушай, те не са карали с каймани през дебелия сняг. Готов съм на тест със спорещите.

    Лифт ще ти е необходим, почти всички сме със самоделен, описан в темата на Славин. Има и чертежи с точни размери. Разпечатай ги и някой сръчен да ти ги направи, или направо се обади на Краси(traveling), той има готови подложки. Монтажа ще видиш там кой да ти го направи, ама е добре, ако се заемеш сам. Така малко ще се ограмотиш технически, и няма да викаш неволята в гората, а повредата да е елементарна. Техническата грамотност си е нужна в офроуда.

    Минусови джанти. Фланците са евтиния вариант, ама с джанти е по-добре.

    Като направиш тези неща ще дойдат други, ама едно по едно.
    Не бързай с броните, има малко тънкост с плочата за лебедката, ама като стигнеш до нея-ще казвам.
    Има ли желание-има и начин!

    Коментар


    • #17
      От: Витара избор на лифт

      През две села намерих амортисьори за Омега. Почти нови, KYB газови. На тях пише че са произведени в Япония но на кутията пише произход Испания. Човека ми ги даде за 80лв двата. Страшно трудно се събират и тръгнат ли после да се разпъват няма спиране. А аз съм 100 кила. Незнам дали е това е правилно..

      Интересното е че преди това разглобихме един Омега седан който би трябвало да е с по-късите и правилни 60см задни амове, но се оказаха 70см. Тези които взех са от Омега комби 2.5 TDS и са около 60см от край до край. Затова винаги мерете!



      Последно редактирано от Денислав Димитров; 09-07-12, 21:07. Причина: Марката е KYB

      Коментар


      • #18
        От: Витара избор на лифт

        Моите са от Калибра,пак са 60 см.
        Кола без турбо е като жена без цици, върши работа но не доставя удоволствие.
        Витара 1.6 16V TURBO POWER!!!
        "Mud Angels" Stara Zagora

        Коментар


        • #19
          От: Витара избор на лифт

          В кутиите от новите амове ти е сложил стари, но те са по-добри ! Аз съм с такива на дългата Витара и съм приятно изненадан от тях. Единствения минус е , че ще ти вози много твърдо. Сложи им втулки от долу за да не почнат да ти тропат.
          0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

          Коментар


          • #20
            От: Витара избор на лифт

            Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
            В кутиите от новите амове ти е сложил стари, но те са по-добри ! Аз съм с такива на дългата Витара и съм приятно изненадан от тях. Единствения минус е , че ще ти вози много твърдо. Сложи им втулки от долу за да не почнат да ти тропат.
            След като ги премерих прибрах на човека ролетката без да искам в джоба си и го разбрах чак като се прибрах така че сме квит

            Коментар


            • #21
              От: Витара избор на лифт

              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=139260

              Гумите от тази тема (225/75/15) дали ще опират без боди лифт ако джантите са с отрицателно ЕТ ?

              Коментар


              • #22
                От: Витара избор на лифт

                Пак ти казвам-зависи къде ще караш витарата. Ако по асфалта-няма да опират. В гората-най-вероятно ще опират Особено отзад. На моята витара си мислех, че гумите ще огънат ламарините до там до където им трябва, ама нищо подобно. Ламарините си останаха почти непокътнати(от гумите де, дърветата не прощават), а гумите се нарязаха от стъргането по калниците. Това отзад. Отпред няма кой знае какъв ход, съответно не пречи. Ама там започва да опира в рамата при пълен завой, ако няма фланци или отрицателни джанти.
                Та си е относително.
                Пробване му е майката, колкото и да ни се иска да намерим възможно най-правилното решение само с питане-не става, аз рискувах, взех си кобри за 600 лева, и сега мога да давам някакъв акъл, щото съм го изпитал на собствен гръб.
                А както се знае-за един бит дават трима небити. Та опита не е страшен, пробвай. Е, ако опират ще се наложи да се преправи туй-онуй, ама така е, няма щастие.
                Има ли желание-има и начин!

                Коментар


                • #23
                  От: Витара избор на лифт

                  Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                  Пак ти казвам-зависи къде ще караш витарата. Ако по асфалта-няма да опират. В гората-най-вероятно ще опират Особено отзад. На моята витара си мислех, че гумите ще огънат ламарините до там до където им трябва, ама нищо подобно. Ламарините си останаха почти непокътнати(от гумите де, дърветата не прощават), а гумите се нарязаха от стъргането по калниците. Това отзад. Отпред няма кой знае какъв ход, съответно не пречи. Ама там започва да опира в рамата при пълен завой, ако няма фланци или отрицателни джанти.
                  Та си е относително.
                  Пробване му е майката, колкото и да ни се иска да намерим възможно най-правилното решение само с питане-не става, аз рискувах, взех си кобри за 600 лева, и сега мога да давам някакъв акъл, щото съм го изпитал на собствен гръб.
                  А както се знае-за един бит дават трима небити. Та опита не е страшен, пробвай. Е, ако опират ще се наложи да се преправи туй-онуй, ама така е, няма щастие.
                  Мерси че пак се появи да ми обясниш!

