Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се похваля с ново проблемище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Да се похваля с ново проблемище

    Може и да е проблемче, не знам? Нищо и нямаше, но в Унгария след големи дъждове и вода, а може и да не е от това, но при свиване на паркинга наляво и дясно ..........бе все едно са се смлели каретата на предно предаване.бсе едно съм с четвъртити гуми. някакви идеи какво може да е? Предварителни благодарности!Знам , че по телефона и във форума е трудно да се определи, но някой може да е имал аналогов проблем, та си викам-бе я да споделя. То, че ще се плаща е ясно, но съвет не лошо да чуе човек. Та ако можете- помагайте, съветвайте!
    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

  • #2
    От: Да се похваля с ново проблемище

    За какъв модел става дума?

    Коментар


    • #3
      От: Да се похваля с ново проблемище

      Киа Соренто 2,5 дизел автоматик
      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

      Коментар


      • #4
        От: Да се похваля с ново проблемище

        ..........бе все едно са се смлели каретата на предно предаване
        Преди 2 години имах едно Ситроенче и ми се получи така от счупено каре на полуоската! Като завивах и колата все едно подскачаше и на тласъци. Е на теб в Унгария, а на мен в Атина и айде в сервиз на Пежо-Ситроен и го оправиха срещу 240евро. Дано да е нещо дребно!!
        2 stroke power

        Коментар


        • #5
          От: Да се похваля с ново проблемище

          Понеже бях закачил ремарке, та си мислех, че е от него. не съм сложил и грам грес на главата на теглича.Но не е от това. а и на LOW 4X4 положението е отчайващо
          Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

          Коментар


          • #6
            От: Да се похваля с ново проблемище

            Оказа се предния диференциал. Евентуално са блокажните ламели (извинявам се за термините,но така са в превод от немски) или евентуално някой лагер. може би е наследство от лагера на главината, който смених преди месец и половина...............В понеделник ще падат глави или главини.........зависи от сметката , която тук никак няма да е малка. Да попитам специалистите, може ли да се “обезкости“ предния диф и да си я карам като лека кола само на дзадно, докъто набавя частите?....Дано да става,иначе- на трупчета
            Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

            Коментар


            • #7
              От: Да се похваля с ново проблемище

              За моженето според зависи от типа на раздатката. Какви положения на врътката за селекция на раздатката имаш. 4LOW 4x4AUTO или 2HI, 4HI, 4Low. Ако си с втората може, ако с първата не. Това за блокажните ламели не го схванах. Предните дифове нямат блокаж.
              Поздрави
              Land Rover Defender 110SW 300tdi

              Коментар


              • #8
                От: Да се похваля с ново проблемище

                4LOW 4x4AUTO е. Автоматични скорости.Така ми казаха в сервиза.Иначе какво може да се направи?Дано да е лагер. Само я пробваха вчера и така ми казаха.Чувства се друсане и затягане при свиване.И трудно се движи. Направо почти не се усеща
                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                Коментар


                • #9
                  От: Да се похваля с ново проблемище

                  Щом е с тази кутия то може и да е по сложно. Тази кутия (не скоростна а раздатъчна) е с електрохидравличен съединител. Има ли разлика в оборотите на преден и заден кардам веднага зацепва предния кардан и предава въртящ момент към предния мост. Обикновенно даже и при завой се подава малко на предния мост. Ако са карета то на подемник трябва да се чува щтракане, Ако няма откачете куплунга на кабела към електромагнита(кабелчето което отива към зоната на задния кардан и влиза в корпуса, да не се бърка с този на датчика за обороти) на раздатката и проверете дали пак има проблем (но само за тест). Ако няма, да не се окаже нещо раздатката и веригата в нея. Защото в завой кутията си сработва сама според данните от компа.
                  Поздрави
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #10
                    От: Да се похваля с ново проблемище

                    Благодаря! Ще хвана сина.той има приятел с подемник.Ще се опитам да го направя......тя сложна била тая с джипките
                    Аз нищо не знаех преди това. Е!дано не ми се налага да науча всички проблеми на офроуда ;-)
                    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                    Коментар


                    • #11
                      От: Да се похваля с ново проблемище

                      Това са проблеми на паркетниците.На офрудките са доста по-сериозни...
                      Симо,защо да не може да се свали предния кардан и предния диф и да се кара само на задно?Ламелите,по спомен са в прения диф и служат за съединител.Нямам спомен да има такова нещо в раздатката...
                      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Да се похваля с ново проблемище

                        “В спора се ражда истината“................благодаря за отзивите колеги. И на мен в сервиза, който се занимава от 47 години само с диференциали и скоростни кутии ми казаха това, което нинджа1 е писал. Докъто намерим най- добрата оферта за частите ще мога да я карам като лек автомобил.И даже ме насочиха към Холандия.Дано да е така!
                        Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                        Коментар


                        • #13
                          От: Да се похваля с ново проблемище

                          Соти, при тая не е така. Системата е следната. При ондеманд кутия (тази на колегата) нещата в раздатката са следните- след вала от скоростите в раздатката има планетарен редуктор, там се намира и селектора на бързи и бавни скорости. На същия вал отзад се намира електрохидравличния (в същност многодисков съединител с електромагнит в единия край които натяго посредством рампа със съчми ламелите) съединител който чрез верига предава момент на предния кардан. Системата е направена да подава винаги 100% на задния мост и при нужда % на предния. Има и два датчика които мерят обороти на преден и заден кардан. Ако се махне предния кардан то системата ще отчете голяма разлика в оборотите и тогава електро-съединителя ще работи нонстоп. Реално механичен проблем няма да се случи, но притеснителното е сякаш перманентното напрежение в съединителя. Което може и да му дойде в повече.
                          Предния диф има две разновидности- такъв който е нормален отворен и такъв който е с зацепване на полуоските след заповед от компютъра. На ондеманда на киа е прост отворен защото другия няма да може да реагира толкова бързо и ще стане фал когато зацепва под товар.
                          И защото съм мноооого готин прилагам едно ПДФче с всичката информация за тея кутии- можете и да почерпите хихихих. Да не се чудите че става дума за Хиундай, същите раздатки се монтират на Соренто,СантаФе, някои Галопери, а като тип раздатка и на много от новите американски коли. Все пак кутията е на БоргУорнър.
                          Поздрави4WD.pdf
                          Land Rover Defender 110SW 300tdi

                          Коментар


                          • #14
                            От: Да се похваля с ново проблемище

                            Евала Симо много полезен пдф.Мерсаж

                            Коментар


                            • #15
                              От: Да се похваля с ново проблемище

                              Ясно.Нормална РК с ел.управление.Не виждам проблем да се кара на задно...
                              0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X