Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

    Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
    Не блокирала а задържаща лентова спирачка. От линка, стр48 и стр49.
    Ако имаш опит, давай.
    Въздушния тест показа че първия съединител не сработва добре, консултацията на място със "Ссспийд" (благодаря, дано тълпи платежоспособни клиенти да те налазят) доведе до съмнения в семеринги на предния съединител, смених ги, на въздушен тест вече ясно реагира......ама в движение е неуверена. 3-та идва по нанадолнище без натоварване, или при "ръчкане" и връщане на газта.....още съм в шах.
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #17
      От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

      Тука има инфо още
      00-23.pdf
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от klamat; 22-10-12, 22:49.
      YJ 1995 Sport. 2.5, AX-5, Command-Trac (NP231)
      XJ 1996 Sport, 4.0. AW4, Selec-Trac (NP242) - retired
      WJ 2000 Limited, 4.0, 42RE, Quadra-Drive
      KJ 2002 Limited. 3.7, 45RFE, Selec-Trac (NP242)

      Коментар


      • #18
        От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

        Сменил си мозъка и компютъра? Предполагам соленоида не е същият. Признаците са на високо модулиращо налягане,при отпускане на газта пада налягането и превключва.Пропуск в сервото на предната лента също може да я задъжа включена.Ако имаш възможност премери наляганията от фиг9 точки2,3и4.

        Коментар


        • #19
          От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

          Нямах тази седмица интернет,днеска по някое време се появи, утре ще пиша.....
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #20
            От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

            Тръгнаааааа!!!!

            Първоначално публикуван от klamat Преглед на мнение
            Тука има инфо още.......
            Пак мерси. Този фаил ми го показа и Ссспеед-а и ъъъъъъ бях си спестил смяната на тези семеринги, а и въздушния тест бях пропуснал и ъъъъмайката, отделно насложил съм си и голяма относителна грешка в меренето на налягането заради неподходящ манометър
            Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
            Сменил си мозъка и компютъра? .
            Да, първоначално директно мързеливата сложих мозъка от 44ЕрЕ и не тръгна. После сложих и основния компютър на 5.2-ойката (поне в работата на моторите големи разлики не се усещат) после мозъка от 46ЕрЕ и пак нъц, през седмицата докато нямах комп за писане си играех, и открих че мозъците не са взаимозаменяеми и смених само блокчето с говерньора, регулирах налягането не по манометър, а по приблизителното надстърчане на пружината (дават го 33.4мм, при мен беше 35 и нещо си) и гадта живна. Утре ще върна стария блок с говерньора да видя дали нещата ще се оакат.

            Сега ми трябва ако някой има данни за датчика на налягане с какво съпротивление е приблизително, че "болния" дава два порядъка по-високо (около 80 килоома)

            П.П. И предна спирачна лента нова за 44ЕрЕ да кажете има ли по Сф-то, че трябва да възкреся и добре опържената кутият донор, а в мастър рипеър кита не са е дали
            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

            Коментар


            • #21
              От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

              Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
              Тръгнаааааа!!!!
              А честито.

              Коментар


              • #22
                От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                Мисленето е труден и бавен процес и не се отдава на всеки.....
                Grand 3.1TD
                0898 620 306 Стоян

                Коментар


                • #23
                  От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                  Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                  А честито.
                  Първоначално публикуван от ssspeed Преглед на мнение
                  Благодаря и на двамата за съдействието....следващото питане е за "Мицубиши Пинин" 2000 и малките години, бензин.
                  Като начало автомата се шегувал, на "Ер" вървял напред, някъде нещо включвал на "Д" но неясно какво, и попаднал в "бял" сервиз за диагностика.....където разглобили кутията на части, и отсекли 1600лв труд и още матРиали щот'кутията била "изпържена", а собствничката отсякла "Надин" (колата е англичанка и баланса приход/разход не бил в полза на "Пинина"), неин познат решил да му даде последен шанс, и ми го дотъркаля с насипани тленни останки на автомата и суперселекта в багажника.....ще я гледам най-рано в края на другата седмица, че се забатачиха много коли при мен, но от сега да питам какво да гледам че да разбера каква е кутията ( мярнах накакви тенекийки, но са със силно олюпена боя и не се чете)
                  0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                  Коментар


                  • #24
                    От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                    "Пинина" все пак замина за части.......но кутията на "Мишиморка" на кратки (тестови ) разстояния работи нормално, а като загрее много добре "изтърва" предположения като ми я докарат след празниците от къде да започна
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #25
                      От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                      Този път от въздушния тест!!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                        Първоначално публикуван от bocho64 Преглед на мнение
                        Този път от въздушния тест!!!!
                        Обещавам.
                        На някой да му се намира само за тест електронното блокче (компютъра) на 42 RE, че снощи ми докараха един "Гранд" със "сменени" от Мимо някой си за 420лв. 4 бр. соленоиди в кутията, и грешка във веригата на говерньора .....да ама е мерих и е изправна, а "Гранда" си тръгва от 2-ра и не превключва.
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #27
                          От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                          Мъц, умря. При каране върви като че влачиш 4тона ремарке, за 7-800 метра прегрява и "ОД-то" светва (т.е. авариен) На 1-ва не тръгва, на "Д" със зор, на задна си е О.К.....и говерньора се оказа отделил душата от тялото, на празен ход държи към 20пси, а го дават 3 и малко, сега тръгвам да е свалям за аутопсия....ама искам после някой да помага да е възкресим, ама наистина
                          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                          Коментар


                          • #28
                            От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                            Сваляй, ще помагаме.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                              Свалих, въздушния тест излиза неочаквано добре, сменените от мен части са работили идеално, но филтъра има странна дупка Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20-01-13_1711.jpg
Прегледи:1
Размер:96.0 КБ
ID:5445312и от едната страна е отпорен,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20-01-13_1712.jpg
Прегледи:1
Размер:47.5 КБ
ID:5445313 все едно че е имало сврх разреждане, първ и сединителен пакет е умрял, но не като от типично прегряванеНатиснете снимката за да я уголемите

Име:11-12-12_1321.jpg
Прегледи:1
Размер:68.1 КБ
ID:5445310, а като от разпад на материалаНатиснете снимката за да я уголемите

Име:20-01-13_1710.jpg
Прегледи:1
Размер:52.1 КБ
ID:5445309.....мъ нали съм хитрун (и мързелан) сложих цяла друга кутия от блъснатия "Гранд" на Ники.....Мишето аха аха да се усмихне,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:24-12-12_1111.jpg
Прегледи:1
Размер:66.5 КБ
ID:5445314 тргнаха си .....и кутията умряла със същите симптоми, аз съм мат. Може ли торк конвертора като загрее и да сбъгясва нещата???
                              0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                              Коментар


                              • #30
                                От: Търся части за автоматична скорстна кутия 46RE

                                Сложил си цяла кутия със стария торк? И тя е умряла в рамките на .....км?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X