Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

    Забелязах нещо много странно-когато задам маршрут от София до Нова Загора няма проблем изчислява го по магистралата до разклона на Нова Загора и от там към града. Когато обаче задам маршрут София-Бургас или София-Созопол, маршрута е до разклона за Нова Загора по магистралата, след това ме връща до разклона на Стара Загора пак по магистралата и от там по стария път Стара -Нова Загора. Някой друг да е имал подобен проблем?

    Коментар


    • #17
      От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

      Има ли шанс да сте с повече от една OFRM карта? Изключена ли е европейската карта?

      Подобни проблеми се получават когато има повече от една ОФРМ и/или включена Европейска карта.

      На симулация си го смята правилно.

      Коментар


      • #18
        От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

        Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
        Картата се качва ползвайки гармин плъгини не виждам как може да създаде проблем?!?

        Изпращай го по гаранция да го погледнем.
        Изпратил съм го и вчера от сервиза ми се обаждаха да ме питат за проблема.

        Коментар


        • #19
          От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

          И при мен гасне,след няколко рестарта захапва,това с предната версия,май Q-2.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • #20
            От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

            Ами не само с една карта е ако не се брои базовата, но не мисля, че проблема е в базовата. Пробвах маршрут до Сливен, изчислява си го коректно по магистралата и Нова Загора. Грешката я прави само като да маршрут до морето - Бургас, Созопол, Китен. Много странно.

            Коментар


            • #21
              От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

              На пръв поглед вероятно проблема с некоректно работеща карта може да се дължи на проблеми с интернет връзката по време на сваляне на файла. Нещо което може да направите е когато сваляте картата да гледате да сте на стабилен интернет. Ако сте на WiFi връзка, която често прекъсва по-добре не я ползвайте за обновявате GPS-а. Ако сте далече от рутъра, по добре се приближете за да се намали възможността от прекъсвания. Тестваме с нашите уреди, но до сега не сме успели да повторим проблемите, които имате вие.


              hariman, опитай да инсталираш картата повторно от карта.bg, но преди това запази img файла от GPS-a защото ако се оправи от повторната инсталация ще ми е много важно да ми изпратиш този файл да видя какво се случва. Благодаря за съдействието!

              petroffbg, предната ни версия се казва 5,80 - за OFRM Geotrade ли говорим или за друга карта??

              Коментар


              • #22
                От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                На пръв поглед вероятно проблема с некоректно работеща карта може да се дължи на проблеми с интернет връзката по време на сваляне на файла. Нещо което може да направите е когато сваляте картата да гледате да сте на стабилен интернет. Ако сте на WiFi връзка, която често прекъсва по-добре не я ползвайте за обновявате GPS-а. Ако сте далече от рутъра, по добре се приближете за да се намали възможността от прекъсвания. Тестваме с нашите уреди, но до сега не сме успели да повторим проблемите, които имате вие.
                Свалих я директно на компа и от там я копирах в GPSа.В същата дириктория имам още една карта но не помня каква е.Спомням си че имаше 3D в името.Досега не съм имал проблем с нея не ми е пречила.Файла го пазя на компа.

                Коментар


                • #23
                  От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                  Получихме вече един проблемен уред, който се рестартира и разбрахме от какво е проблема с рестартирането.

                  На всички уреди, които поддържат \Map директория предварително инсталираме split вариант на картата. Това означава, че 3д сградите, изо линиите и картата са отделни файлове. Когато обаче някой свали картата ръчно а не с плъгин-а както препоръчваме, изтегля пакет, който въпреки че е едно img то съдържа в себе си 3д сградите и изо линиите (ако е топо). В инструкцията на страницата за ръчно сваляне изрично пише, че трябва да се изтрият файловете 3д и изо лините за да не се получат дублирани карти, но явно тази инструкция ви е убягнала. Ето го и текста:

                  (ВАЖНО: Ако в папка Map откриете някои от файловете OFRM_3D_cyr.img, OFRM_Contours_CYR.img, OFRM_3D.img или OFRM_IZO.img трябва да ги изтриете, за да работи обновената Ви карта коректно).

                  Ще го направим в червено и ще го изтеглим най горе, пък дано четете повече

                  Коментар


                  • #24
                    От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                    Не съм го видял този текст.Явно това се е получило , защото не съм трил нищо .Сега вече ще се чете повече - парен каша духа. :-)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                      petroffbg, предната ни версия се казва 5,80 - за OFRM Geotrade ли говорим или за друга карта??[/QUOTE]


                      До сега търсих,точно за нея става въпрос.
                      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                        А как са ти настройките за отбягване? При нас го няма този проблем. Най добре си запази любимите места и върни фабричните настройки на уреда.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                          Аз да се направя на луд и да попитам пак, "split варианта на картата" не може ли да се пусне за ръчно сваляне? На мен лично ще ми е по удобно.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                            За Sabin. Пращам ти новия КАУФЛАНД в КВ. МЕДЕН РУДНИК БУРГАС.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • #29
                              От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                              Версията TOPO има ли пълния обем на функции на CITY, и дали ще работи добре на NAVI 1350

                              Коментар


                              • #30
                                От: Излезе новата версия 2012 Q3 на карта OFRM Geotrade

                                Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                                Получихме вече един проблемен уред, който се рестартира и разбрахме от какво е проблема с рестартирането.
                                Това да не е моето Нюви бе?
                                Онзи ден го изпратих с именно такъв проблем-рестартиране...
                                Има ли желание-има и начин!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X