Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за гуми с нетипични за джип изисквания

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Въпрос?

    Аз пък си търса гуми за зимата! Държа да са тесни 16" и много високи! Искам шарка тип трактор, защото досега тия който съм имал са били обикновени и грайфера се набие с сняг и в дълбок и твърд сняг затъвам! С тея гуми ще карам само в тежки условия - демек най-вече зимата в дълбок сняг, около 3 месеца в годината няма и толкова! Затова неискам да не се набутвам с нещо скъпо, и въпроса ми е кво ще ми препоръчате вие?
    Бях намерил преди време едни 16" барум, които са шарка тип елхат - точно квито харесвам! Тесни и широки - 110 лева бройката са обаче незнам дали нещо по евтино ше намера та макар и българско или руско! Важното е да има проходимост та макар и да метат яко аз със тях ще карам само в тежки условия следователно много бавно!
    4ао
    Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

    Коментар


    • #17
      Тесните гуми са добре за тънък сняг, когато могат да го прорежат и да се хванат за твърдото отдолу. За дълбокия е по-хубаво да изпускаш широките.

      Коментар


      • #18
        Първоначално публикуван от Стефан
        Тесните гуми са добре за тънък сняг, когато могат да го прорежат и да се хванат за твърдото отдолу. За дълбокия е по-хубаво да изпускаш широките.
        че то ако смяташ да се движиш ВЪРХУ неотъпкан сняг, само гумени вериги ще те оправят... /тип РАК-ТРАК/
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #19
          Re: Въпрос за гуми с нетипични за джип изисквания

          Първоначално публикуван от Паджеровод
          Та на Паджерото имам комплект лети джанти и искам да ги обуя с гуми само за асфалт. Джантите са 6Х15 и предполагам, че мога да им кача гуми с максимална ширина 215? Същевременно ми се ще да са и максимално високи(85-90 може би?) за да намаля малко оборотите на двигателя при високи скорости, a и изглеждат по-добре. Сегашните ми са Goodyear Wrangler Radial 215/80/15 и изглеждат мънички някак.
          ако са само за асфалт, няма смисъл да са много високи - не повече от "80" Най-добре ще върви и СПИРА със стандартните за модела гуми, нищо че не изглеждат толкова впечатляващи...

          Ако държиш много на външния вид, взимай по-голям диаметър и широчина, но имай предвид, че джипката ще върви по-лошо...

          Народа масово монтира гуми 265-275 /=10.5"/ върху стандартните 6" джанти, така че в това отношение няма да имаш проблем...

          По принцип аз имам едни много добри гуми за шосе 245/75Р16, но ги продавам заедно с джантите 7х16 хромирани...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #20
            Мне..

            В снежни условия тесни гуми! Испитано е! Щироката гума непробива а замазва! Карам върху земен здрав път зимата с мноооооооого сняг! Аз минавам само демек съм парви втори и така натам! Минавам пати не един а много, така че различно е при секо преминаване! Със самурая съм затъвал там само веднаж и то беше много дребно сам барзо се оправих с лопатата съм много добър Иначе имах много случаи в които несам ходил до точката която искам просто преценявам че ще затъна безвъзвратно и спирам! Затва ми трябват гумите! Най-добре смятам че ще е тясна гума тип елха като на трактор! А за тия вериги гумените снимка има ли да ги вида и цена?
            4ао
            Никога не спорете с глупака. Хората може да не разберат разликата.

            Коментар


            • #21
              Re: Мне..

              Първоначално публикуван от DINI
              А за тия вериги гумените снимка има ли да ги вида и цена?
              4ао
              имах предвид веригите на верижна машина за тъпкане на ски-писта, а не за вериги, които да се поставят на обикновени колела за джип...
              нещо в духа на "супер баханката", която е пуснал Стефан, обаче с вериги...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #22
                Re: Въпрос за гуми с нетипични за джип изисквания

                Първоначално публикуван от LJ73
                Първоначално публикуван от Паджеровод
                Та на Паджерото имам комплект лети джанти и искам да ги обуя с гуми само за асфалт. Джантите са 6Х15 и предполагам, че мога да им кача гуми с максимална ширина 215? Същевременно ми се ще да са и максимално високи(85-90 може би?) за да намаля малко оборотите на двигателя при високи скорости, a и изглеждат по-добре. Сегашните ми са Goodyear Wrangler Radial 215/80/15 и изглеждат мънички някак.
                ако са само за асфалт, няма смисъл да са много високи - не повече от "80" Най-добре ще върви и СПИРА със стандартните за модела гуми, нищо че не изглеждат толкова впечатляващи...

                Ако държиш много на външния вид, взимай по-голям диаметър и широчина, но имай предвид, че джипката ще върви по-лошо...

                Народа масово монтира гуми 265-275 /=10.5"/ върху стандартните 6" джанти, така че в това отношение няма да имаш проблем...

                По принцип аз имам едни много добри гуми за шосе 245/75Р16, но ги продавам заедно с джантите 7х16 хромирани...
                Благодаря! Ако си сигурен в това, че мога да качвам толкова широки гуми на тези джанти се заформя едното решение - за да мога да постигна максимален диаметър, който търся мога да стигна примерно до 265/75

                Мисля си и за друг вариант - диагонални гуми... Не ми трябва да са широки, а само високи. Мисля, че те са точно такива, но...
                Някой има ли опит с диагонални гуми? Използват и произвеждат ли се още?

                Коментар


                • #23
                  Re: Въпрос за гуми с нетипични за джип изисквания

                  Първоначално публикуван от Паджеровод
                  Благодаря! Ако си сигурен в това, че мога да качвам толкова широки гуми на тези джанти се заформя едното решение - за да мога да постигна максимален диаметър, който търся мога да стигна примерно до 265/75

                  Мисля си и за друг вариант - диагонални гуми... Не ми трябва да са широки, а само високи. Мисля, че те са точно такива, но...
                  Някой има ли опит с диагонални гуми? Използват и произвеждат ли се още?
                  последно уточнение: външен вид ли се търси или функционалност?

                  тясни и високи гуми... никакъв проблем - вземи си Ласса /има снимка в моята галерия/ обаче "тясни и високи" никак не се връзва с "ще карам само по асфалт и хубав черен път"

                  а 265/75 е с диаметър към 800мм = 32"
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #24
                    "последно уточнение: външен вид ли се търси или функционалност?

                    тясни и високи гуми... никакъв проблем - вземи си Ласса /има снимка в моята галерия/ обаче "тясни и високи" никак не се връзва с "ще карам само по асфалт и хубав черен път"

                    а 265/75 е с диаметър към 800мм = 32"

                    За съжаление този модел на Lassa са само 16". Виждам, че ти си карал с такива. Понеже те са диагонални гуми интересува ме лесно ли се балансираха и как се държат на асфалт? Не са ли много шумни?

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X