Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хидравлика на волана за УАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: хидравлика на волана за уаз

    Благодаря на всички за компетентните ви отговори,помогнаха ми много.Най много варианта на ДИНИ с паразитния хебел за обръщане на движението на кутията от Мерцедеса заради обратната връска .И варианта с бутилката.Като го направя ще покажа снимки.
    Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr

    Коментар


    • #17
      До: хидравлика на волана за уаз

      Има и друг начин ама незнам какво е захващането - да се обърне само хебела на 180градуса, но пак казвам незнам какво е захващането и как ще дойдат щангите
      Случайни хора УАЗ не карат

      Коментар


      • #18
        До: хидравлика на волана за уаз

        Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
        Има и друг начин ама незнам какво е захващането - да се обърне само хебела на 180градуса, но пак казвам незнам какво е захващането и как ще дойдат щангите
        Не става.Няма масто къде да я сложиш по напред кутията така че да може да се мърда щангата като хората
        Луд умора нема,само се поти!!!

        Коментар


        • #19
          До: хидравлика на волана за уаз

          Първоначално публикуван от митьо Преглед на мнение
          Благодаря на всички за компетентните ви отговори,помогнаха ми много.Най много варианта на ДИНИ с паразитния хебел за обръщане на движението на кутията от Мерцедеса заради обратната връска .И варианта с бутилката.Като го направя ще покажа снимки.
          Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr
          С бутилката изчезва обратната връзка(ако на това викат да ви се връща волана) явно колелата на джипа са доста леки спрямо тия на ГАЗ-ката.Незнам дали и на Газ-ката се връщат,не съм карал

          А и тоя паразитен хебел къде ще го закачиш,че нещо май не сотана място
          Луд умора нема,само се поти!!!

          Коментар


          • #20
            До: хидравлика на волана за уаз

            Мисля да хвана паразитния хебел от дясно както се хваща бутилката,а от там щанга към лявата ябълка.Ще се премести и горния хебел от дясната ябълка на лявата.За сега само съм си го скицирал ,още не съм мерил за да съм сигорен в това което говоря.Задължително ще ви оведомя ако стигна до някакъв резолтат, дори отрицателен.
            Online iPhone Screensaver - be the first to win! myscreensavers.info/media/iphone.scr

            Коментар


            • #21
              До: хидравлика на волана за уаз

              паразитния хебел се закачва от другата страна успоредно на сектора (на другата греда).
              С бутилката трябва да си имаш обикновен сектор и мисля, че няма да имаш проблеми ако е сложен правилния распределител обръщаш посоката. Ти да неси махнал съвсем сектора?
              Лек ден
              Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

              Коментар


              • #22
                До: хидравлика на волана за уаз

                Не съм гоо махал не смея

                Какво правиме като се счупи нещо,няма прибиране.
                Луд умора нема,само се поти!!!

                Коментар


                • #23
                  До: хидравлика на волана за уаз

                  хм ми тогава би трябвало да си се връщат гумите нормално. Да нети е прекалено висок товара на помпата или да неси зацепил распределитела както трябва. Това, което ти си получил е една рейка както е на почти всички коли... няма причина да неработи обратния ход хмм
                  Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

                  Коментар


                  • #24
                    До: хидравлика на волана за уаз

                    Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                    С бутилката изчезва обратната връзка(ако на това викат да ви се връща волана) явно колелата на джипа са доста леки спрямо тия на ГАЗ-ката.Незнам дали и на Газ-ката се връщат,не съм карал
                    Моля те, кажи мина ли повече километри с УАЗА - интересува ме как се държи хидравликата??
                    Не е ли гадно като завиеш да останат в същото положение завити колелата докато не ги изправиш с волана??
                    И така ли остават наистина??
                    Твоята секторна си стои на мястото и би трябвало все пак от движението колелата да се опитват да се изправят малко или много
                    Означава ли това че проблема е в ''разпределителя'' /не знам дали точно така се казва/??
                    Ти пишеш мисля че си ползвал от Рено или Пежо не си спомням??
                    Дали точно той не трябва да осигурява тази обратна връзка?
                    Много много въпроси, но не ми е ясно, а идеята ти никак не е лоша, може би с най малко преработки, по скоро доработки.
                    Поздрави!!!
                    Когато нямаме това, което ни трябва,
                    ни трябва това, което имаме!

                    Коментар


                    • #25
                      До: хидравлика на волана за уаз

                      А бе незнам защо не се връщат колелата това не ме притеснява особено,спрямо преди направо е удоволствие да караш.
                      На една от оригиналните кутии за Уаз също няма обратна връзка ама пък си я карат хората.
                      А иначе разпределитела може да влияе нещо на невръщането на колелата ама за сега това не ми пречи пък и съм се тренирал преди на мотокар

                      Дини на кое викаш товара на помпата

                      Отделно този начин действа също така като демфер защото волана не е трепнал още на нито една дупка.

                      А това,че смяташ е идеята не е преработки,а доработки жестоко се лъжеш.Направо съм сигурен че този начин на изпълнение е много по сложен отколкото да сложиш кутия с правилно движещ се хебел.
                      Луд умора нема,само се поти!!!

                      Коментар


                      • #26
                        До: хидравлика на волана за уаз

                        Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
                        Направо съм сигурен че този начин на изпълнение е много по сложен отколкото да сложиш кутия с правилно движещ се хебел.
                        За мен лично е простотия. Защо пак всичко трябва да се усложнява за да се спестят 100лв.
                        То не бяха две раздатки, то не бяха два генератора. Коя е следващата глупос която ще се роди. Гледайте поне да е безопасна, че не сте сами на пътя.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #27
                          До: хидравлика на волана за уаз

                          Ако ги нямах частите и аз нямаше да се захващам с такива изпълнения

                          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                          То не бяха две раздатки, то не бяха два генератора. Коя е следващата глупос която ще се роди.



                          Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                          За мен лично е простотия. Защо пак всичко трябва да се усложнява за да се спестят 100лв.
                          Защото някой хора са на мнение,че щом джипа е 1000 лв не трябва да се дават 100 лева за нещо толкова дребно
                          Луд умора нема,само се поти!!!

                          Коментар


                          • #28
                            До: хидравлика на волана за уаз

                            Тогава им пожелавам успех.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #29
                              До: хидравлика на волана за уаз

                              по принцип имам сектор от митсубиши галант мисля, че е като на паджерото защото когато купувам части по окачване ми продават от паджеро, смятах да го слагам на сапорото но се отказах
                              Bertone freeclimber 1.8 115hp

                              Коментар


                              • #30
                                До: хидравлика на волана за уаз

                                Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                                Тогава им пожелавам успех.



                                Значи:
                                Нов цилиндър е около 40лв.
                                Помпа от някоя кола -незнам колко ще е ама не ми се вярва да е 20 лв.
                                Маркучите- и тяхната цена не я знам ама и те сигурно са около по 10 лв бройката най малко за руските към цилиндъра и другите особено ако са от западна кола ще са много скъпи.
                                Стругаро-шлосерските работи също слагайте към сметките.
                                Заваръчни работи
                                Отделно намирането на пръти карета и други дивотии и накарването им да работят.ЗА справка каренце за Уаз е около 2-30 лв едното.

                                Значи имал съм възможност и за това съм направил такава хидравлика защото и части и труд ми е било без пари.
                                Цялата хидравлика ми излезе 15 лв.

                                Та като сложите чертата след това може да се окаже и бая по скъпо от готова на която се разпробива конусния отвор като такъв за Уаз и евентуално се капва някоя друга планка към шасито за закрепване.
                                Луд умора нема,само се поти!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X