Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Брадви за цепене

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Брадви за цепене

    Дръжката на Фискарса се чупи доста трудно, но пък ако удариш без да искаш острието в асвалта направо се откъртват парченца.
    http://www.youtube.com/watch?v=-nJ135LG7TE

    Коментар


    • От: Брадви за цепене

      Първоначално публикуван от mohera Преглед на мнение
      Темата май не е съвсем подходяща .
      Виж тази Къмпинг брадва отZippo


      Не си споменал никакъв бюджет, а от това силно зависи какво ще вземеш и като стомана и като изработка.
      Това по горното от Зипо изглежда полезно и функционално, като гледам и размерите са му тамън .

      Това да отсечеш някое дърво паднало на пътя, нали не мислиш че ще стане с брадве 50-60см .
      Зависи от дървото, ама щом не може да го преместиш и трябва да го сечеш.... това си е доста работа, от немай къде може и да свършиш работа с нещо подобно на тея размери.
      И пак да върна малко към зипото, има си трион - това при ситуация да го сечеш или режеш - винаги е по-бързо и лесно второто, т.е. режеш.
      Но пък цената, като гледам какво е писал майстора, ще му е към 200лв. Та без определен бюджет, трудно работа със съветите .

      Другия вариант е някое циганско брадве + трион (може и някой сгъваем).
      Знам, че темата не е най-подходящата, но гледам тук се събират брадваджийте .
      Бюджет - да кажем около 50 лева ( мисля че за нещо дето ще се ползва не повече от 10-20 пъти в годината е ОК ).
      Зипото ако верно е 200 лева... е на цената на две моторни резачки еднодневки от МЕТРО .
      Нали знаеш - луд умора нема.. само се поти ... като се наложи да викаш Неволята и с китайско брадве ще млатиш часове наред като няма връщане назад . Идеята е да намаля потенето в уравнението
      Така като гледам какво се продава по и-нет магазините и големите строителни хипермаркети, май ще скачам за Романик-ата пък после ще се фаля

      Коментар


      • От: Брадви за цепене

        Първоначално публикуван от _kalata_ Преглед на мнение
        . Идеята е да намаля потенето в уравнението
        Така като гледам какво се продава по и-нет магазините и големите строителни хипермаркети, май ще скачам за Романик-ата пък после ще се фаля
        Загледай в Практикера за едни по 30-40лв. Някакъв Мастер.....ама излезе по-добра от Хуска цепач, дето го имам и него.

        Коментар


        • От: Брадви за цепене

          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
          Загледай в Практикера за едни по 30-40лв. Някакъв Мастер.....ама излезе по-добра от Хуска цепач, дето го имам и него.
          Пенчо, човека иска брадвичка за сечене и къмпинг
          Аз затова му предложих да пише в съседната тема, или ако иска да спретне една тема за брадвички за сечене и къмпинг.

          За тия пари би могло да се намери нещо, но не очаквай чудеса, пък и брадвите са за блъскане и да не ги мислиш много много

          п.п. виж тая тук, ама сигурно ще ти е късичка http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=158961
          Последно редактирано от mohera; 01-04-13, 07:01.
          Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
          И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
          вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

          Коментар


          • От: Брадви за цепене

            Преди половин месец нямаше нищо в Практикер... явно тепърва предстои да зареждат за сезона.

            Коментар


            • От: Брадви за цепене

              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
              Аз се чудя между тази на Хускварна и най - големия модел на Фискърс Х27. Чудя се, фискърса май е по - дълъг, но пък ме притеснява пластмасовата дръжка. От марката иначе имам - лопата, ножици лозарски и брадвичка Х7 и съм много доволен от тези неща, но на голяма брадва все ме притеснява тази дръжка. Счупи ли се и до там, а дървената поне можеш да си я направиш. Чакам ревюто на колегата, но май за сега клоня към Хускварненската. Вие какво бихте препоръчали. Цената, не е критерий, но имам спомен, че х27 беше по-скъпа... Общо взето ми трябва стабилна брадва за цепене на дърва.

              "Фискарс" си е стабилна марка, ама и мене нещо ме дърпат назад пластмасите.
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • От: Брадви за цепене

                Докато чаках колегата с ревюто на хускаварната, в понеделник отидох до дистрибутора за Плевен да видя как изглежда на живо, много ми хареса, но видях че имат само една бройка, мисленето за това че някой може да я вземе докато се чудя не ми даде мира и днес отидох и я взех.Разбира се веднага я пробвах, не съм снимал, и без това има достатъчно нейни снимки, но мога да кажа че доста добре цепи, дори и завъртяни пънове на втория удар се предаваха, общо взето има доста голяма разлика от старата геобразна брадва, която ползвах преди, нацепих 0.5 кубик за нула време без особена умора.Нужно ми е малко повече време да свикна с по-късата дръжка в сравнение със старата ми брадва,но иначе няма грешка.Заключението ми е че си заслужава парите и е една много добра брадва за цепене.

