Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фул тайм, парт тайм и мерене на кардани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

    Е явно и теб силата не ти е в обясненията на подобни терминологии. Значи Фул тайм раздатка е такава, при която имаме постоянно зацепено 4х4. Парт тай е тази раздатка, която позволява използването само на един мост. Ако стъпим на тези постулати и построиш тезата си от тук насетне, може и да те разбЕра. Ако ли не, неразбирането може да се окаже предзададено. От типа на въпроса, що си с/без шапка...

    Коментар


    • #17
      От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

      Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
      Е явно и теб силата не ти е в обясненията на подобни терминологии. Значи Фул тайм раздатка е такава, при която имаме постоянно зацепено 4х4. Парт тай е тази раздатка, която позволява използването само на един мост. Ако стъпим на тези постулати и построиш тезата си от тук насетне, може и да те разбЕра. Ако ли не, неразбирането може да се окаже предзададено. От типа на въпроса, що си с/без шапка...
      Ами веднага ти давам пример с който да ти докажа, че не си прав! Раздатката NP231 си е "Парт тайм", въпреки, че има цели два режима 4х4 - бързи и бавни, освен режима на движение само, на задено! Раздатката NP 242 си е "Фул тайм", въпреки, че има режим и само на "задно"... Същото е и със супер селект-а при Паджеро и т.н. Постянно зацепеното 4х4 е следствие на това което ти обясних по-горе, което пък ти дава възможността да се движиш по всякакъв терен и при всякакво сцепление! От там и този термин, който преведен буквално означава "през цялото време", а не защото 4х4 е постоянно зацепено (то и на парт тайма ако го включиш на 4х4 и не бараш ръчката ще си е постоянно зацепено, докато не смелиш нещо)

      Коментар


      • #18
        От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

        Нещо май си се пооплел ми се чини...

        Коментар


        • #19
          От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Нещо май си се пооплел ми се чини...
          Ни съм хич! Вервай ми... Можеш да питаш и някой в чийто знания не се съмняваш, щом аз те съмнявам...

          Коментар


          • #20
            От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

            Нещо и аз чета, ма не схващам...
            Може би е добре да отделите темата...
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #21
              От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

              Що тряа да питам, като аз не се съмнявам в моите знания, а ти не съумяваш да ме разколебаеш дори с това вЕрвай ми ...

              Коментар


              • #22
                От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                Айде започваме с картинки като за първи клас! Що е то? Парт тайм или Фул тайм..?!!

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46357_img.jpg
Прегледи:1
Размер:25.9 КБ
ID:5384636

                Коментар


                • #23
                  От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                  Не е за първи, а това са степените на Парт тайм-а...
                  При Фул тайм просто няма 2Н... /За да не звучи като ташак де, щото инак бих казал: Фул тайм-а няма парт тайм /

