Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

    Здравейте колеги,наскоро си купих косачка BCS-триколка,собственика ми даде и резервен двигател с нея,обаче,като почнах да кося този ауспух ми наду главата А ауспуха представлява една тръба,с заварена мрежичка отпред Знам че оригинално,са горе долу същите и на другия резервен двигател и неговия ауспух е същия(шумен) Някой,знае ли от къде мога да си намеря оригинален,нов ауспух за BCS?Ако може някой онлайн магазин,че и други части може да ми притрябват Благодаря Ви предварително
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

  • #2
    От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

    Приемам идеи и за направа,от нещо друго,но да стане,по беззшумен
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

    Коментар


    • #3
      От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

      Няма начин да стане по-безшумен. Аз имам подобен двигател, доста стар и също е така шумен. намерих начин как да го направя безшумен, но мощността доста намалява. Направих го с една ламарина вързана с тел върху дупките. Почети плътно ляга и затваря ауспуха, шум не се чува, но и мощността падна. Миналата година наморих в скрапа чисто нов ауспух. 2-3 пъти по-голям от моя. Нагодих го, но и с него е шумно. Единствено което може да направиш е да си вземеш нов двигател. Нещо по-тихо. Мога да то препоръчам хонда. Имат двигатели с всякакви мощности. Доста тихи са. Аз с такъв замених моя наскоро и тишината настъпи. На вискои обороти става пак леко шумничко, но в сравнение със стария двигател е осезаемо.

      Коментар


      • #4
        От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

        То хубаво да сложи нов,ама трябва да е с ляво въртене,а до колкото знам Хонда нямат такъв.Ломбардини или Акме.
        0(-)

        Коментар


        • #5
          От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

          Първоначално публикуван от este Преглед на мнение
          То хубаво да сложи нов,ама трябва да е с ляво въртене,а до колкото знам Хонда нямат такъв.Ломбардини или Акме.
          Да,това е проблема,че са с ляво въртене и до колкото знам,малко двигатели са с обратно въртене Аз мога да го сложа,но ще имам 2 задни и една предна Иначе,колега,този сайт който ми прати на ЛС,имаше за ACME,но начина на хващането беше друг ,а пък и 72 лв. за ауспух,добре,ама той като оригиналния и пак ще е толкова шумен...Значи,аз питам,с какво да го натъпча ли и аз не знам,да се направи,така че да е малко по-малко шумен,не да не му се чува гласът,чак де
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #6
            От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

            Да не е дизелова та е шумна толкоз

            Бензиновата се понася 20 години кося с БЧСка и сме правили всякакви опити за промяна на аспуха и извода е задължително оригинален отпред е с надупчена ламарина не с мрежа.
            На моята и смених сегментите и сега е змей

            Най евтини части за БЧСки в София са фирма Инстра в Дружба адреса търси в интернет
            К мирной жизни не пригоден.
            Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
            ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

            Коментар


            • #7
              От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

              Ще пробвам с надупчена ламарина,дано да е по-добре или ще сложа другия ауспух от резервния двигател,който е с такава заварена ламарина,на края на тръбата
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #8
                От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                Оригинално е с такава надупчена ламарина и работи екстра.С всички самоделки имахме проблеми.

                Поздрави и не каза дизел ли е или бензинова
                К мирной жизни не пригоден.
                Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                Коментар


                • #9
                  От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                  Бензинова,доволен съм от разхода,а всъщност се чудя,как този резервния двигател,може да е с обратно въртене,като собственика ми каза,че само тези BCS-ки били с ляво въртене,а този резервния е с дясно и не ставал за друга косачка(познавам,че е с дясно,по изрязаното на вентилатора отпред за въжето ) Поздрави и от мен
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                    Сложи ауспух от скутер с подобна кубатура.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                      Сложи ауспух от скутер с подобна кубатура.
                      Може,но първо ще пробвам,със този който ми е на другия двигател,ами има проблем-ръждясали са ми яко болтовете на ауспуха и даже има малко и около главата ръжда,да не като ги напъна,да се скъсат,че така направих с другата ми(по-малка косачка),единия път се скъса и остана част от болта отвън,тогава беше лесно,само заварих една гайка и се отви,но сега наскоро и правих ремонт на ламарините около двигателя,които отвеждат въздуха от вентилатора,към цилиндъра и се налагаше да го сваля,свалих го,но като го сложих после,го пренавих,много и пак се скъса болта,та после,разпробиване,правене на резба и стана,ама ми се види,че много изведен на вън този ауспух на малките BCS-ки и почва да тежи на болтовете(и ми пада в движение,случвало се е да кося и без аупух )заради това,сега питам,как да ги сваля болтовете,без да се скъсат,само с спрей за ръждясали болтове дали,ще стане?
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                        Един много ТЪП въпрос извън темата (извинете ме за спама)
                        Коя страна на двигателя се гледа за да се разбере посоката на въртене? Гледа се от страната на силовото предаване или от обратната?
                        Благодаря ви предварително и успех с ауспуха!
                        Кольо Динев

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                          Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                          Бензинова,доволен съм от разхода,а всъщност се чудя,как този резервния двигател,може да е с обратно въртене,като собственика ми каза,че само тези BCS-ки били с ляво въртене,а този резервния е с дясно и не ставал за друга косачка(познавам,че е с дясно,по изрязаното на вентилатора отпред за въжето ) Поздрави и от мен
                          Резервния,който ти е дал може да е от мотоблок и затова да е с дясно въртене.За ръждясалите резби има лекарство: wd-40,sviting на mafra -пробвал съм и двата и съм много доволен
                          0(-)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                            Първоначално публикуван от racer92 Преглед на мнение
                            Един много ТЪП въпрос извън темата (извинете ме за спама)
                            Коя страна на двигателя се гледа за да се разбере посоката на въртене? Гледа се от страната на силовото предаване или от обратната?
                            Благодаря ви предварително и успех с ауспуха!
                            Разбира се по "чопнатото" изрязаното на маховика отпред което е предвидено да се навива въжето(като врътнеш с въжето,ще видиш на коя страна се върти ),ако ако си с стартер на като на резачка,е по лесно,гледаш на коя страна се върти вентилатора вътре,от дупките на ламарината на вентилатора И колега,това не е спам!С каквото можем,ще помагаме,нали затова сме се събрали
                            Първоначално публикуван от este Преглед на мнение
                            Резервния,който ти е дал може да е от мотоблок и затова да е с дясно въртене.За ръждясалите резби има лекарство: wd-40,sviting на mafra -пробвал съм и двата и съм много доволен
                            Благодаря,за съвета Иначе,за двигателя,собственика ми каза,че му го продали от същата косачка,защото продавачът си сложил дизелов и този хартисъл
                            Последно редактирано от Driftacha; 26-06-12, 21:06.
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ауспух за косачка BCS 2800 -Триколка

                              Знам, че е стара темата, но все пак. Можеш да сложиш ауспух от Ломбардини, те са доста по-тихи https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...50749790_n.jpg

                              Имам такъв също така и оригиналния от АКМЕ (на доста добри цени) драскай на лично ако ти трябват

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X