Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

    Отвива се МНОГО лесно с това http://intertechnic.bg/uploads/P130_Vepa.jpg
    Отиди до някои сервиз да го чукнат.
    Калин Владов,09РСПБЗН

    Коментар


    • #17
      От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
      Иначе ми дадохте идея ключа 30 да го изпиля малко и тъкмо ще влезе че 1-2 мм не му достигат...
      Вкараш ли ключа за да хванеш контра ще се справиш с отвиването. Сигурен съм. Самоче при мен влиза ключ 32, не 30. И помни какво ти каза Лозан по-горе в пост №6 - лява резба е. Успех.

      Коментар


      • #18
        От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

        Виското се развива за секунди, а ся от блъскането си утрепал лагера на оста. Мен така ми го прецакаха в един сервиз докато ги видя какво правят и бяха извадили варията и целия джип се тресеше. После им казах че е с лява резба и го свалиха за 1 минута, но като сложихме новото вече лагера виеше.
        no signature no problems

        Коментар


        • #19
          От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

          Големи клещи "ЧИРАЦИ"натегни ги с колкото сила имаш да ги закопчаеш и няма мърдане!По 20тина лева са ако трябва ги пилни странично, но мисля, че ще влязат!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

            Най-после успях да намеря як бг ключ, произведен от едно време, номер 32 купен на битака, днес, както ме посъветва колегата sony bono, ключ 32 и й изпилих челата че не влизаше, на снимката се вижда по-долу. Дотук добре, развих го за секунди, слагам новото виско, паля двигателя, и в крайна сметка новото виско се оказва дефектно, върти но като загря и стигна предпоследното деление преди червената зона виското така и не се завъртя по-бързо, загасих двигателя и го завъртам на ръка, виското се върти почти свободно без съпротивление и направи няколко оборота, върнах старото оригиналното виско че повече държеше и върти, та само ядове, дано ми намерят читаво, или ми върнат парите та да търся решение да слагам електрическа перка + дифузъор. Ще пиша утре какво съм направил и дали ще ми го сменят с друго читаво виско....
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:210620121060.jpg
Прегледи:1
Размер:102.2 КБ
ID:5385970

            Коментар


            • #21
              От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

              Да ви кажа докъде стигнах, след като 2 броя виско съединителя смених и те все дефектни, ми писна и купих оригиналното виско на BEHR, и работата заспа, само дето още ме боли от високата й цена.... поне да ми служи достатъчно дълго време, надявам се.

              Коментар


              • #22
                От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                Да ви кажа докъде стигнах, след като 2 броя виско съединителя смених и те все дефектни, ми писна и купих оригиналното виско на BEHR, и работата заспа, само дето още ме боли от високата й цена.... поне да ми служи достатъчно дълго време, надявам се.
                Би ли споделил откъде и на каква цена ? Че като му дойде времето да решавам дали по този канал , или електрическия вариант на Фанатика
                Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                Коментар


                • #23
                  От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                  Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                  Би ли споделил откъде и на каква цена ? Че като му дойде времето да решавам дали по този канал , или електрическия вариант на Фанатика
                  Мани го тва умряло виско. По елементарен начин за охлаждане от моя няма, за 2 часа се прави и после забравяш за охлаждането за години. Даже ще разровя и ще ти подаря един датчик и 2-ра перка да си я сложиш отпред с копче. Само ти трябва голяма задна и основа за датчика.
                  no signature no problems