                Коментар


                • От: Брадви за цепене

                  Честито, със здраве да си я ползваш! Много малко беше слънцето тези два уикенда и ги ползвах да напръскам, че като влязат бубите в цвета няма отърване! А и при тези дъждове и ранното кафяво гниене трябва да се умори..... От 27.04. излизам отпуск за 16 дни и ще има време и за рязане, и за носене, и за цепене, и за ревю.
                  .....че и за агнешко!

                  Коментар


                  • От: Брадви за цепене

                    От бpадви за цепене темата стана обща за бpадвите и още по-интpесна Та с pиск да съм спамеp - вижте тук - http://www.offroad-bulgaria.com/show...47#post2204447 , ако на някой тpябва бюджетно pешение, се отъpвавам от две от моитe 20 бpадви, че само седят
                    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                    www.ADV-Bulgaria.com

                    Коментар


                    • От: Брадви за цепене

                      Колеги не разбирам много от брадви .Дълги години цепя с наща геобразна . Но вече издава багажа и ми трабва нещо за цепене до 150 лв .За един два сезона за професионална работа --предложения .Иначе със твърдо за цепацна машина -но ме спира бюджета за сега.Благодаря предварително.

                      Коментар


                      • От: Брадви за цепене

                        Понеже брадвата сама не цепи, а и не става само с ядене... две клипчета, които смятам, че ще са полезни на всеки, който тепърва се захваща (пък и напредналите може да получат някой жокер)



                        Зима иде

                        Коментар


                        • От: Брадви за цепене

                          Първоначално публикуван от boro07 Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]524593[/ATTACH]
                          .
                          Малко Up на темата.
                          Не че се счупих от цепене на дърва но се оказа много полезна за разбиването на леда пред колата.Иначе излезнах с едно гребло и наникъде.Добре че се сетих за брадвата и нещата си застанаха на място
                          Диско 300TDI
                          Scott Purgatory
                          0889 84 6161

                          Коментар


                          • От: Брадви за цепене

                            За цепене имам вече това - http://tsl-company.com/аксесоари/Бра...-чук-80-CM (от фирмените магазин на Хускварна е малко по-евтино) и махнах всички други брадви. Тъста, който като горски цял живот се занимава с дърводобив и цял живот се топли на дърва, като пипна тази брадва, и той се отрече от старите. Това определено е най-доброто, с което съм цепил дърва досега. Няма нужда да се чака ревюто на колегата, доказано работещ инструмент, и то в пъти по-добре от обикновените нашенски брадви. Усукан пън, дето преди бих цепил с клинове, сега го сборих с десетина удара с това чудо. Друг приятел вече втора зима само с това цепи дърва и също е много доволен. Но нещо много важно, при избора да се гледа съосносттана острието спрямо дръжката, че от 4 брадви, дето гледах, само една ставаше. Нещо и шведите са станали измекяри.
                            Последно редактирано от zzlatev; 13-01-17, 13:05.
                            LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                            www.ADV-Bulgaria.com

                            Коментар


                            • От: Брадви за цепене

                              Такова нещо "брадва-чук", имам от две-три години. Наистина много добре работи. Чешки (Пилана) за нещо като 40-ина лева, от Ташев. Дръжката му я смених преди да почна да го ползвам - крива, несъосна, букова и още куп причини.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Брадви за цепене

                                Първоначално публикуван от zzlatev Преглед на мнение
                                За цепене имам вече това - http://tsl-company.com/аксесоари/Бра...-чук-80-CM (от фирмените магазин на Хускварна е малко по-евтино) и махнах всички други брадви. Тъста, който като горски цял живот се занимава с дърводобив и цял живот се топли на дърва, като пипна тази брадва, и той се отрече от старите. Това определено е най-доброто, с което съм цепил дърва досега. Няма нужда да се чака ревюто на колегата, доказано работещ инструмент, и то в пъти по-добре от обикновените нашенски брадви. Усукан пън, дето преди бих цепил с клинове, сега го сборих с десетина удара с това чудо. Друг приятел вече втора зима само с това цепи дърва и също е много доволен. Но нещо много важно, при избора да се гледа съосносттана острието спрямо дръжката, че от 4 брадви, дето гледах, само една ставаше. Нещо и шведите са станали измекяри.
                                Абсолютно подкрепям горното. Между другото от няколко години не виждам алтернатива в съотношението цена/качество на брадвите Хускварна. Резачките събирам Щилки, но при брадвите Хуска са без конкуренция за парите си. Засега имам тази за цепене, горска за сечене и малката къмпинг. И трите са с превъзходни качества. Не че гранфорс са по-лоши, но тези се продават на смислени пари, освен другото.
                                Technical Rescue Direct - life lies in courage
                                http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X