Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

    Ми да си купим всичките мразове втора ръка. Даже ги подаряват тук-там.

    На мен никак не ми е безразлично през колко години ще го мъкна нагоре-надолу по стълбите. А и не ми е безразлично дали просто ще забравя за него, а той кротко ще си работи в ъгъла, или често-често ще ми иде да го сритам (като с керамичния плот например).
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #17
      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

      Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
      Най-хубавият хладилник е най-евтиния. ...
      бряхт, чи красутъ поне да беше най-безшумния и за жените ли така
      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
      Суперспам - спама на суперите

      Коментар


      • #18
        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

        Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
        бряхт, чи красутъ поне да беше най-безшумния и за жените ли така
        За най-безшумните - може би. Виж за другото - надали.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Ми да си купим всичките мразове втора ръка. Даже ги подаряват тук-там.

          На мен никак не ми е безразлично през колко години ще го мъкна нагоре-надолу по стълбите. А и не ми е безразлично дали просто ще забравя за него, а той кротко ще си работи в ъгъла, или често-често ще ми иде да го сритам (като с керамичния плот например).
          Говоря за нов, а не за втора ръка. А за шума - слагаш го в шкаф без гръб и шума изчезва (нагледното доказателство е на 3 метра от мене в момента). А защо най-евтиния? Някой по-горе беше казал - всички са еднакви. Потвърждавам го с две ръце.
          Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

          Коментар


          • #20
            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

            Говорих с един майстор на хладилна техника и той ми каза: -Избери този с най дълга гаранция!
            Има хладилници с пет години гаранция. Така поне си сигурен че 5 години няма да имаш проблем.

            Коментар


            • #21
              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

              Първоначално публикуван от ivko006 Преглед на мнение
              Говорих с един майстор на хладилна техника и той ми каза: -Избери този с най дълга гаранция!
              Има хладилници с пет години гаранция. Така поне си сигурен че 5 години няма да имаш проблем.
              Това с гаранциите е малко относително.
              Въобще не си сигурен, че 5 години няма да имаш проблеми. Напротив - при гаранционна повреда обикновено искат да им го носиш в сервиза - което хич не е приятно изживяване - мъкнене, организиране на транспорт. После пък хич не си дават зор да го поправят - примерно - 2 седмици.
              Виж ако е без гаранция - ще си викна мобилна група и още същия ден има вероятност да го оправят. Повтарям вероятност. Верно ще струва едни пари, ама мъкненето на хладилника нагоре-надолу някак ми се струва по-сложно.
              Това по информация от преди години, сега гаранционно може и да ходят по домовете - не знам, скоро не съм пазарувал хладилник.
              Клуб Ленд Ровър Ентусиастс България
              LR Discovery 1, 1993, 200 TDI с разбит лагер на раздатката към преден кардан 23.10.2009
              Да живееш над възможностите си води до зависимости вместо до независимост.

              Коментар


              • #22
                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                Първоначално публикуван от Радослав Райчев Преглед на мнение
                ... обикновено искат да им го носиш в сервиза - което хич не е приятно изживяване - мъкнене, организиране на транспорт. После пък хич не си дават зор да го поправят - примерно - 2 седмици....
                Ако фактурата е на физическо лице, и мнооого държат ти да им го носиш, просто им го пращаш с куриер за тяхна сметка, може учтиво да попиташ с DHL или с британските пощи, ако пак не включат, проблема си е техен
                байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                Суперспам - спама на суперите

                Коментар


                • #23
                  От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                  В момента ходят и по домовете, включително и извън София. Мой колега имаше дефект, отидоха до селото, в което живее и го поправиха.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                    Само едно предупреждение относно гаранцията.
                    Миналата година купихме за тъщата един климатик LG от ТехноМаркет. Снощи установих, че за да важи гаранцията трябва да ги викам след всяка изминала година за профилактика, която струва 50лв. За тези три години това ще струва още 150лв. Не знам колко е нормално, но на мен ми се стори странно. Климатик е да, не е хладилник, просто четете условията по гаранцията, аз не сметнах за необходимо и сега изнендада. А може и да е записано, че при дефект на хладилника /за това говорим в темата/ трябва вие и за ваша сметка да го доставите до сервиза. Четете гаранционната карта!
                    LZ1PER

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                      Не разбирам защо всички са се прехласнали по но фрост системите!!! Когато преди 2 години и аз избирах хладилник всички ми повтаряха но фрост та но фрост. Е аз пък взех саморазмразяващ АЕГ! До ден днешен лед няма нито в хладилната нито във фризерната част. Впрочем има лед, ама само във формичките за лед!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                        Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                        Не разбирам защо всички са се прехласнали по но фрост системите!!! Когато преди 2 години и аз избирах хладилник всички ми повтаряха но фрост та но фрост. Е аз пък взех саморазмразяващ АЕГ! До ден днешен лед няма нито в хладилната нито във фризерната част. Впрочем има лед, ама само във формичките за лед!
                        А защото отричаш или по-скоро не си фен на но фрост системата. Ползвал ли си такава система и с как намираш разликата? Аз веднага мога да напиша защо я предпочитам, имам и такъв и такъв хладилник, но искам да прочета твоето мнение.
                        Последно редактирано от Peppy; 08-07-12, 16:35.
                        LZ1PER

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                          Мда, след бъкания с екстри самсунг, на който още на първата година му замина уплътнението на вратата, а малко след гаранцията му изгоря централната платка заради токово удар от енергото се посъветвах и купих възможно най-простия хладилника - някаква непозната турска марка VOLTEL. Без електроника и с два компресора - като се скапе единия поне хладилник или фризер да имам, както и да е максимално ремонтопригоден. Е, няма ледогенератор, диспенсър, цифрички да показват температурата и тям подобни, но не е болка за умиране, а и цената е поне наполовина.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                            Когато избирахме преди 6.5 години поредния хладилник основните препоръки бяха за Горение.....и да чукна на дърво за сега -никакъв проблем ,че предния/Снайг/ изпуши компресор една седмица след гаранцията!
                            Камен Механджиев

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                              Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
                              установих, че за да важи гаранцията трябва да ги викам след всяка изминала година за профилактика, която струва 50лв. За тези три години това ще струва още 150лв. Не знам колко е нормално, но на мен ми се стори странно.
                              И при мен същото. Самоч, че с Беко. И още като казаха, че за да важи гаранцията трябва всяка година да давам по едни пари(май за 30 лева ставаше въпрос при мен) им заявих, че няма да ги давам. Ами гаранцията ще е само една година в такъв случай-докато дойде време за първата профилактика, а аз не им се обадя да я направят.... Толкова да е, ама не търпя да ми извиват ръцете.
                              Вече трета година климатика си работи перфектно, и даже в момента духа струя хладен въздух върху мен.

                              Същото ще се случи и с гаранцията на нова кола, ако някой ден имам щастието да си купя такава...

                              Извинявайте за спама.
                              Има ли желание-има и начин!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хладилник. Какъв да бъде? Мнения и препоръки.

                                Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                                Същото ще се случи и с гаранцията на нова кола, ако някой ден имам щастието да си купя такава...

                                Извинявайте за спама.
                                При колата е малко по-различно, там неминуемо трябва да се сменят консумативи. А тези тогава защо пишат 3г. гаранция, къде е гаранцията, след като ги захранвам с по 50лв всяка година. Ми той от 1000лв става 1150 /това са още 15%/, само и само да има гаранция. Хладилниците с какво са по-различни от климатиците, при тях защо я няма тази профилактика? Абе..... не ми се говори.
                                LZ1PER

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X