                  Коментар


                  • #24
                    От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                    Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                    Мани го тва умряло виско. По елементарен начин за охлаждане от моя няма, за 2 часа се прави и после забравяш за охлаждането за години. Даже ще разровя и ще ти подаря един датчик и 2-ра перка да си я сложиш отпред с копче. Само ти трябва голяма задна и основа за датчика.
                    Владо, Фанатика е прав, по-добре си го направи електрически, при мен като поръчах от евтините виско съединители, при проба се оказаха дефектни 2 бройки, та исках да ми се върне парите, но не можело та с доплащане си взех по принуда оригинално виско за 380 лв, та няма смисъл да ти казвам откъде да го купиш . Бях решил да моля Фанатика за по-подробни схеми, беше го описал в негова тема за това, та Владо направи си го с ел. перка!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                      Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                      Мани го тва умряло виско. По елементарен начин за охлаждане от моя няма, за 2 часа се прави и после забравяш за охлаждането за години. Даже ще разровя и ще ти подаря един датчик и 2-ра перка да си я сложиш отпред с копче. Само ти трябва голяма задна и основа за датчика.
                      Отпред при мен не става перка . Имам климатик . За твоя начин съм чел , затова ми беше любопитно сравнението с цената на виското ( понеже за ЛР до тук стига за 60 паунда със все разходите ) . Ама при цена 380 пари , дето обяви Павката .... работата е ясна . А то и аз съм го мислил де - имам елктромагнитен съединител със все перката от Мерцедес , дето си го къткам ей така .
                      Иначе за сега виското си ми работи ( пу! пу! ) , не съм прегрявал и на първа бавна изнанагорнище , но човек трябва да е подготвен като му дойде времето , рано или късно
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Отпред при мен не става перка . Имам климатик .
                        става става, на А-то перката на киматика е в ляво като си срещу коша, а тоя палав SPAL се слага в дясно и оптред ставаш с 2. Но както и да е. А това от ЛР не знам дали е удачен вариант, аз преди да сложа ЕЛ. пробвах 2 или 3 вискота и се оказа че от огромно значение е разстоянието между виското оста и радиатора за втвърдяването на силикона вътре в него. Помня че от форд бус не искаше да зацепи изобщо, от някаква 3000 кубика омега стана ма беше много слабо, и не помня още какво.
                        no signature no problems

                        Коментар


                        • #27
                          От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
                          става става, на А-то перката на киматика е в ляво като си срещу коша, а тоя палав SPAL се слага в дясно и оптред ставаш с 2. Но както и да е. А това от ЛР не знам дали е удачен вариант, аз преди да сложа ЕЛ. пробвах 2 или 3 вискота и се оказа че от огромно значение е разстоянието между виското оста и радиатора за втвърдяването на силикона вътре в него. Помня че от форд бус не искаше да зацепи изобщо, от някаква 3000 кубика омега стана ма беше много слабо, и не помня още какво.
                          Не става , не става . При мен са 2 перки на климатика , слаган е допълнително в Жабарско ( поне така ме убеди един климатикаджия , аз не съм сигурен дали е допълнително , или оригинално ) .
                          За ЛР имах предвид не че са взаимозаменяеми , а за това , че нали пак идва от Англия - та там би трябвало цените да са от подобен порядък . Иначе за разстоянието до радиатора си прав - но то може да се премери предварително и после при напасването да се спази . На мен и през ум не би ми минало обаче да насждам виско от нещо си .
                          Абе то е ясно - дойде ли му времето , ще сме ЕЛ На толкова възли по Фронтерата им видяхме сметката "по български" , та перката ли ще ни се опре ...
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                            Абе срам не срам ако никой не иска тая перка на Фанатика ,то таковата аз имам място отпред и ако таковата наистина му е за подаряване може и да я взема ръзбириш.
                            Пу пу, многу мъй срам!!!
                            Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

                            А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

                            Коментар


                            • #29
                              От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                              Първоначално публикуван от EXALIBUR Преглед на мнение
                              Абе срам не срам ако никой не иска тая перка на Фанатика ,то таковата аз имам място отпред и ако таковата наистина му е за подаряване може и да я взема ръзбириш.
                              Пу пу, многу мъй срам!!!
                              ама ти предполагам разбра, че тя не е за основна. Допълнителна е. Само за 1-ва бавна я използвах аз. Иначе е яка SPAL някой си модел много тънка и мощна. Твоя е само да намериш как да си я вземеш, че нямам време за еконти и т.н.
                              no signature no problems

                              Коментар


                              • #30
                                От: Голям зор с развиването на виското... дайте идеи как да го отвия

                                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                                Владо, Фанатика е прав, по-добре си го направи електрически, при мен като поръчах от евтините виско съединители, при проба се оказаха дефектни 2 бройки, та исках да ми се върне парите, но не можело та с доплащане си взех по принуда оригинално виско за 380 лв, та няма смисъл да ти казвам откъде да го купиш . Бях решил да моля Фанатика за по-подробни схеми, беше го описал в негова тема за това, та Владо направи си го с ел. перка!
                                Измери разстоянието между болтовете (4 те) за закрепването на перката към виското.
                                На БМВ има такова виско и с 3 , и с 4 болта. Предполагам , че са заменяеми.
                                Това на БМВ е около 65 лева.... там някъде. Работо си втора година и съм забравил, че съществува.
                                Аз имам свалени и от двата вида . Ще измеря и вероятно ще спестите доста (ако искате).

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X