Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да не загинем при ПТП?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да не загинем при ПТП?

    Има много интересна статия във вестник "Комсомолска правда" в броя от днес http://www.kp.ru/daily/23794.5/58963/
    Надявам се да е полезна, а също така каня всички които са преживявали катастрофа да опишат начина по който са оцелели,какви мерки са взели в последствие.

    Мъдрия човек се учел от грешките на другите, а умния от собствените си.
    Така казват...

    Поздрави,

  • #2
    До: Как да не загинем при ПТП?

    Аз лично приживях челен удар прди 4-5г. Тогава карах Ситроен BX Ауди 80 ми препречи пътия на кръстовището за Несебър на пътия за Варна, скороста ми беше доста висока около 120 спирачен път около 3-4 м. да съм намалил на 90 удара беше абсолютно неочакван и въобще нямах време за никаква реакция само спирачка, от удара Ситроена направи салто във въздуха и падна на таван и продължи да се върти по асфалта и спря на 30-ина метра по-надоло
    После разбрах че замалко да се приземи върху насрещно движещо се Ауди А8.
    В колата бях сам без колан а на задната седалка имаше 20 бр. сухи акумулатори за мотори, незнам как и защо какво съм правил кде съм се врял но на мен ми нямаше абсолютно нищо само бях леко надран от счупените стъкла. Разселдащите полицай казаха че ме е спасило това че колата се е вдигнала във въздуха и енергията от скороста се е разпределила постепенно......
    А това че съм бил без колан незнам.......
    От тогава никога не слагам в купето багаж и предмети които могат да се поберат в багажника, а ако се наложи задължително ги връзвам надежно, само като се сетя че преживях центрофуга с 20 акумулатора и изтръпвам

    Коментар


    • #3
      До: Как да не загинем при ПТП?

      Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
      Тогава
      В колата бях сам без колан а на задната седалка имаше 20 бр. сухи акумулатори за мотори...
      Те и сухи да са ,като се завъртят из колата ...много болят сигурно.
      B+

      Коментар


      • #4
        До: Как да не загинем при ПТП?

        То си е описано в "совет специалиста", а най-важната част - "...остается надеяться на инстинкт...".
        В подобна ситуация няма време за особени действия и си е въпрос на психика и "на който каквото е ..."
        Lancia Delta HF Integrale Evolucione

        Коментар


        • #5
          До: Как да не загинем при ПТП?

          Да чукна на дърво,ПТП-тата които съм преживял са много по-леки от това на Явор,дано на някой не му се случва подобно нещо...Веднъж при излизане от тунела под НДК,зимата,подведен от малкото си опит и сухата настилка в тунела се позасилих и при излизането колата поднесе странично,контрирах я,но последва поднасяне на обратно и удар в страничната стена.Вох детето на шефа си,за щастие го бях дресирал,ри качване в колата да ск слага колана,ако беше без колан незнам какво можеше да му се случи,а така само се изкефи.Това стана с Пежо 205.
          На магистралата София-Пловдив,някакви ремонти,на места движението е двуросочно,служебно пътуване с Опел Корса.Аз се возех зад шофьора,бях заспал и ме събуди разклащането на колата и шума от удара.Наща кола се беше ударила с предна лява част в задната лява част на насрещно движеща се Регата,за мой късмет стъклата на колата оцеляха.
          След първият случай винаги си слагам колан,коийто иска да ми се смее.
          Имам и едно чукване при потегляне,със същото Пежо се треснах в един теглич и веднъж ударих куче на Околовръстното,и в двата случая става въпрос за намалено внимание от моя страна,не достатъчна дистанция, не на последно място,по-висока от нужната скорост.
          Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

          Коментар


          • #6
            До: Как да не загинем при ПТП?

            Нещо обърках,както и да е,не знам как да го премахна.
            Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

            Коментар


            • #7
              До: Как да не загинем при ПТП?

              Преди 8 години при изпреварване на бус на прав участък. Карам Пасат 1987г. дизел с около 120-130 км/ч по време на изпреварването. Понечих да се прибера в моята лента, но чешита с буса настъпи здраво и ме пресече. За да намаля скоростта(вече наближаваме завой) отнемам газта, но поради пясък върху настилката предницата поднася. Отново дадох газ и го изпреварих отново, а оня продължава да настъпва. Този път се прибрах по-бързо и задницата поднесе. Последва удар отзад в дясно в крайпътна стена. От голямата скорост и удара се завъртаме перпендикулярно на платното. Успях да овладея колата, но бях в насрещното движение. Отсреща идва лек автомобил, понечих да се прибера, но до мен беше същия бус. Бягам наляво извън пътя и вече си мисля, че филмът е към своя край, но уви. Колата "лети" по тревата към едно дърво. С всички сили и умения се опитвам да го избегна и почти успях, когато в последния момент "нещо" завъртя волана надясно и ... тряссс. Емблемата остана на дървото. Аз без колан, жена ми с колан, двамата отзад (110кг зад мен и 85кг зад жена ми) без колани. След около 10 секунди предното стъкло издаде странен звук и се нацепи. Дървото се намираше по-близо до прозореца, отколкото до бронята. В следващия момент ме хвана яд, че има едно дърво и аз в него да спра. Но като слязох да видя подробностите ми прималя - след дървото по посока на моето движение ... пропаст 7-8м. и някакво дере. Нямаше сериозни наранявания, предимно натъртвания, а аз 6 шева на брадичката от удар във волана. Багажникът беше пълен със стока(около 150кг). Казват, че ми било писано. Дано да е така, вече имам два рожденни дни. Ще черпя два пъти. Вторият път на 11 октомври след 17 часа. Карайте разумно.
              Приятели не се печелят - губят се завинаги.
              УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
              Времето е ценно, само ако не бързаш.
              0889623098

              Коментар


              • #8
                До: Как да не загинем при ПТП?

