Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

    Страхотна машина. Сега ще я направиш ли да изглежда като малкото си братче?

    Коментар


    • #17
      От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

      Честито! Със здраве да го ползваш!!!
      Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
      Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

      Коментар


      • #18
        От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

        Честито и от мен! Браво!
        LZ1ZAH

        Коментар


        • #19
          От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

          Чудесен самолет,честито.

          Коментар


          • #20
            От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

            Още не вярвам, че това не са снимки от някое списание )) предлагам бири срещу кръгче (на спътническата седалка)

            Коментар


            • #21
              От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

              Лоши сте

              10 кръгчета са един резервоар от 80 литра. Не, че ще ме яд да ги дам затова, но поне да го направим на някоя обща среща.

              Вие как мислите му протичат най-често илизанията на този гранд. Идва някой прител, разглежда го и после го возя. Всеки се отнася с респект към динамиката му и е на щрек. Цифррата на обема му леко шокира повечето.
              Вече свикнах да ги коткам и успивам първо, защото всички са с нагласата и очакването, че щом сме на тест драйв, то ще давам газ. На всеки светофар ги забелязвам как се приготвят и стягат и очакват, че щом светне зелено и ще се изтрелваме.
              Обаче, знаете, че като си с нагласата затова понякога не е толкова впечатляващо. Това е като някой тест-драйв за по едно кръгче. Не можеш да усетиш колата за толкова кратко време, защото зависи от нагласата ти.
              Ако отиваш да гледаш V6 би-турбо примерно си с нагласата,за нещо много мощно като суха статистика, но ако е монтирано на тежка и голяма кола понякога динамикате може леко да те разочарова или поне да не е това, което си очаквал. Същото е ако отиваш на тест на 1.2 турбо бензин примерно. Значеш, че е слаб, но те изненадва колко добре върви пак заради нагласата.
              Затова, на приятелите първо им пускам отпускаща музика, после започвам бавно да ускорявам, един, втори светофар, говориме си за това, за онова ,обръщам им внимание на хубавите неща в гранда, така че да си извадят от главата динамиката. най-много да подам повече газ от набрана скорост. Човекът се отпуска.....и като го усетя , че го е направил, на третия светофар както не очакват се получава реалната представа за ускорението.
              Както няколко пъти някои го определиха, цитирам: откъртване на глави.
              Един даже, каза, че това била първата кола, която му причинила физическа болка удряйки си главата в подглавника, пък бил се возил и друг път на мощни коли. То нали окачването е меко и като го набримчиш предницата скача, задницата ляга и допълнително получаваш силно усещане.
              Много е луд този мотор. Кикът при старт наистина е впечатляващ.

              За кръгчета няма проблеми, но гледам никъде не се събирате на срещи, което беше първото нещо, което най-ме изненада в този подфорум. Съответно няма как да видите гранда, ако не случайно, защото аз основно си карам любимеца - малкото лудо братче на Гранда - черокито.

              Снимките, които имам са около 190 и всички са като от списание, защото съм ги отсял от 300 примерно.
              Имам статия за този Грамд в друг форум , която отнема време да се прочете разгледа поне 50 минути. В нея са почти всички снимки, но тук в jeep подфорумът запонах да ги качвам отчасти и в темата за Красивите снимки на нашите джипки, а с част от статията започва настоящата тема. Някакси пускайки и тук същите снимки пък било то с други излиза, че нещо се натрапвам.

              За да не се подразни някой (нещо което не бих желал) , че там съм писал много повече отколкото тук искам да кажа, че там доста хора ме познават от над 10 години, виждали сме се многократно на живо, забавлявали сме с автомобилите и знаят какво съм карал, какви са ми представите за автомобилите, какво ценя и от позицията на всичко това впечатленията ми от Гранда идват съвсем с реална представа какво е различното в него, какво е хубавото и какви са слабостите му.
              Тук дори да нашиша, че върви много, то това какво значи само по себе си - почти нищо. Така е, защото не се знае спрямо какво се сравнява. Карал съм и 60 коня, карал съм и 550.
              Така е с всичко друго. Jeep и като цяло джипове карам от скоро, около 2 години и не мога да го сравня с други такива, които вероятно ще познавате.
              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
              0888/00-55-37

              Коментар


              • #22
                От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                Честито, със здраве да си го ползваш!
                За мен би представлявало интерес да прочета статията ти в другия форум. Не съм сигурен, но ако нарушава правилата да дадеш линк към нея тук, би ли ми го изпратил на лични.
                Поздрави!

