Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

    Здравейте колеги! Идеята ми да пусна темичката е по-скоро да ви развеселя. А и да се впусна в морето на приключенията наречени "офроуд мъки".
    Тъй като работя извън България за известен период от време и използвам служебен автомобил Нисан Патрол за няколко месеца придобих известни впечатления върху този род автомобили. Поради прекараната тежка зима с такова возило определено останах приятно изненадан. И в главата ми започнаха да блуждаят едни греховни помисли за личен такъв автомобил. След дълги консултации с приятели вещи в тази област бях категорично разубеден от идеята - Патрол, Терано, 4 рънър, Ленд Круизър, Паджеро и т.н. Изискванията ми бяха ясни и точни - дълга база, клима и по възможност основните екстри. Прищявките също - да е икономичен, с нисък данък, проходим, с добро поведение и на шосе и извън такова, с евтини части и себестойност около 5000 български лева. Директно ми бе обяснено, че единствения вариант за скромния ми бюджет е Витара. Спорихме доста, но накрая склоних. Все пак ще го карам 2-3 пъти в месеца, имам си кола за пътувания, пък и не съм заклет офроудаджия, както се вика. Чак и моргите в околията обиколих и почти във всяка видях по 2-3 Витари. Рекох си - има почва тоя автомобил у нас. Категорично - бензин, поради цената на дизела в татковината. В мобилето се нагледах на гнилочи. Автоматик също ми беше казано да не гледам, щом няма да е ежедневка. Някои пък бяха с космически цени и накрая предложението се появииии.... Бяла, дълга база, 1,6 16V с LSD, клима, 4 ел.стъкла, ел.огледала и....абе всичко, което очаквах. Ноооооо, в града, в който "гарга не каца". Чудих се бая, но накрая реших да ходя поне да я видя. И там, брех.....колата свети - нема ръжди, нема кърпежи, абе от града не излизала. Цена 3700 лева. Викам - тука има нещо гнилооо.... Покарах, всичко работи. Бях попрочел някои работи за тоя мотор, че е келяв на прегряване, ама с толкова приятели майстори, викам абе ще го оправиме. И от Англия докарват такива железа, има материал. И здравия разум надделя и си се влюбих и жената също си я хареса и си я платих и взех. Оправихме документи и стартирах за КН. Леле, кеф, джип, абе не е за разправяне. Кеф, кеф, колко да е кеф - 15-20км. и стрелката на температурата отиде в лютеницата. Спрях, ама късно ми се струва. Пробвах да я спася с парното, ама като и то почна да духа студено се сетих, че съм я увапцал. Е събра 4 литра вода после. Бавно я сипвах, ама за кой... Викам може термостат да е запекъл. Прибра ни до КН. Не спах една нощ от нерви, напих се, бих жената и така... Огледах нещата на другия ден. Сипах вода и запалих. Извадих маркучето за разширителното казанче и още на стартер бликнаха гейзерите. Викам си - честито на печелившите. Лауреат за балък на годината. Ама вече беше пред къщи и викам - ще се прави. Барем да си я и обслужа и да е ток.
    Болтовете на главата се отвиха буквално "на ръка". Глава - крива, но за щастие не спукана. Гарнитурата - парцал. Шлайф, нови гумички, пасване на клапани - заспа. И тогава по-вещите от мен разбраха, че просто горката си е била така. Затова и цената е била такава. Радиатор, напълно запушен и скапал - айде чисто нов радиатор. Нещо некъв силикон или съединител на перката - айде нова перка /старата почти не е включвала/. Ремъци, масла, филтри, маншонче некъде, стягане лагери на предни главини и като турихме чертата - 765 български лева. Цъфнах та вързах. Но колата вече, е както трябва. Оказа се, че климатика работи перфектно, както и останалите екстри /като изключа мамицата му, че понякога копчетата не сработват веднага/. LSD-то също работи. Вкарах я в гората - повече от добри впечатления. ААА и задни амортисьори от Волга нови си купих - заспаха. И вече може да се каже, че колицата я вдигнах на крака. Е не беше така предвидено, но всичко вече е в миналото. Поръчах си от колега от форума булбарче. Общо взето, мисля колицата да я направя по мой вкус лека полека. Ще се радвам да помагате със съвети, въпреки, че всеки ден чета тънкостите на тая техника из форума. Да ги бех чел преди да я купя някой ще каже, но било що било. Теглич оригинален за всеки случай също купих. Газов инжекцион предстои тази есен, както и зимни гуми. Някви ляти джанти екстремисти също ми се въртят в главата. Ма като си се познавам, каквато и кола да съм имал, даже и по една за части съм купувал, та можете да си представите какво предстои. Ще поддържам темата. Сега отивам да пия една ракия, затова че си излях мъката и съм доволен от резултата. Снимки в следващия пост /ако се справя разбира се/.