                Така зададен въпроса има само един отговор - да се молим
                Всъщност за да оцелеем НЕ Трябва да участваме в ПТП (Банално Но Вярно) т.е. трябва да сме направили всичко възможно преди да се случи, а ако все пак стане единственият ни шанс е "провидението" (не съм религиозен, но имам опит).
                Удари ме челно прди 6 години един Рали пилот на витоша, на обратен завой, той изпусна завоя и се спря в мен, единственото което ме спаси (мен и спътниците ми) беше че се движих много бавно (40-50км/ч) колата е Тотална щета, аз се разминах със счупено кутре Повярваите ми, видях го, завъртях волана и си мисля че натиснах спирачката не видях кога се отвориха възглавниците (ама наистина не ги видях), кога съм счупил предното стъкло с глава също пропуснах всъщност всичко става ТОЛКОВА Бързо че почти нищо не можете да направите поне не съзнателно

                Коментар


                • #9
                  До: Как да не загинем при ПТП?

                  По-добър съвет от карането така, че да не стане тежко ПТП няма. Ако стане вече всичко е шанс. Иначе системите за безопасност в съвременните автомобили не са за подценяване. Вдигат доста шанса.
                  Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Как да не загинем при ПТП?

                    Като задължим пътниците на задните седалки да си слагат коланите и никакви ненужни предмети в купето.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Как да не загинем при ПТП?

                      Първоначално публикуван от ivotosod Преглед на мнение
                      Преди 8 години при изпреварване на бус на прав участък. Карам Пасат 1987г. дизел с около 120-130 км/ч по време на изпреварването. Понечих да се прибера в моята лента, но чешита с буса настъпи здраво и ме пресече....
                      Преди 3 седмици на магистралата горе долу със същата скорост започвам изпреварване на Корса с Фронтерата. Подминавам я и когато започвам да се прибирам в дясната лента, какво да видя.... Корсата успоредно с мен и напъва да ме изпревари от дясно. Продължавам изпреварването и скоростта се увеличава до 150-155. Едва тогава Корсата се отказа. Меко казано бях бесен, освен това караше момиче на не повече от 20 г.. С кой акъл се завира със сапунерката си до камион 2,5 т.. А ако не бях погледнал в дясното огледало, както много "неделни" шофьори нямат навика да правят, особено из разни селца и градчета от провинцията(нека не се обиждат колегите от форума, но там ми се случва постоянно да ме засичат и отнемат предимството от недоглеждане) или пък беше попаднала в мъртвата зона... Предпазливост и не на последно място, късмет ни е необходим за да оцелеем при това безумие по пътищата.
                      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                      Неизвестен мъдрец

                      Коментар


                      • #12
                        До: Как да не загинем при ПТП?

                        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                        Преди 3 седмици на магистралата горе долу със същата скорост започвам изпреварване на Корса с Фронтерата. Подминавам я и когато започвам да се прибирам в дясната лента, какво да видя.... Корсата успоредно с мен и напъва да ме изпревари от дясно. Продължавам изпреварването и скоростта се увеличава до 150-155. Едва тогава Корсата се отказа. Меко казано бях бесен, освен това караше момиче на не повече от 20 г.. С кой акъл се завира със сапунерката си до камион 2,5 т.. А ако не бях погледнал в дясното огледало, както много "неделни" шофьори нямат навика да правят, особено из разни селца и градчета от провинцията(нека не се обиждат колегите от форума, но там ми се случва постоянно да ме засичат и отнемат предимството от недоглеждане) или пък беше попаднала в мъртвата зона... Предпазливост и не на последно място, късмет ни е необходим за да оцелеем при това безумие по пътищата.
                        Да доста често явление аз вече взех да ги натискам в дясно пък те нека си дават газ ма.....а им ...

                        Коментар


                        • #13
                          До: Как да не загинем при ПТП?

                          Първоначално публикуван от Явор Преглед на мнение
                          Да доста често явление аз вече взех да ги натискам в дясно пък те нека си дават газ ма.....а им ...
                          Правилно. Освен това като ляво стоящ си и с предимство. Дори и да изпреварваш в насрещното, ако има пунктирана линия или липса на маркировка.
                          Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Как да не загинем при ПТП?

                            ППЗДВП:
                            Чл. 89. Водачът на изпреварваното пътно превозно средство е длъжен
                            да не увеличава скоростта и да не пречи на изпреварването
                            по какъвто и да е друг начин.
                            Явно това са го пропуснали, ако въобще са чели Правилника такива субекти
                            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                            Неизвестен мъдрец

                            Коментар


                            • #15
                              До: Как да не загинем при ПТП?

                              Сигурен съм че са го чели,но нали трябва да се доказват на пътя колко са велики и безсмъртни та затова стават птп-тата,човек като няма къде да се доказва и да излива гнева си го прави на пътя като най-близко и лесно но и доста опасно...Всичко е до култура,не санкции,не закони,докато ние не се променим си оставаме говеда на пътя и навсякъде,това е...КУЛТУРА му е майката.
                              MG RACING

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X