Обява

Свий
Няма добавени обяви.

K&N въздушен филтър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: K&N въздушен филтър

    Увеличава се шума,а за другото никой никога и никьде не е доказьл,че вдига кон или магаре на нормален мотор.Ако е драгстер с компресор ммммммможе,на нормален 300 коня мотор вдига звьнци,само го тьпче с прахоляк.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #17
      От: K&N въздушен филтър

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Увеличава се шума,а за другото никой никога и никьде не е доказьл,че вдига кон или магаре на нормален мотор.Ако е драгстер с компресор ммммммможе,на нормален 300 коня мотор вдига звьнци,само го тьпче с прахоляк.
      Сложи си противогаз и побягай малко да видим как ще се чувстваш,по същия начин е и с двигателя-диша по добре със тези филтри
      Kawasaki GTR 1400

      Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

      Коментар


      • #18
        От: K&N въздушен филтър

        Те филтрите са за друго ако не ме питаш мен,а по-умните глави.Той мотора най-добре диша без филтри,а кол е филтьр K&N е писано,снимки има,дино графики,рязани филтри и какво ли не.С противогаз не сьм пробвал,но ако пуснат някой газ с кеф ще пробвам,той е за това,ти пробвай без
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар


        • #19
          От: K&N въздушен филтър

          Абе то и в казармата нямаше газ ама си пробвахме и то редовно,ефекта го знаем какъв е,та по-умните глави нека си правят снимки,дино тестове и да заносват нов матриал
          Kawasaki GTR 1400

          Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

          Коментар


          • #20
            От: K&N въздушен филтър

            Ми то и на пьтя кал няма,уж по-добре без филтьр.

            25 микрона или 100?6 квадрата почистваща площ или 2?12 кинта или 60? И за какво,какво ми дава?
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • #21
              От: K&N въздушен филтър

              И двете твърдения са верни.Спортните филтри,като цяло основната им идея е снабдяването с повече въздух на мотора/знаем какво означава това за двигателя,да не изпадам в подробности/,но...за сметка и на по-голямата пропускливост на прах !!!
              Особено в условията на офроуд в летните сухи дни.../понякога се е налагало да спирам,за да се разсее прахоляка и да виждам къде всъщност карам/, си е чисто компромис с износването на мотора!
              Пълно щастие няма разбира се....
              Не знам дали специализираните накрайници на шнорхелите/например системата тип Циклон/дали не пооправят нещата и дали обаче това пък не е за сметка на дебита постъпващ въздух...
              Поздрави!
              NISSAN FOREVER
              -----------------------------------------------------------------------------
              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

              Коментар


              • #22
                От: K&N въздушен филтър

                За гората ДА,щом си в гората си я прежалил.


                На мен сьщо ми се случва да чистя по 6-8 K&Nа на около 500 до 1000 моточаса вместо да се чудя от кьде да ги намеря,но ако говорим за филтриране на нормален автомобил без екстремни изпьлнения сьвсем не си заслужава нито парите,нито мисленето какво ми набива в мотора.

                Оригиналните филтри са сметнати,не ти липсва нито вьздух,нито падат коне на какви да е обороти.Ако сложиш турбина вече и сметките отиват майната си,мотора не го мислиш и там вече и с мрежичка за комари става.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: K&N въздушен филтър

                  И на трите коли съм с К&N. Не искам ламарините да ме надживеят.
                  Какво губя? По-сериозно износване на двигател. Много важно...
                  Какво печеля? Освен престиж, май нищо друго. Това, обаче, е важно!
                  Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                  Коментар


                  • #24
                    От: K&N въздушен филтър

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    За гората ДА,щом си в гората си я прежалил.


                    На мен сьщо ми се случва да чистя по 6-8 K&Nа на около 500 до 1000 моточаса вместо да се чудя от кьде да ги намеря,но ако говорим за филтриране на нормален автомобил без екстремни изпьлнения сьвсем не си заслужава нито парите,нито мисленето какво ми набива в мотора.