  • #2
    От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image137.jpg
Прегледи:1
Размер:143.3 КБ
ID:5386776Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image140.jpg
Прегледи:1
Размер:143.9 КБ
ID:5386777Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image149.jpg
Прегледи:1
Размер:137.0 КБ
ID:5386778Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image150.jpg
Прегледи:1
Размер:128.7 КБ
ID:5386779Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка1355_001.jpg
Прегледи:1
Размер:98.4 КБ
ID:5386780Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image145.jpg
Прегледи:1
Размер:127.1 КБ
ID:5386781

    Коментар


    • #3
      От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

      Много добре изглежда, със здраве да си се карате! А и да ти кажа, тия пари на които ти е стъпила с всички ремонти, не е висока, даже бих казал че е доста по-ниска, от тази на която аз взех моята! А има ли някъде ръжда, и коя година е колицата? G16B ли ти е двигателя?
      Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
      Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
      Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
      Продавам гуми 205х70х15!

      Коментар


      • #4
        От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

        Ами годината е 1993г., а двигателя е G16B. Състоянието на автомобила ме озадачава, тъй като е странно от тази година да няма никаква ръжда. Италианка е

        Коментар


        • #5
          От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

          Привет, колега! Да ти е честита, и много да те радва! Карам същата, и изключая перипетиите, през които минавам, си я харесвам-здрава кола, за тези пари по-добра няма да намериш. Понеже писа, че ти предстои газифициране, бъди изключително внимателен при подбора да този, който ще "пипа", вече никого не наричам майстор! На мен ми "разбъзикаха" заводските настройки на инжекциона, и сега не мога да намеря кой да ги възстанови - всички казват: няма софтуер! Желая успех!
          "Make love, not war!"

          Коментар


          • #6
            От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

            Благодаря колега. Колицата ме радва ежедневно и с нетърпение се прибирам в Бг, за да я покарам. Надявам се да случиме с грамотно монтиране на АГУ. Планирам монтиране на бутилка на мястото на резервоара, както е писано из форума, с по-малко резервоарче. Определено мисля да я ползвам за комби, тъй като накрая вече мога да си купя нормална кола. Междувременно монтирах и булбара. С цел го оставих малко издаден напред, че жената я подкарва от време на време.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0127.jpg
Прегледи:1
Размер:168.8 КБ
ID:5396059

            Коментар


            • #7
              От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

              Честито, със здраве да си я караш. Този двигател си върви перфектно и с обикновена газова. В КН ти препоръчвам газ-сервиза в бившия Млекокоп, до Енергото.
              Животът е харизан кон според мен...