                  Джипа ще се кара и по асфалт докато науча локвите в областта. Затова мисля че гуми за кал може би няма да устискат много. Мисля че АТ е компромисен вариант за любител. Пък и цената не е лоша за 4 нови гуми с които както казваш ти да експериментирам на джипа. Ще ми трябва ли резервна същата?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Витара избор на лифт

                    Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=139260

                    Гумите от тази тема (225/75/15) дали ще опират без боди лифт ако джантите са с отрицателно ЕТ ?
                    Уточни параметрите на джантите.
                    Може и да опират, може и да не опират - зависи колко точко е ЕТ-то(защото и -10 е отрицателно и -44 + фланци 38мм пак е oтрицателно )
                    Погледни във FAQ има няколко теми за гуми и джанти и комбинациите им!!! Ще ти се изяснят нещата. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=139448

                    Обърни внимание, че гумите от обявата са с товарен индекс. Може и да не съм прав за това(!), но разсъждавам в насока, че гумата ще е по "твърда" и леката витара няма да седи добре върху нея??
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • #25
                      От: Витара избор на лифт

                      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                      Уточни параметрите на джантите.
                      Може и да опират, може и да не опират - зависи колко точко е ЕТ-то(защото и -10 е отрицателно и -44 + фланци 38мм пак е oтрицателно )
                      Погледни във FAQ има няколко теми за гуми и джанти и комбинациите им!!! Ще ти се изяснят нещата. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=139448

                      Обърни внимание, че гумите от обявата са с товарен индекс. Може и да не съм прав за това(!), но разсъждавам в насока, че гумата ще е по "твърда" и леката витара няма да седи добре върху нея??
                      Джанти още няма

                      Събирам мнения и търся оферти. Опитвам се да открия къде продаваха нови но не мога да намеря темата. За отрицателни става въпрос.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Витара избор на лифт

                        Влезни във търговски партньори и ще видиш кой продава джанти
                        Ние наричаме път мястото, през което възнамеряваме да преминем
                        Suzuki Vitara 1.6 8v Turbo 35x13.5x15

                        Коментар


                        • #27
                          От: Витара избор на лифт

                          Пристигнаха частите от travelling. Много е точен препоръчвам го на всеки. Подложките са с 51мм височина. Даже ми е сложил и болтове предполагам за подложката на А рамото. Не ми изпрати фланец за кардана защото ми обясни че при всеки лифт дебелината му е индивидуална. Като го сглобим ще видим.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Витара избор на лифт

                            Кольо и темата за неговата Витара ме вдъхновиха да се опитам да направя нещо сам без помощта на майстор.

                            Знаех че най-вероятно всичко ще приключи със счупени пръсти и Витара-гробница но все пак извадих гидорето спазарено преди 2 седмици от битака и се почна...

                            Реших да се опитам да си поправя ръчните хъбове. И двата бяха в заключено положение и завъртането на ръчния механизъм не ги отключваше.

                            Разглобих хъбовете и се показа тази гняс:


                            Последно редактирано от Денислав Димитров; 19-07-12, 21:18.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Витара избор на лифт

                              Оказа се че на хъбовете им няма нищо. И на двата се беше извадила по-малката от двете пружини. Ще кача снимки ако има интерес. Появи се обаче друг проблем със захватката за отключване и заключване. Има малка съчма която ограничава хода на въртене на захватката и липсва и на двата хъба. На единия липсва и пружината под съчмата.



                              Ако на някой му се намират 2 такива съчми с 3мм диаметър и подобна пружинка с диаметър 3мм и дължина 16-17мм съм готов да си платя за тях.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Витарата на Дени

                                Пружинката и съчмата не служат за ограничаване на завъртането, а за елементарно фиксиране в крайно ляво/дясно положени. В крайна сметка може и без тях.
                                Надявам се знаеш, че хъбовете се смазват съвсем малко с грес, не се натъпкват догоре, защото няма да работят. Обърни внимание на гарнитурама м/у двете части и на О-пръстена който ляга на главината. Ако не са наред съвсем скоро хъбовете отново ще изглеждат така отвътре!
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X