Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маслояд...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маслояд...

    Днес неочаквано се сдобих с маслояд. От известно време мотора е по-шумен, но днес забелязах при подаване на газ по време на движение пушилка като от Вартбург. Установих, че нивото на маслото е спаднало до средата между максимум и минимум. Долях.

    1. Възд. филтър не е омаслен, а от маркуча за вентилация на картера не излиза никакъв пушек, не мирише.
    2. Остава варианта да е нещо по клапаните или маслената помпа. Друго не се сещам и засега не знам как да установя.

    3. Освен това се наблюдават детонации в задната част на ауспуха при отпускане на газта при форсаж на празен ход.

    4. Мотора не прегрява. 1,7 Карб. на 120 000 км, основен ремонт е правен на 80 000 км, но не е пипана маслената помпа, а от клапаните е сменен само единия, защото беше счупен (според мен грешно решение).
    5. Извадих една от свещите (3-ти цилиндър) - ето как изглежда : Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120623_185911.jpg
Прегледи:1
Размер:129.0 КБ
ID:5976078Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20120623_185831.jpg
Прегледи:1
Размер:112.1 КБ
ID:5976079

    Каква е най-вероятната причина за случката?
    Александър

  • #2
    От: Маслояд...

    Гумички на клапаните.
    Маслената помпа,не вярвам да има отношение.
    Какъв е този ремонт на 80к? ЗАЗа изкарваше по 100!!

    Коментар


    • #3
      От: Маслояд...

      Пушенето е особено силно при подаване на газ при спускане, но си пуши и през останалото време. Аз също се надявам да са гумички (а и не вярвам да е друго). Ремонта не помниш ли, че ти ме влачи с Кия-та до Лозен... Не знам как се получи така тогава - низ от неприятни обстоятелства и некадърни майстори, може и да си е бил недодялан от завода. Това го посочвам, за да е ясно кое и как, защото иначе се почва сегменти, елипси....

      Както и да е, ще гледам да избягвам да я карам много-много и в Понеделник я нося да ги сменят.
      Александър

      Коментар


      • #4
        От: Маслояд...

        Друг път карал ли си със такова масло?На колко км. е?Центровка кол.вал/клапани/запалване гледа ли?Какъв цвят е пушека?Виж центровките и запалителната с-ма първо.
        А тези простотии се правят от името на всички ни.
        Даника
        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

        Коментар


        • #5
          От: Маслояд...

          Най-евтиния вариант с който се започва при повишен разход на масло е смяна на гумичките на клапаните.
          При мен помогна и то много,а мотора ми е на 175 000км. без основен ремонт.
          Твоят при положение,че е на 40 000км. след ремонт не би трябвало да прогори масло от нещо сериозно,така че пробвай с едни гумички.
          Иначе и мен ме очудва кое те е провокирало да правиш осн.ремонт на 80 000км.
          При що годе нормална експлоатация и подръжка тези двигатели без проблем си стигат 250-300 000км.

          Коментар


          • #6
            От: Маслояд...

            Гумички на клапани!!Ако имаш възможност намери читави!
            Никто в человеческом обществе не относится к диким животным природы так бережно, как охотники

            Коментар


            • #7
              От: Маслояд...

              Маслото е на 4000 км някъде. Мисля, че съм карал точно с това предишната смяна, но му смениха цвета и сега е синьо. Руско е, 15w40 минерално. Центровка/клапани/ няма как да видя в момента. Подозирам, че може да има нещо със запалителната с-ма, заради детонациите в ауспуха. Също така и преди е правила такива магарии.

              Цвят на пушека - както вече казах, плътен сив цвят, с лек синкав оттенък. Подобен на дима, който изпускат старите автобуси. Миризма на изгоряло масло. Тъкмо се връщахме от Витоша и на спускане по България започнах да се възмущавам как се усеща миризмата на масло в София, когато забелязах, че причината съм Аз.

              Клапаните - сега се сетих, че гумичките са сменяни преди около 40 000 км.
              Александър

              Коментар


              • #8
                От: Маслояд...

