Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

    Здравейте.
    Имам проблем с климатроника - когато карам колата в града и е горещо почва да духа топло. Особено на светофар. На извън градско няма проблем. Вчера ходих да направят диагностика и се оказа, че всичко е наред. Проблема бил фабричен при този модел в смисъл, че радиатора не може да насмогне и трябва да се монтира допълнителна перка. Ако някой има същият проблем нека пише как го е решил?
    А-ла е 2005г, 166кс., А/Т

  • #2
    От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

    При мен го няма този проблем, а автомобила е същият. Ти кое изпълнение си? Executive или Luxury?
    Luxury разполага с 3та климатична зона и повече въздуховоди, но не съм сигурен дали има предвиден подсилващ агрегат.
    Как е диагностициран? Проверено ли е количеството на фреона и маслото му? Има разни клапи по цялата система, които ако не се ползват известно време блокират.
    Пробвай на място, когато почне да духа топло, вдигни оборотите на 2000 и следи дали ще има промяна.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

      Сменял ли си скоро филтъра на купето.Миналата седмица си смених филтъра на Мицубиши аутлендър, който имаше същия проблем.Филтъра направо се беше затлачил.

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

        Не съм срещал такъв проблем до сега. Пиша и във форума на австралийските собственици на марката, там никъде не се споменава такъв проблем а климата е доста по топъл от нашия. Провери си системата и най вече клапите за входящия въздух както и филтъра на климатика. когато караш има налягане от въздушната струя и външния въздух влиза по лесно. Отиди и на друг майстор, а ако товаса ти го казали от Тойота пиши на някой да ги махнат тия от сервиза да не гонят клиенти по тоя начин.
        Т5
        Crossrunner

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

          Може да си измиете и мухите от климатичния радиатор колкото и смешно да звучи !!!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

            Първоначално публикуван от batbobo Преглед на мнение
            Може да си измиете и мухите от климатичния радиатор колкото и смешно да звучи !!!
            Хич не е смешно, набит радиатор с пепеляци и мухи може да намали осезаемо капацитета на климатика, ама на диагностиката е трябвало да го хванат ако е това
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

              Здравейте. Не съм ходил в ТМ, а при момчета които ходя винаги от 6-7г. (на Триъгълника в Люлин) и до сега винаги са били точни в диагнозата. Фреона го претакаха на място веднага и като количество и качество си е наред. Майстора който ми поддържа автомобилите кара Субаро и има същият проблем. И то само в горещините и само на градско. Утре ще вкарам ТЛК-то да му направят цялостна диагностика и евентуално да сложат вентилатор, пък ще видим. Иначе радиатора съм го измил перфектно на пароструйка. Филтъра на купето е сменян 12.2011г. и утре ще го проверят и него.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                имах такъв проблем оказа се че вентилатора не работи и радиатора не се охлажда когато автомобила не е в движение

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                  И аз имах такъв проблем, радиатора горната половина топъл-долната половина студен.
                  Майстора прецени че маслото е много и че се е утаило в долната половина на радиатора, беше го дозареждал 4-5 дни преди това. Източи системата, зареди с нов фреон и масло, радиатора се затопли целият и климата заработи перфектно.
                  ТЛК-то е 2007г.
                  ТЛК-120 Николай Колев
                  0898521295

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                    Здравейте. Оказа се, че проблема е като при fifko88 - в силикона на перката. Има още живот, но почти не задържа. Лошото е, че май ще трябва да го купувам от ТМ, а там са цифромани. Ако някой знае друго място от където да го поръчам ще бъда благодарен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                      Попитай Люцкан за тази част.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                        Първоначално публикуван от radoooo Преглед на мнение
                        Иначе радиатора съм го измил перфектно на пароструйка.
                        В случая стана ясно, че проблема не е в радиатора (кондензатора). Но все пак да уточня, че перфектното измиване става след демонтаж и отделяне от водния радиатор. Не за ТЛК, а по принцип.
                        По-добре късно, отколкото по-късно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                          Чисто от любопитство освен виското няма ли ел. перка само за климатика?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                            За климатика има ел перка. Определено при Люцкан за тая част, че предполагам в ТМ ще е нещо стресиращо като цена. При мен имаше миналото лято проблем с климатика, при наклон спираше да работи, напълних и нямам ядове

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с климатроника на ТЛК 120 в горещините

                              Проблема е решен - нов оригинален силикон (260лв. при Люцкан срещу 680лв. в ТМ) и 30мин. работа. Между другото Люцкан свърши работа много коректно и точно, за което му благодаря!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X