Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Форд Маверик 2 лек обзор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

    Здравейте колеги преди 1седмица си купих модела 2.3 150коня и докато карам дори и на прав път на темпомат започва да ми примига жълта лампа за 4х4 та въпроса ми е това нормално ли е забелязах че понякога го прави и на много на ниска скорост от сорта на 30-40км/ч благодаря предварително

    Коментар


    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

      Здравей Колега,
      Честито и със здраве да се кара!
      Темпомата работи до 60 или 50км, до колкото си спомням. За мигането на лампата 4х4 не е лошо да отидеш на диагностока!
      Форд Маверик 2001 2.0 xlt

      Коментар


      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

        Не работи 4х4. Провери датчиците и гривните на АБС.

        Коментар


        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

          Здравейте,

          В момента сме в търсене на нов семеен автомобил.

          Кой е за предпочитане Форда или Маздата и кой мотор е за предпочитане 2.0 или 2.3 след фейслифта 2004-та.

          Много благодаря за помощта.

          Коментар


          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

            Зависи от вкуса и гледната точка, също и от предпочитанията.
            Лично за мен Форд-а има маааалко по-добър външен вид. Вътре са си същите.
            За моторЯ вече си е въпрос на горното, както и на готовност за първоначални и последващи капиталовложения. Пак ЗА МЕН преди фейслифта е по-добре поради възможността за ръчно включване на 4x4. Не че и на следващите не може да се направи, ама....А за кубатурата - ако имаш възможност - 3.0 е още по- добрият вариант. Хем автомат.
            Успех с избора!
            Венцислав Петров
            Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
            Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
            0889 62 8четири 6четири

            Коментар


            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

              Благодаря за отговора.

              Да ти кажа и на мен Форда повече ми харесва - в своята простота е по-симпатичен.

              Въпреки това, обаче, мисля, че по-добре да се вземе Маздата, защото има по-голямо предлагане и после евентуално може да се намери нещо втора ръка.

              Имам само едно голямо опасение, а именно за авточастите.

              Моля споделете, който има опит. Има ли достатъчно авточасти за каквото се наложи, вие какво сте правили, цените как са?

              Благодаря!

              Коментар


              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                Здравейте.Започна да ми изключва трета скорост някой ако има опит да сподели става ли с ремонт или да търся втора ръка.Това за маверик 2.0 ръчна.
                Благодаря.

                Коментар


                • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                  Извинявам се, ама всичко това го има описано по- напред в темата. Поне това, което са сменяли желаещите да споделят...........
                  Венцислав Петров
                  Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                  Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                  0889 62 8четири 6четири

                  Коментар


                  • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                    Внимавай за съединителя, че аз намерих само в Мазда. С лагер помпа отива над хиляда лв.
                    "If they give you ruled paper, write the other way." Juan Ramon Jimenez

                    Коментар


                    • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                      Здравейте колеги. Имам Форд Маверик 2,7 TD 1994 год. дълга база-5 врати. Търся в нета средно и задно гърне за него. Има ли значение абревиатурата (UDS, UNS) изписана след модела? И какво означава UDS, UNS?

                      Коментар


                      • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                        Трилитровият мотор или автоматика (защото той е задължително с автоматик) проблемни ли са, защото като отвориш мобилето и сортираш по цена - най-отпред се нареждат трилитровите фордове.

                        Коментар


                        • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                          Извинявай колега st_hunter ама май си объркал темата! Тук се коментира Маверик 2 след 2000г. Едва ли някой ще ти отговори...
                          Форд Маверик 2001 2.0 xlt

                          Коментар


                          • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                            Да споделя за скоростната кутия.Кутията е на мазда и много ми помогна споделеното от този руснак http://friends-motors.com/forumy/rem...kescapetribute.Та чрез споделеното от него търсих по каталог на мазда ето тук http://mazdaepc.com/parts/TRIBUTE/AEEV01/C1/ и намерих най голямо съвпадение със кутия от мазда 626 от 91до 08 GE .Купих такава кутия за 80 лева на кутията пише G560. Проблема с трета скорост се оказа изронени зъби на съединителната муфа на 3 и 4 скорост.И според мен това е в следствие от разбита втулка на жилото за превключване на скоростите понеже аз търсих първо там проблема и се оказа че там където трябва да има пластмасова втулка бяха пляснали една гайка.И понеже търсих причина за изронените зъби според мен като се износи много тази втулка не включва докрай съединителната муфа а зъбните колела са с наклонени зъби и изхвърлят муфата обратно и тогава става сакътлъка.Та това е мое мнение но ви препоръчвам да погледнете втулката на жилото това което е отстрани това което е отгоре е за избиране на 1и2 или 5и задна да включва другата отстрани.Частите от скоростната от 626 стават за нашата, съединителните муфи и синхронизаторите са едно към едно стават и зъбните колела за скоростите но са с други предавателни числа и трябва да се сменят и на двата вала зъбните за една и съща скорост.Аз смених пета скорост от маздата и сега би трябвало да намали оборотите на пета.Не е чак толкоз труден ремонта но четете внимателно руснака обяснява как да се разглоби и сглоби.Ако сменяте лагер на някой от валовете трябва да се внимава за аксиалния луфт на вала.При положение че се обаждах за втора употреба скоростна и искаха 1300 лева и няма гаранция че след някой и друг месец няма и тя да се развали, си заслужава дори и на майстор да я дадете пак ще излезе по евтино.

                            Коментар


                            • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                              Привет колеги!нов съм във форума и вече съм собственик на форд маверик 2 2.0куб 124к.с.. не посмях да напиша "горд собственик" понеже след покупката останах малко разочарован. бих искал да помоля за налко помощ- какъв трябва да енсъединитела при натиск(твърд или мек) понеже моят е адски твърд,и ако е за смяна съвет какъв да сложа.на някой от вас ангренажния ремък бил ли е омаслен и евентуален проблем за това.причина поради която не работи оригинално радио? Уплатненията на вратите,как и от каде да си поръчам?много ще съм благодарен за помоща

                              Коментар


                              • От: Форд Маверик 2 лек обзор

                                Твърд съединител = съединител за смяна.
                                Омаслен ангренаж = отстраняване на теча и смяна на ангренажа. Не е маслоустойчив, а и сигурно не му знаеш историята = смяна. Иначе може и глава да сваляш и клапани да правиш, което уверяват те - е по-скъпо.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X