Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

    Колегата ни к0к0 е пред дилемата за избор на 4х4. Основните изисквания са:

    1. цена до 27500 евро (автомобил втора употреба)
    2. Не се изискват сериозни офроуд възможности - с машината ще се кара понякога по-черни пътища - примерно черен път до някоя виличка.
    3. Разхода на гориво да е по-малък от 15/100 - колкото по-малък толкова по-добре.
    4. Да не е особено скъпа поддръжката
    5. Комфортно окачване и качествен интериор.
    61
    Land Rover Discovery 3 2.7TDI 2006
    26.23%
    16
    VW Touareg 2.5 TDI
    18.03%
    11
    Nissan Pathfinder
    18.03%
    11
    Nissan Navara Duble Cab
    3.28%
    2
    BMW X5 3.5D
    6.56%
    4
    Land Rover Freelander 2006
    6.56%
    4
    Друга
    24.59%
    15
    VPetrov.photography

  • #2
    До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

    Гласувах за "друга". Макар че основното противоречие е заложено в разхода на гориво, аз познавам еденици наистина комфортни джипове с такъв разход, останалите или са малки и спартански, или нямат сила себе си да движат, да не говорим за теглене на ремарке...
    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

    Коментар


    • #3
      До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

      От изброените, имам преки впечатления (няколко стотин км. асвалт + малко черен път) само от Дискавъри 3 и затова гласувах за него (къде и чисто субективно, фен на марката). Доста приличен комфорт, лукс, простор и глезотии (примерно аудиото бе Harman Cardon) и разни такива дребни залъгалки и захарчета за клиента. Прилична динамика на пътя и определено разход под 15/100. Дизела 2.7 TdV6 определено ми хареса, Пежо.

      Иначе, Фрийлендър-а в посоченото сравнение няма никакво място. Точка 4 (разходи/ ниска поддръжка) е неадекватна за тази класация. Туарег/ Диско 3/ БМВ 3 с ниска поддръжка, ок да, сравнено с Бентли ?...

      За зададените изисквания, това е.

      Коментар


      • #4
        До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

        1 Тук не виждам кола ,която да се вземе на зададената сума .Още повече 2006г
        2.Подкрепям Yaro за точка 4.Това условие е някакъв майтап.
        3.Х5 -3.5 ?Няма такова животно .Или аз не съм в час с "любимата"ми марка?
        B+

        Коментар


        • #5
          До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

          Първоначално публикуван от vokel Преглед на мнение
          1 Тук не виждам кола ,която да се вземе на зададената сума .Още повече 2006г
          2.Подкрепям Yaro за точка 4.Това условие е някакъв майтап.
          3.Х5 -3.5 ?Няма такова животно .Или аз не съм в час с "любимата"ми марка?
          Говора за кола внос от Германия скоро се върнах от Германия и забелязах доста от тези изброени модели на зададената цена.

          Коментар


          • #6
            До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

            И искам да помоля тези които са гласували за "Други" моля да споделят своето мнение.

            Коментар


            • #7
              До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

              Е това е друга работа.Гласувах за Туарег.
              B+

              Коментар


              • #8
                До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                Първоначално публикуван от k0k0 Преглед на мнение
                И искам да помоля тези които са гласували за "Други" моля да споделят своето мнение.
                Нямам мнение...Щот не разбирам от джипове.
                Иначе за тези пари има Гранд Чероки
                Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                Коментар


                • #9
                  До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                  Не съм мислил сериозно, така че мнението ми не е меродавно, но аз по се заглеждам по Toyota FJ Cruiser за цената не знам тъй като в Щатите е 23,000$ но акциза за 245к.с. ще е солиден, после идва и ДДС-то и ние Богатоте Българи сигурно ще трябва да се бъркаме поне 2-3 пъти повече (гледам че на старо в мобилето.бг са >>80,000лв).
                  Както и да е, желая ти успех.

                  Quadra, моята машинка харчи малко над 13л/100 и съм доволен как върви (4.2ТД) така че не е невъзможно да се намери нещо добро под 15л/100

                  Коментар


                  • #10
                    До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                    Вече казах че не разбирам от джипове
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                      Нисък разход? Евтина поддръжка?
                      Тико.
                      Всички съвременни кочини започват с първата страница на ТЗ: Автомобил за купувачи с годишен доход ........ Дали изобщо върви не интересува никого, това е символен статус. И естествено не върви.
                      Е, тия са за от 200 000 евро нагоре. Човек с такава заплата не задава безсмислени въпроси а отива на касата. Останалото е на гол тумбак чифте пищови.
                      600 СЕЛ с битова газова бутилка в багажника и хора с верижки от клозетно казанче на дебелите вратове обикалят с москвича на брат си моргите да търсят части за поръчково БМВ.
                      Мене ме разсмиват. Клошарите от кофите за буклук са по-достойни хора. Не хвърлят на никого прах в очите.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                        гласувах за други !
                        евтина поддръжка, достоен английски дизайн. мерцедесов двигател. здраво окачване и големи гуми , разход 10 нафта. а и цената е 5, а не 25 ооо евра. това е КОРАНДО 99година
                        е не става за състезания, ама за до вилата ще те закара , а и 500-600 кила багаж ще ти качи. а ако си го обичаш не се и разваля. !

                        Коментар


                        • #13
                          До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                          Не видях някой да предложи Хюндай Терракан - 2,8 CRDI. За тези парички може и почти нов.
                          Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                          УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                          Времето е ценно, само ако не бързаш.
                          0889623098

                          Коментар


                          • #14
                            До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                            Според зададените условия гласувам за БМВ Х5 3.0 D.

                            1. цена до 27500 евро (автомобил втора употреба)
                            2. Не се изискват сериозни офроуд възможности - с машината ще се кара понякога по-черни пътища - примерно черен път до някоя виличка.
                            3. Разхода на гориво да е по-малък от 15/100 - колкото по-малък толкова по-добре.
                            4. Да не е особено скъпа поддръжката
                            5. Комфортно окачване и качествен интериор.
                            Само т.4 ме притеснява малко , иначе според мен е точно това , което се търси.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Избор на 4х4 машина за колегата k0k0

                              offtopic:

                              Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
                              ...евтина поддръжка, достоен английски дизайн. мерцедесов двигател. здраво окачване и големи гуми , разход 10 нафта...
                              Прощавайте за офтопика, каква е представата за големи гуми в случая - 28"/29" е голяма гума с сравнение с тази на стандартен Голф 2.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X