              Теди

              Коментар


              • #8
                От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                Временно отложих слагането на АГУ щото я карам 2 пъти в месеца, но поне подготвих колата за зимата що годе. Взех 4 нови гуми с джанти. Джантите мисля, че са за Самурай принципно, а иначе взех 4 нови General Grabber 215/75/15 А/Т и определено усетих, че колата стана малко по-мудна. Но пък се повдигна и някакси по ми хваща окото. Ще видим как се представят на сняг и кал.
                Прикачени файлове

                Коментар


                • #9
                  От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                  Ето и в снимки - Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2720315pHzUswSw.jpg
Прегледи:1
Размер:177.9 КБ
ID:5429329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:27203528ciTWHGa1.jpg
Прегледи:2
Размер:76.7 КБ
ID:5429330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2720324275Ol0Swi.jpg
Прегледи:1
Размер:112.2 КБ
ID:5429331

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                    Добре изглежда, но спред мен трябваше да закупите пак Грабер, но АТ2, за размер вие си преценявата, иначе джантите от самурая са добро решение, отделно са адски здрави, успех

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                      Колега, всъщност и аз очаквах Грабер АТ2, но тези изникнаха на уникална цена нови и улетях. А каква е разликата между двете - е идея си нямам. Дано да не е колосална, че други гуми нови май няма да види.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                        http://www.offroaders.com/tech/AT-MT...abber-AT-2.htm

                        огромна, не знам на кави пари сте взели тези, но на този размер 4 гуми са 600лева, успех

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                          Възможно е колега. Взех ги за 640лв. Беше ми обяснено, че АТ2 вече не се предлагат и това е новия модел. Мъже и да са ме хлъзнали, но това е вече минало. През изминалата зима установих, че гумите се представят прекрасно на сняг, на асфалт и на сух пясък и трева. Единствено мисля, че губят позиции в кал, което може би сте имал в предвид. Откъслечните и софт изпълнения извън пътя мисля, че засега отговарят на изискванията към тези гуми. Поради неагресивната шарка са извънредно тихи на асфалт. Споделете ако имате други впечатления.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                            Малко да събудя темата за любимото ми возило, поради един възникнал проблем. Надявам се някой от вас да помогне със съвет за решаването му. След множеството подобрения, които направих, а именно лифтване с жълтите фланци на колегата от Пловдив, монтаж на защитна скара, халогени, сенници, лип спойлер, теглич и какви ли не щуротии, колата в момента няма спирачки. По-точно в 90% от ежедневието има и в един момент педала пропада до ламарината. Пак усещам много слабо спиране, но дори не на всичките колела, а по-скоро някое задно, защото повлече. Това се получи веднага след лифтването. Няма течове на спирачна течност, няма въздух в системата. Странното е, че се получава особено и най-вече, когато потегля с напълно навит волан /без значение на посоката/, примерно, когато правя обратен завой пред дома си. Тогава педалът веднага потъне и се налагат 4-5 напомпвания, за да се качи. При движение направо не наблюдавам проблем. Усъмних се веднага в спирачна помпа, като закупих целия комплект семеринги и ги сменихме. Всички чаркаля в помпата изглеждаха много добре - без задирания и наранени участъци. Уви - никаква промяна. Въпреки цените на спирачна помпа втора употреба, които ми обаждат по моят край, а именно 50лв. не съм сигурен дали това е проблема. А и огледах 4 Витари къса база, 1 Самурай и 2 Суифта и всичките са с различни от моята помпа. Ще съм благодарен, ако споделите опита си. А иначе ето що за автомобилче се създаде:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0053.jpg
Прегледи:1
Размер:173.1 КБ
ID:5502299Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0058.jpg
Прегледи:1
Размер:185.9 КБ
ID:5502300Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0061.jpg
Прегледи:1
Размер:239.6 КБ
ID:5502301

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сузуки Витара 1,6 16V дълга база - накрая и аз с джип!

                              Проблема може да не е в спрачната помпа колега, прочети маркираната тема и ще си го решиш много бързо.
                              Може пружината при "пълен" завой да избутва супорта и да се налага ограничаване от стопорите.
                              За "Витара" е писано много във форума . Успех!

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=152415
                              Последно редактирано от иж-12; 19-07-13, 14:54. Причина: грешка
                              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X