Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на помпа серво

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на помпа серво

    Здравейте колеги,

    От известно време ми затяга хидравликата на Фолксвагена (Touareg 2,5 diesel ), т.е. при високи обороти ми става много твърд волана и не мога и 1 градус да го завъртя, намаля ли веднега се оправя. Прочистих системата и сложихме оригинално хидравлично масло, но не се оправи и май отивам на ремонт на хидравлична помпа.
    Та въпросът ми е дали е капсулована или подлежи на ремонт? Има ли идея за взаимозаменяемост? Питам защото отида ли при майстора, най-лесното ще му е да я смени ама тя нали не е евтина

    П.П. Дано някой ми отговори, че две теми пускам тук в този раздел и са без отговор........а беше време докато бях с Djeep Grang Cherokee 3.1......пускаш тема и 30 отговора до 10 мин........кеф.
    VW Touareg R5 2005
    Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
    Ford Everest 2,5 2006
    Крис

  • #2
    От: Смяна на помпа серво

    Не е по темата,но е нещо вьрху което можеш да се замислиш.

    Има ли тоя Туарег затягане на волана един вид при висока скорост?Колко си сигурен,че е помпа защото тя най-често дава проблеми при ниски обороти и вьртене почти на място,при паркиране да речем.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на помпа серво

      Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
      Не е по темата,но е нещо вьрху което можеш да се замислиш.

      Има ли тоя Туарег затягане на волана един вид при висока скорост?Колко си сигурен,че е помпа защото тя най-често дава проблеми при ниски обороти и вьртене почти на място,при паркиране да речем.
      Има логика колега и ще проверя още утре. Благодаря!

      От скоро го имам и много много не съм наясно със системите даже и с екстрите в този джип, само го карам за сега. До колкото знам наистина има джипове с допълнително ел. усилване на хидравликата или клапан на помпата за серво (като на Pajero 2. , ама не знам моя дали има и за това питам тук в любимият ми форум! Питах двама монтьори и до един ми казват - рейка или помпа със сигурност ела да го разпарчетьосаме и да видим. Ама нали има и момента с мисълта (купил е скъпа кола, дай да плаща с кожи ). До сега вече на два пъти се пробват да ме метнат със скъпи части и дребни ремонти за много пари. Ама то нали аз разпитвам постоянно и за това съм се опазил от излишни скъпи ремонти и не до там читави майстори.
      VW Touareg R5 2005
      Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
      Ford Everest 2,5 2006
      Крис

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на помпа серво

        Ети и една намерена тема в друг форум с подобен проблем но на колегата е по нов модел 2008 а моя е 2005. Дали има разлика?


        Заглавие: Re: Проблем с хидравликата на Туарег 2008 Публикувано на: Пет Май 25, 2012 16:09
        Регистриран на: 23.04.2008
        Мнения: 18
        Местожителство: Пловдив
        Skype: ggatwo
        Проблемът е решен.

        Оказа се, че на Кю7-ците го има същия проблем. Кабелчето, което дава сигнала за "втвърдяване" на хидравликата при високи скорости т.нар сервотроник, се намира извън подкалника и с течение на времето се протрива. Проблемът е известен при Ауди и има официален бюлетин, но Фолксваген отказват да го признаят. Тъпо

        Свалихме гумата, разкачихме кабела от буксата и свалихме "предпазното" уплътнение. Отдолу цъфна следната картинка:




        Не можах да повярвам, но е факт. Въпреки солидната предпазна оплетка, кабелът се беше пробил. Даже и двата кабела бяха пробити!!!

        От там нататък беше лесно. Изрязване, почистване, нова снадка с нов кабел и солидно изолиране. Надявам се да издържи известно време

        Естествено ще следя всичко, но е странно, че при положение, че кабела минава отвътре, е било необходимо да го извадят извън подкалника и после пак да го приберат навътре. Тотална недомислица
        VW Touareg R5 2005
        Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
        Ford Everest 2,5 2006
        Крис

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на помпа серво

          Проблема остава така че.......Очаквам помощ
          VW Touareg R5 2005
          Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
          Ford Everest 2,5 2006
          Крис

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на помпа серво

            880 лв. помпа серво и е ок.
            VW Touareg R5 2005
            Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
            Ford Everest 2,5 2006
            Крис

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на помпа серво

              намерена за 400 лв. нова и ремонт 100 лв. и воала 500 лв.
              VW Touareg R5 2005
              Ford Ranger 2.5 Double Cab 2005 Х 2 PC
              Ford Everest 2,5 2006
              Крис

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X