                  Коментар


                  • #24
                    От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                    Не е за първи, а това са степените на Парт тайм-а...
                    При Фул тайм просто няма 2Н... /За да не звучи като ташак де, щото инак бих казал: Фул тайм-а няма парт тайм /
                    Значи според теб системата на задвижване на Мицубиши "Super selekt 4WD" e "Part time" (на снимката лоста е на Паджеро)..?!! Айде сега си направи труда да прочетеш това:http://www.mitsubishi-motors.bg/tech...lt.aspx?pn=4wd
                    а аз отивам да разходя кучето..!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                      И ако мога да попитам, с кое точно заблуждавам хората? Ама конкретно, защото виждам че много думи пишеш ама смисъл в тях не виждам, така като гледам целите ти знания се изчерпват в превод от руския сайт и до там, обикновено кажа нещо ти го повториш но с 100думи същото, но с тон все едно моето е грешно а ти си експерт. Напрактика така като следя писанията ти, се съмянвам колко вобще си ходил на офроуд, след като не знаеш за ползата от фултайма и си мислиш че парт тайма решава всички проблеми. Джипки имам 2 да ти кажа, ама и 2те не са на мое име значи нямам по твоята логика От последното ти мнение разбрах че блокажа на средния деф има нещо общо с бавните, странно а колите който могат на бавни без блокаж да карат как се водят И като нямаш фултайм и искаш да караш на офроуд какво правим или пък да теглиш нещо. Относно заблуждаването, мисля че баш ти заблуждяваш хората с дребните си знания получени от нета, след като кутия слагана и предвидена с здравина за камиони не я препоръчваш, а препоръчваш най-слабата кутия на крайслер, като довода ти е.... ами никакъв За наджипването има кой да ми помага, пък знам що годе 2-3 езика мога да си преведа и аз, ама реално тея неща ги правя с хора дето на практика са го правили, а не форум капацитети ,дето за 20 мт треснаха пожарната и не могат сами дреболии да си сменят Спора с теб наистина е безсмислен, само като гледам как 20 теми не можеш да обясниш какво е фул тайм и какво парт тайм
                      Колега Насов Фултайм и парт тайм са американски названия. На практика имаш варианти, задно само, след това можеш да включиш Фултаим или казано да пуснеш и предния мост но през деф, така са много коли постоянно като ТЛК 120ка и т.н. тогава имаш деф и си караш без проблем, след това можеш да блокираш средния деф или на някой коли парттайм, но самото име нищо не значи, тогава нямаш деф м/у преден и заден мост и задължително се върти гума от преден и от заден мост, ако си на не хлъзгав път няма кой да компенсира разликата м/у скоростта на въртене на предни и задни гуми и една почва да боксува, като по този начин се товари всичко. С блокаж се кара само за да се излезне от тежка ситуация, като заради това боксуване много пъти на практика с блокаж колата се представя по-зле от колкото на фултайм, това е тествано много пъти. И вече идват прослувутите бавни, които нямат нищо общо с блокажи и т.н. просто на някой коли бавните няма как да се включат без блокаж, на други има и определно е по-добрия вариант. Оттук идват и различни варианти, като някой нямат само задно, като 120ката, други имат само задно но нямат фултайм, като много черокита, други пък нямат вобще раздатка ами чрез виско муфи и други системи зацепват и предния мост, да кажем БМВ он деманд системата или 4моушън на мерцедес, има и системи който разпределят преден заден мост в % разни аудита и тем подобни. Има и система куадра драйв която има 3 блокажа, но истински автоматични и до 100%, като реално от само задно до пълен блокаж на 3те деф ги прави самата кола, но истински блокажи 100% не като на Хдраив да кажем тракшън контрол дето уж бил блокаж Дано съм бил полезен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                        А тука даже са си го написали хората като за индианци:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:selectrac_shifter.jpg
Прегледи:2
Размер:93.3 КБ
ID:5384637

                        Тая кола Фул тайм ли е или Парт тайм..?!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                          Ае то явно аз съм крив, но са ще чета яко и ако се изправя, ще пиша пак.

                          ПП Тая пак е парт

                          Точно до имената се стига и до терминологията. Аз викам, че има 2 типа раздатки, такива дето са като на споменатото BMW и LR да кажем и не може да им спираш мостовете и нищо, освен евентоално блокаж. И останалите , при които начините за зацепване на предния мост са много, но предимно е "твърдо" и няма блокаж и отворен диф като при фултаймЪ. Като цяло в главите на много хора е пълна каша и много не се забърквам в нея, днес как се изтървах и аз не знам... пупу спирам
                          Последно редактирано от Насов; 20-06-12, 17:13.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                            На Марто поне му се разбира какво пише...
                            Явно ние с ЛР сме проЗти, щот такива екстри неаме, ма затва па сме любопитни

                            Начи кво стаа - има 4 режима таа раздатка:
                            в най-горният (2wd) предвава движението на задният мост само
                            средният (4part time) предава на двата моста, с блокаж
                            после идва 4 full time предава движението и на двата моста обаче (цитирам) "компенсира разликите в оборотите на предния и задния кардан"

                            и накрая - в немилост - някакви бавни, ма те парт ли са, фул ли са???
                            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                              Тва компенсиране е от нещо си там, като LSD, виско или друга щуротия подобна, според кутията, а те малко го могат тоя трик, + твърдо зацепване. Тя тая тема е добре обсъдена, но преди поне 5 години и не всеки помни какво е разбрал, ако изобщо ги е чел тия неща, пък вече практиката може съвсем друго да покаже, нали тук за теория става дума /а аз че съм проз ландроверджия и от друго не разбирам се видЕ вече/.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Как да подходя при покупка на Grand Cherokee 5.2

                                Нишо де - може и от нас да стане ора некой ден - и да се обърнем към правилните марки
                                Само да има кой да ни убеди, че сме заблудени
                                Ма тва дет го хортува той не е ли като да си изключиш блокажа при нас (евтествено, че в раздатката ще отиде разликата в двата дифа).

                                4part time - включил си средният блокаж
                                4 full time - караш си без да си включил средният блокаж
                                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X