Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на икономичен автомобил за градски условия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на икономичен автомобил за градски условия

    Здравейте офроудъри. Надявам се на вашия опит и знания да помогнат да разрешим проблема ми. Карам ауди 80 б4 1300кг с мотор абт 2000кубика степен на сгъстяване 8.5 от 8.5 по книга и 90 умрели коня, с дълги предавки. Гори та се не трае и на бензин и на газ. Зимата 15-6 газ си ги гори.
    Искам да я сменям, защото явно това не е автомобил за градско, но не мога да избера автомобил. Нещата които искам са възможно най-нисък разход на ПАРИ за гориво в града, без значение от горивото газ бензин или дизел, сякаш от газ ми писна вече и на дизел съм склонен. Екстри имам, нагледах се на екстри, не ми трябват.
    По моите разсъждения за да е икономичен един автомобил той трябва да има леко купе под един тон, двигателя да достига най - високия си въртящ момент на ниски обороти (повечето дизели), къси предавки за да си ускорява добре в града, а извън града да има 5та за да не гори много и извън града. Да е с добра степен на сгъстяване 10 : 1, а не разреден като моя 2000 кубика 8.5 : 1, например.
    Не вярвам на жени и спирачки !

  • #2
    От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

    Един приятел си докара 2 английски колици. Едната дизел, другата бензин. Двуместни. Изцяло пластмасово купе. 2 цилиндъра. 2 на 100 разход. Така твърди. Но за извънградско ще трябва да си оставиш аудито. Пробвах едната. Малко ми стиска в раменете.

    Иначе съм чел че WV лупо 1,3L е призната за шампион с 3л/100км разход.

    ПП. Намерих едната - пуснали са я в мобилето -%$*O&+_+*%#YGB
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-12-12, 07:19. Причина: mobile.bg

    Коментар


    • #3
      От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

      Дизела няма да ти докара икономичност в пари. Вече би трябвало да си я направил тази сметка де..

      Аз карам стара астра-91 година, и на дълъг път ми гори между 7 и 7,5 газ. ГРадско-според зависи, но е някъде към 10-12. Средно-колкото километра съм изминал-деля на 10 и толкова литра газ събира бутилката. А астрата не е лупо, не е и корса, нормален размер като за средния европейски клас. Аз съм дебел, ама в астрата ми е удобно, има доста за регулиране на седалката назад. Не казвам да си вземеш точно астра, но нещо такова би ти свършило работа.

      Пък ако държиш много на ниския разход в пари-метан, няма кой да го бие в пари. Е, бутилките си тежат, ама не може хем това до края, хем душата в рая...
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • #4
        От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

        Търсиш автомобил икономичен за градско или икономичен за основен (в семейството)? Има варианти,ако се уточни питането.

        Коментар


        • #5
          От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

          Нещата които искам са възможно най-нисък разход на ПАРИ за гориво в града, без значение от горивото газ бензин или дизел, сякаш от газ ми писна вече и на дизел съм склонен. Екстри имам, нагледах се на екстри, не ми трябват.
          По моите разсъждения за да е икономичен един автомобил той трябва да има леко купе под един тон, двигателя да достига най - високия си въртящ момент на ниски обороти (повечето дизели), къси предавки за да си ускорява добре в града, а извън града да има 5та за да не гори много и извън града.
          Мисля, че колата която отговаря на посочените изисквания с изключение на теглото, е....Голфче 3-ка 1.9 SDI. / Не съм от Перник/
          Веднага се обосновавам:
          Ниска цена при покупката, / за около 2000лв. има чудни/ ,части под път и над път, тегли идеално около 1500-2000 оборота. На дълго пее със 120, а с 90 км. гори между 4 и 5/100, но пътуването е цяла вечност. Безпроблемен мотор, като се има в предвид, че ще я вземеш поне на 250 000, а ще изкара най-малко още толкова, без ядове.

          За метанова кола не си и помисляй, не стига че мъкнеш килограми /в бутилки/, и мачкаш пружини и амове, ами е и пълен мъртвец и в града и извън града. На всеки баир иска 4-та, а изпреварването е Руска рулетка!

          пп. Става и Поло 1.9 SDI, но покупната цена ще е по-висока, а и си имат проблеми със съединителите и ск. кутии.
          Силата е нищо без контрол.