                [QUOTE=Янко Желязков;1880001
                Иначе и мен ме очудва кое те е провокирало да правиш осн.ремонт на 80 000км.[/QUOTE]

                http://www.offroad-bulgaria.com/show...25#post1117525

                Просто беше отдавна. Не разбирах грам от коли тогава (не, че сега разбирам много). Дълга поредица от неприятни събития. Прегря веднъж по неизвестна причина (дошло и е времето) . Некадърници смениха гарнитура без да шлайфат. Прегря втори път, на магистралата и аз направих глупостта да се придвижа 10-тина километра с прегрят мотор. Друг некадърник смени гарнитурата без да провери дали всичко е наред. Колата без компресия на 4-ти цилиндър... Следващите некадърници - реглаж на клапани, да не би да е от това нулевата компресия. След това някъде по пътя от сервиза клапан се срещна с буталото на 4-ти цилиндър многократно и така се затвърди положението.
                Последно редактирано от axlastro; 23-06-12, 19:11.
                Александър

                Коментар


                • #9
                  От: Маслояд...

                  Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                  Пушенето е особено силно при подаване на газ при спускане, но си пуши и през останалото време. Аз също се надявам да са гумички (а и не вярвам да е друго). Ремонта не помниш ли, че ти ме влачи с Кия-та до Лозен... Не знам как се получи така тогава - низ от неприятни обстоятелства и некадърни майстори, може и да си е бил недодялан от завода. Това го посочвам, за да е ясно кое и как, защото иначе се почва сегменти, елипси....

                  Както и да е, ще гледам да избягвам да я карам много-много и в Понеделник я нося да ги сменят.

                  Опс!! Сетих се,ама не си само ти дето си дърпан до там.
                  Гледам и с руско 15/40 масло си я захранил. Предполагам от незнание. Не вярвам да я мразиш толкоз. Има голяма вероятност, точно то да е прецакало гумичките.
                  п.с. Руснаците не се научиха да правят масла, гума, компютри...... с железата са добри, стига да не е купе за Нива.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Маслояд...

                    Хмм маслото е по препоръка на Емил. От неговата синтетика, дето ми сипваше шуртеше като лейка. Не я мразя толкоз, слагам филтри на Ман. Ще сменя сега гумички, то и без това имаше други планови ремонти.
                    Александър

                    Коментар


                    • #11
                      От: Маслояд...

                      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                      Хмм маслото е по препоръка на Емил. От неговата синтетика, дето ми сипваше шуртеше като лейка. Не я мразя толкоз, слагам филтри на Ман. Ще сменя сега гумички, то и без това имаше други планови ремонти.
                      Да... явно е понеделнишка.
                      От къде течеше?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Маслояд...

                        Семеринга м/д двг и скоростната кутия. Ще взема да го накарам да го смени и да сипе пак полусинтетиката. Аз имах съмнения за руското масло, но щом е казал такова... Между другото се сетих - колата е прегрявана на два пъти последните 20000 км, но доста по-умерено и за много кратко (не е кипвал чайника даже), но може да е помогнало. Това ако са гумичките де.
                        Александър

                        Коментар


                        • #13
                          От: Маслояд...

                          При диагноза "гумички на клапани" трябва да има масло по резбата на свеща. На снимката такова не се забелязва. Също така пушенето си е равномерно.
                          Според мен са сегменти.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #14
                            От: Маслояд...

                            Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
                            Семеринга м/д двг и скоростната кутия. Ще взема да го накарам да го смени и да сипе пак полусинтетиката. Аз имах съмнения за руското масло, но щом е казал такова... Между другото се сетих - колата е прегрявана на два пъти последните 20000 км, но доста по-умерено и за много кратко (не е кипвал чайника даже), но може да е помогнало. Това ако са гумичките де.
                            Изпитано от дългогодишен опит: Никакви СССР и подобни семеринги и гуми - не стават. Това им е основното слабо място. Същото е валидно за маркучи всякакви, накладки, съединители, амортисьори.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Маслояд...

                              При прегряване първото нещо ,което се опича, са всички гумени неща по главата.Следващото пострадало са сегментите.

                              При ниско ниво на маслото или лошокачествено такова ,първото което страда са лагерите.

                              От каране на газ заминават водачите и клапаните.

                              Пенчо далеч си от истината.ЗАЗ не е Руски а Украински и е ширпотреба.Руския изкуствен каучук е един от най качествените в света.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X