                    Оригиналните филтри са сметнати,не ти липсва нито вьздух,нито падат коне на какви да е обороти.Ако сложиш турбина вече и сметките отиват майната си,мотора не го мислиш и там вече и с мрежичка за комари става.
                    Лично мнение:за заводски и непипан двигател-обикновен,но истински,особено за дизел и газ.За останалите случаи-K&N,но с предписаното му обслужване не споделям мнението за значително намаляване ресурса.Опита е от доста много различни двигатели.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #25
                      От: K&N въздушен филтър

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Лично мнение:за заводски и непипан двигател-обикновен,но истински,особено за дизел и газ.За останалите случаи-K&N,но с предписаното му обслужване не споделям мнението за значително намаляване ресурса.Опита е от доста много различни двигатели.
                      О сьгласен на 100%,зависи какво искаш от мотора и какво е ресурс за теб.За мен примерно не е мотор нещо на което трябва да доливам масло от смяна до смяна,не е мотор ако харчи повече от половин литьр на 10 000 километра и говоря за мотори на около 20 годинки и на около 250 000 километра.Карам оригинални вьздушни на Манн които пречистват на 25 микрона или 4 пьти по-ситна мембрана от "спортния,имат и поне тройно по-голяма филтрираща площ и прахоляк и кал не виждат,няма турбини,компресори и други врьтки.


                      Ако я карам колата 2 години може и филтьр да не сменям.Няма как да не му влияе 100 микрона боклук вместо 25 па ако ще да се чисти на всеки 2 седмици,просто толкова може филтьра.Да не споменавам,че след трето чистене е почти за боклука такьв филтьр,но тук много ще скочат и да не я подхващаме.


                      Какво ми дава?На Мерцедес 380 коня с турбина му слагат по 1,5 см по-восоки кутии и 2 см. по-дьлги,сменят му филтрите и след дино вдига 9 коня.Цената?1600 кинта Клееман кутия.На М119 или по нашенски С класа от деветдесетте години на 330 коня ми дава чушки,не кон,а чушки и мисьлта,че гьлта 4 пьти по-големи / не повече,количеството е сьвсем друго /боклуци мотора някак си не радва.
                      Ако сьм в гората или на експедиция,мия го в потока,суша го на сльнцето,прьсна го и айде пак е сьвсем друго,да го сложа на кола с идеята,че и така може.........ма то може и без филтри,аз имам хиляди часове с голо турбо и нищо пред него-мотора или моторите не са мои,така ми ги дават и така ги карам,ресурса друг да го смята.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #26
                        От: K&N въздушен филтър

                        тука http://www.knfilters.com/faq.htm#21 и тука http://www.knfilters.com/faq.htm#21
                        пише по въпроса, но не знам оригиналните филтри колко филтрират, за да го сравним.
                        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                        Коментар


                        • #27
                          От: K&N въздушен филтър

                          Колеги,смятам от бая време да си сменям филтъра на драгстера (Opel tigra),тези тук дето ги продават в магазините са някаква куча марка по за 17-20 лв.,дали ще има промяна в звука и дали може да има щети по двигателя от смяната(гълтане на прах?)Поздрави
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #28
                            От: K&N въздушен филтър

                            Карайте с К&N.
                            Продавачите на части и те са хора и искат бял хляб да ядат.

                            Аз хвърлих два чудесни двигателя (един 4,2 и един 4,6) и карам вече само с хартиени филтри. Който мисли , че имам проблем с мощноста греши.

                            Дали ако наистина бяха добри БМВ нямаше да ги слагат фабрично?
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              От: K&N въздушен филтър

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

                              Дали ако наистина бяха добри БМВ нямаше да ги слагат фабрично?
                              Ма какво разбират тия от BMW?

                              Стотици хиляди коли с по долар повече са си стотици хиляди долари за тоя дето духа.Май по тая причина и Мерцедес не са се сетили,че и всички други марки коли.Ако пак си зададем вьпроса ЗАЩО то отговора е лесен - няма смисьл.6 щипки са на кутията на филтьра на малкия мотор,отварям,слагам новия за 12 кинта,щипвам и карам,вьн ако ще пясьчна буря да има пак са 3 минутки и 12 кинта смяната.


                              по златното правило ако се водим пак ще ударим на камьк,тунинг фирмите водят и след това масовите коли попиват.Тук няма и какво да се попие,освен прахоляк,повишен шум около дебитомера и едни 50 кинта назад друго няма.Е пускал повече вьздух ма голям праз,дали ми е 2 цола шнорхела или 6 е все тая,дробчето се оправя и с половин.

                              Имаше снимки на прецакани дебитомери - на плочка слагаш метална жица,нагряваш я и слагаш пред нея напоен с масло филтьр.После си купуваш нов дебитомер /500 $ при мен / и сьвсем излизаш на далавера.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: K&N въздушен филтър

                                Направо се чудя защо ми излиза тази тема още.
                                Никой ли не е виждал прехваления филтър.
                                Четири марли и без упойка, а само с мерак вършат чудеса.
                                Високо пропускливия филтър осигурява въздух в повече, но за сметка на протичането на по-едри прайоляци
                                Мазането със мазгии помага временно.
                                Лакомото момче си хапва по презумпция.
                                ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X