Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗАЗ за реставрация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ЗАЗ за реставрация

    Здравейте, имам запитване към по-запознатите с тези неща. Така се случи че имам един ЗАЗ-965A от 1964г. и наскоро ме потърси един познат с интерес да го закупи и ако може някой от вас да ме упъти колко да му искам за колата. Има си всички части, пълен комплект, но седи в един стар гараж от 30 години без да се използва. Разгледах в другите сайтове и нормално цената на запазени модели в употреба е около 2000лв. Моят не е чак в такова състояние и се двоумя около 1000лв.
    Ето снимка. Оранжевото не е ръжда а прах от дървени греди.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13112010055.jpg
Прегледи:1
Размер:579.1 КБ
ID:5975020

  • #2
    От: ЗАЗ за реставрация

    Цената трябва да бъде такава че ти да имаш интерес да го продадеш и купувача да има интерес да го купи . Това поне аз не предполагам да има страничен човек който да може да каже .Така че бъди сигурен винаги един от двамата ще живее с мисълта че се е прекарал . Добрият търговски разговор ще реши проблема ви . Кажи много по балкански и направи добра отстъпка по цигански . Пък каквото сабя покаже .На мен ако ми пречи ще го подаря и ще си запазя правото да се возя от време навреме . Ако ми е за търговия не знам не е мой.
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

    Коментар


    • #3
      От: ЗАЗ за реставрация

      от това няма как да се спечели. Дано поне да попадне в правилните ръце.

      Коментар


      • #4
        От: ЗАЗ за реставрация

        Снимката дава много малко информация.От нея обаче ми се струва,че и 1000 лева са доста.Но както са казали колегите нагоре всичко зависи от това доколко искаш да продадеш колата и доколко купувача е мераклия.Ако дадеш по-детайлни снимки ще можем вероятно да сме ти и по-полезни.Всъщност къде се намира дребосъка?

        Коментар


        • #5
          От: ЗАЗ за реставрация

          Има голям шанс въпростният копувач да чете темата Иначе ти си кажи колкото искаш пък ще се види до колко ще стигнете
          Газ 69 2.4i
          Густо майна, пътят свърши !!!
          GSM: О895 7О6О59

          Коментар


          • #6
            От: ЗАЗ за реставрация

            Гледай да не изгониш клиента с цената,от дългото стоене състоянието и е такова че трябва основно всичко да се прави, та да не се размисли човека.Успех !
            ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

            Коментар


            • #7
              От: ЗАЗ за реставрация

              Такива неща се подаряват или се дават на цената на килограм. Всичко друго е цигания.

              Коментар


              • #8
                От: ЗАЗ за реставрация

                Това си е интересен и достатъчно търсен ретро-автомовил, на него, както и на останалите ретрота, количествата само намаляват, а цените се движат само нагоре. Щом си склонен да го дадеш за 1000лв., а копувачът има интерес, мисля, че бихте, били доволни и двамата...
                VW Beetle 1200-1954/57/59/60/65 VW Beetle 1300-1970/72 / VW Transporter 1500-65 / VW Transporter 1600-74 / VW&Wartburg 4x4 Buggy / Trabant 600 - 62
                SXS-Restorations 0886513079
                Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. - К.Иречек

                Коментар


                • #9
                  От: ЗАЗ за реставрация

                  За жалост нямам възможност за повече снимки, малко съм през половината държава в момента. Тази едвам я изрових от някакви случайни които имах. Надявах се да се намери някой, който преди е купувал ЗАЗ да каже за какви цени го е взел и в какво състояние, но ще видим. Ще разгледам още малко из нета как вървят и ще му кажа някаква междинна цена.

                  Коментар


                  • #10
                    От: ЗАЗ за реставрация

                    Купувачи различни, както и продавачи.
                    Аз като купувач на ретро мотори, тръпката ми е да обикалям и да издирвам конкретен модел на конкретна максимална цена. Която да е близка до тази за вторични или малко отгоре. Навит съм и на такава зазка, но щом имаш клиент за 1000, давай я.

                    Коментар


                    • #11
                      От: ЗАЗ за реставрация

                      1000 лв можеш да и искаш, но как е с документите? Това всъщност е най-големия проблем при покупка на такъв ретро автомобилм. Повечето са бракувани с върнати номера и е почти невъзможно да се регистрират. На тая ЗАЗ-ка гледам си скрил номера, така че вероятно не е бракувана. Обаче на чие име се води? И дали може да се прехвърли по нормален начин?

                      Та ако имаш документи и не е много изгризана от ръжда, или не е кърпена преди години с капачки от буркани, попнитачка и много кит ... Ами тогава и искай 1000 лв, защо пък не

                      Ако пък не може да се оправи документално се разбирате за доста по-ниска цена, само и само да не иде на вторични.
                      Nissan Terrano 2,7 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        От: ЗАЗ за реставрация

                        Темата е старичка и може да няма вече смисъл от продължаването на дискусията, но пък може да е полезна за други колеги... Малко се дразня на такива хора... и ще се обоснова защо. Много грешна представа се създава с тези сайтове за продажба на автомобили и по-точно с такива както в случая.Според мен като продаваш нещо( много често продавачите дори не са наясно какво точно продават, просто е модерно да е ретро, защото струва повече...) има два варианта: Ако е нещо не палено, дори поглеждано, от сума ти и години е нормално да го продадеш като отпадък + нещо отгоре разбира се в рамките на разумното. Ако искаш да вземеш ПАРИ, продавай КОЛА, която е измита, лъсната долу-горе, с работещи агрегати, възли и т.н.Най-малкото да си запознат със МОМЕНТНОТО му състояние, за да можеш да обясниш адекватно какво продаваш. Мой познат си купи такъв Заз, пак изкопан от някъде си за 200лв. - тогава толкова излизаше на кило.

                        Коментар


                        • #13
                          От: ЗАЗ за реставрация

                          Такава претежаваше баща ми навремето,първата ни семеина кола,пътувахме с нея до село.Продай я на някои които ще си я реставрира с любов.

                          Коментар


                          • #14
                            От: ЗАЗ за реставрация

                            Така, само да допълня информацията по темата за да я завършим достойно и дано помогне на някой ако в бъдеше се нуждае от информация. Колата беше продадена на уместна и за двама ни цена 800лв, измита, изметена с някои оригинални резервни части, документи, книга с инструкции, комплект оригинални инструменти, здрави фарове, огледала, стъкла и даже със здраво уплътнение за годините си. Дори успяхме да я запалим за малко, но я спряхме за да не се повреди нещо по двигателя, все пак 20+ години в гаража не е малко без поддръжка. Даже лампата за маслото светна. Беше се запазила доста добре, единственото изгнило бяха седалките с ражда тук там, но нищо фатално по преценка на купувача. Остана много доволно учуден когато успяхме да надуем оригиналните гумите и да я избутаме върху камиона му. С новият собственик поддържаме връзка и ме информира как върви реставрацията. Като за край...за един ЗАЗ в толкова добро състояние цената беше добре, всички са доволни и смятам че повече от това не би трябвало да се дават или искат. Видях из нета в по-лоши състояния, някой бяха доста зле (направо за скрап) и им искаха по 300-500лв...което за мен беше безобразие. Успех на всички които търсят или продават за в бъдеше.

                            Коментар


                            • #15
                              От: ЗАЗ за реставрация

                              Радостна вест! Сподели,при възможност, как върви реставрацията. Пък може и реставратора да споделя тук!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X