Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

    Здравейте,

    имам един такъв въпрос: разполагаме с Disco 4, закупено ново преди месец от Мото Пфое и чужденец, който има нужда от навигация на латиница и малко по-добра като рутиране и детайли за България, евентуално.
    В момента всичко му е на кирилица, плюс че основни градове или не се намират, или рутирането до тях е повече от абсурдно. Не знам какъв е софтуера и хардуера във вградените навигации, има ли някакъв афтърмаркет софт, като например OFRM картата да се интегрира в системата или някакво друго подобно решение, което да му сработва през дисплея, а не да окача external навигации по ченото стъкло?
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-06-12, 17:59.

  • #2
    От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

    Ето тук можеш да си свалиш последната версия на картата за Източна Европа. Не е върха на сладоледа, но е на латиница и ти говори с нежен глас на английски . Трябва да се свалят един по един файловете от 1 до към двайсет и няколко, да се разархивират и да ги запишеш на качествено ДВД с възможно най-бавната скорост. След това сменяш оригиналния диск в ДВД-плеъра под шофьорската седалка с новия и имаш навигация на латиница
    Все пак не очаквай чудеса от рутирането в БГ.

    Коментар


    • #3
      От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

      аа, благодаря. А мислиш ли, че това е по-нова карта като детайли на терен от тази, която е сложена в джипа, който е закупен преди един месец? Или е същата карта като детайли и рутиране, а има като допълнителна екстра поддръжката на латиница?

      Имам предвид това оригинален продукт ли е или афтър-маркет версия на навигация, която ще му тръгне през дисплея?
      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-06-12, 11:56.

      Коментар


      • #4
        От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

        Понеже виждам,че темата е доста дълга за кои LR има карти в нея ?

        Коментар


        • #5
          От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

          Аз търсих карта за Диско 3 и това намерих. Дали има разлика с Диско 4 не знам, но мисля че ситемите са съвместими.
          Версията за Източна Европа е от 2009/2010. По нова версия май няма.
          Ако джипа е купен преди месец, сигурно е с най-новата версия. Странно, че няма латиница.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-06-12, 17:29.

          Коментар


          • #6
            От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

            Първоначално публикуван от Carper Преглед на мнение
            Аз търсих карта за Диско 3 и това намерих. Дали има разлика с Диско 4 не знам, но мисля че ситемите са съвместими.
            Версията за Източна Европа е от 2009/2010. По нова версия май няма.
            Ако джипа е купен преди месец, сигурно е с най-новата версия. Странно, че няма латиница.
            Колега, разбирам желанието да помогнеш, но ......
            Дискавъри 4 е с HDD. Затова и няма по-нова DVD карта за 3-ката.

            Коментар


            • #7
              От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

              Лошото е, че освен по-нова версия, няма и опция картата да се визуализира на Латиница !$!@№! Явно някой не е използвал предназначения за мислене орган.
              ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
              lre-bulgaria.org

              Коментар


              • #8
                От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

                ^^ мхмхм добре де, предполагам в чужбина тези джипове се продават с навигация на латиница (естествено) + карта на България на латиница. Може ли нещо в тази посока да се мисли, знам ли. Не вярвам да няма решение, макар и за чисто нов автомобил.

                Съобщение от модератор:
                Моля, напишете си в профила от къде сте.
                ...ЦЪК
                Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 25-06-12, 11:57.

                Коментар


                • #9
                  От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

                  ммм и да и не. Продават се в чужбина с карти на латиница, ама и там картата на България си е на кирилица. Е затова казах, че някой е забравил да разсъждава.
                  ТИ си Уникален! Както и всеки друг!
                  lre-bulgaria.org

                  Коментар


                  • #10
                    От: Discovery 4 - навигационен софтуер за България?

                    Да се включа в дискусията, без да имам претенции, че много разбирам от навигации точно за Discovery 4.
                    От това, което прочетох по форумите, колегата Navi е прав - за сега няма вариант да се слага карта извън сервиза на Роувър. Навигацията със сигурност е HDD и за момента вариант няма или поне аз не съм намерил. Между другото, вероятно имате право на безплатно обновление на картата за определен период от време - примерно 1 или 2 години.
                    Защо обаче, след като колата е очевидно в гаранция, не отидете до сервиза и не ги накарате да направят по навигацията, това което искате? Например да Ви дадат карта на английски? Как англичанин ще търси по тази карта градовете в България? Интересно в Китай или Тайван как смятат да продават Ланд Роувър с тези карти и навигации ..... Ако това е така и колегата Navi отново е прав, че няма такъв вариант - спокойно можете да вдигнете пушилка в централното управление на компанията. Поне, ако оправят проблема скоро, ще сте един от първите с новата карта, при това вероятно безплатно.
                    Едва ли са Ви го продали с "някаква" карта. Трябва да могат да Ви кажат кой е производителя /Navtec най-вероятно или Teleatlas/, от коя година е картата, на колко време се обновява и т.н, съответно да Ви дадат информация за навигационната Ви система /модел, параметри, какви точно карти поддържа и т.н./. Това е тяхно задължение, а Вие имате право да знаете какво всъщност сте купили.
                    Каквото и да решите, моето лично впечатление е, че вградените автомобилни навигации се развиват доста по-бавно като карти от преносимите. При всички положения една преносима навигация не изглежда толкова добре, като вградената, но пък за нея картите са къде къде по-актуални и точни. И не струват толкова скъпо, колкото тези за вградените!
                    Иначе, ако имате излишни пари за харчене, навигационната система може да бъде подменена с нова, но доколкото съм виждал цени, говорим за сериозен разход.
                    И тогава преди да се "хвърлите" към следващата, вече можем да поразсъждаваме каква точно да сложите, че да поддържа примерно Гармински карти...
                    Nothing comes from nothing...

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X