                Коментар


                • #23
                  От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                  Благодаря на всички за пожеланията!

                  Умишлено не давам линк, първо защото знам, че не е много правилно в доста форуми, второ за да можете да я видите тази статия ще трябва регистрация, защото е публикувана в раздел "Извън темата" на форума, тъй като наистина е offtopic от интересите там.
                  Не мога и да я копирам директно тук не поради технически спънки, а просто защото начинът на изказ, сравненията, гледаната точка и обясненията на техниката е насочена към аудитория, която не познава джиповете, не познава американското автомобилостроене и в частност Jeep и са ползватели на леки автомобили. Позицията от която съм написал и аз впечатленията си.
                  Насочена е към неутрална публика, такава която й е интересно да научи нещо ново. Тук повечето познавате Jeep като марка и вероятно всички ние я харесваме, защото е уникална в същността си и би било нелепо да се опитвам да обяснявам точно защо е такава.
                  Който има интерес може на лично да му пусна линк, но не пишете затова тук, а просто директна кореспонденция помежду ни.
                  Поздрави!
                  Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                  0888/00-55-37

                  Коментар


                  • #24
                    От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                    Гранда ти е страхотен колега, току що разгледах 229-те снимки, които си пльоснал преди няколко дни в онзи сайт (не форум) за снимки.
                    Много харесвам Грандовете точно от това поколение, но.................за дизелите 2.5 знаем, а пък за бензинките разхода е огромен, а в нашето семейство газовите или метановите уредби са най-крайна ерес. Та относно джиповете в широкия смисъл, се насочвам към други марки, на които дизела е здрав, а същевременно и предлагат някакъв комфорт. Щото аз нямам намерение за сериозно и тежко каране извън пътя, а просто за излетче, дето и през неравности да минеш, и някое баирче да изкачиш, а и за ежедневна употреба с хубава возия да го ползваш в града.
                    SUV

                    Коментар


                    • #25
                      От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                      Хората са казали - кеф цена няма)) Те бирите са ясни, па ше заредимЕ, щом ще ни разхождаш..

                      аа аз искам да те питам - каква ти е концепцията за този гранд - ти ли ще си го караш, като всекидневна кола ли ще го ползваш, офроуд разходки ще види ли? Имаш един подготвен, та няма да питам дали този ще го режеш - предполагам че ще остане така.

                      Понеже ти е втори и ми стана интересно)

                      Коментар


                      • #26
                        От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                        От такова представяне човек може да си намрази колите, ако не са от марката..

                        Много, много добре.

                        От сърце - честито!!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                          Първоначално публикуван от king_bg
                          Съдейки по подписа на колегата, едното е само Чероки, което предполагам е "рязано", както се изрази. Това очевидно е за кеф и лукс
                          за пред кафенето, лачен 'паркетник'

                          Коментар


                          • #28
                            От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                            Първоначално публикуван от verter Преглед на мнение
                            Лоши сте ......гледам никъде не се събирате на срещи .
                            ....при Дядо понякога ....даже ми се ще да направя някои измервания, че имам тук една "Мишиморка" дето не мога да и възкреся автомата.....
                            0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                            Коментар


                            • #29
                              От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                              Благодаря още веднъж.

                              Концепцията за джипа е следната:
                              Той ми е като втори автомобил, изцяло за удоволствие и като колекционерска вещ. Стои скрит в гаража. Не само, че няма да се "реже" и прави, но и няма да си измени грам вида нито ще се кара по планините. И газова не се очертава на този етап да слагам. Нямам нищо против газовите, но не искам да го дупчат и пипат.
                              Малкото чероки отнася всичко останали задължения: офроуд и по работа.
                              Но пък него си го обичам повече от гранда :-)

                              Дядо Владо, ще намина някой ден
                              Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 - "Mountain Rambler" project
                              0888/00-55-37

                              Коментар


                              • #30
                                От: Jeep Grand Cherokee 5.9 V8 Limited LX - една легенда

                                Владо, няма нищо лошо в това, че си обичаш колата. Тази любов я отразяваш тук по начин, който е приятен за мен (вероятно за всички). В този раздел има много показни отношения към марката или конкретен автомобил, но твоите "разкази в картинки" са най-завладяващи! Поздрави!
                                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X