          Коментар


          • #6
            От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

            Според мен трябва да кажеш колко си заделил за автомобил и вече да се търси нещо, което да те устройва.. Всеки ще ти даде съвет, ти ще отсяваш - марка, модел, година, гориво и т.н. и ще можеш лесно да си направиш избора.. И това цялото за не повече от 2-3 дни..

            Коментар


            • #7
              От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

              Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
              Става и Поло 1.9 SDI, но покупната цена ще е по-висока, а и си имат проблеми със съединителите и ск. кутии.
              Така е, имам лични наблюдения..

              Коментар


              • #8
                От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                Пежо 205 дизел


                А сега сериозно - кажи до какви пари,коя година,под колко среден разход го тьрсиш,кой клас кола..........че ще ти препорьчам Смарт да се посмеят малко на идеята.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                  Привет... аз карам фиат панда от преди 91 г. старите модели... частите са колкото на лада, някои са и по евтини. Разхода ти варира между 5 и 7 бензин. Зависимост от това с каква скорост караш и колко е натоварена и с какъв размер гуми е. На газ е около 7 на сто при 4 човека с ръчен багаж и големия размер гуми 155/70/ 13... с 135- ците разхода пада... Моята е с парт тайм 4х4 и има с около половин един литър разлика от тези с само с предно... Двигателя е 1000 кубика има 1.1 и 1.2 моно инжекция. Моното не е лош вариант... цените са окол 2 хилки за читава с 4х4 и около 1000 лв. за читава само с предно. Колата е дървена като екстериор или интериор... но не дискомфортна. Въпреки малките си габарити може да побира доста. Данъка е смешен. Скоростите са къси 5- та можеш да вкл. на 40 км. Ако караш извънградско почти не се налага да сваляш предавки. Друга алтернатива мога да предложа Опел астра 1.4 бензинов инжекцион с газов инжекцион разход около 7-9 газ в зависимост от товар... скорост... гуми и да не забравяме климатик, читави са въпреки, че в сравнение с моята, частите ми изглеждат адски скъпи. За пежо 205 мога да говоря много и само добри неща. Пежо е било пред фалит и 205 го изкарва от блатото диселовите им двигатели са много корави. Има някои при които има дефекти или поне така съм чувал... но се съмнявам да са оцеляли до сега, все пак говорим за доста стар автомобил. Електрониката е порста е средновековна в сравнение с модерните автомобили, за които ти трябва курс по програмиране. Разхода много зависи от състоянието на двигателя. При 205 двигателя е най- важното нещо е и окачването не за пренебрегване , че смяната е горе доло колкото да си вземеш едно 205 на старо. Разхода е около 4- 5 дизел. Има малко шумен двигател със много спицифичен шум. Все едно чуваш дизелов бус. Седалките са доста комфортни. За опела препоръчвам ти комби... една идея е по- дълго, но ако да речеш да местиш нещо, ще си много доволен. В опела на един приятел вкарахме цяла врата с касата. Като комфорт в купето мога да кажа, че е доста по- удобно и има повече пространство спрямо пежото и пандата. Надявам се да съм бил полезен успехи с решението.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                    фиат пунто 55 - просторно купе, 1 резервоар=1месец (6-7градско) , понциковано купе, суперевтина поддръжка, ниска цена

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                      аз бих си зел алфа 147 нови симпатични но сас 1.9жтд по вазможност 16в 140-150кс дава 8 грацко под 5 изван грацко 6 предавки

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                        Първоначално публикуван от stil124 Преглед на мнение
                        аз бих си зел алфа 147 нови симпатични но сас 1.9жтд по вазможност 16в 140-150кс дава 8 грацко под 5 изван грацко 6 предавки
                        Да, и 200 лева пътен данък.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                          Човека пита за икономична кола. Вземаш която и да е изправна кола от Корса надолу и караш на газ. Забрави за дизели, фоксвагени и подобни, освен някой стар мотор с механична помпа бош. Има едни фиати с под 1 л двигател, горят 7 градско на газ.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                            6.02 газ /100 км извънградско брои ли се?
                            Публикувайте отговор

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на икономичен автомобил за градски условия

                              Хиляда кубиков Ярис ми гори 6.5газ градско. Кара се като картинг.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X