Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се похваля с ново проблемище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Да се похваля с ново проблемище

    Това,което си пуснал на снимките е за смяна.
    За първи път ли разглобяваш раздатка?
    0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

    Коментар


    • #32
      От: Да се похваля с ново проблемище

      еми не знам дали за хубаво или лошо, обаче ми е за първи път. сега освен семеринга какво друго да сменям и къде да го търся?има ли сайтове където да ги поръчам тези части?
      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

      Коментар


      • #33
        От: Да се похваля с ново проблемище



        Да задам един въпрос на компетентните Господа- Трябва ли вътрешната шайба на тази част (тази с леглата за топчетата) да е свободна, да има луфт. Часта за съжаление не зная как се нарича на български. На английски е CAM & COIL HOUSING, а на немски е Spulengеhaeuse. Oнлайпревода и в двата случая не ми помогна.Да подчертая, че при мен тази част вътрешната с шлеците е неподвижна.
        Последно редактирано от бетона; 16-07-12, 17:15.
        Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

        Коментар


        • #34
          От: Да се похваля с ново проблемище

          Вчера поръчах веригата и семерингите от http://www.cobratransmission.com/index.php на доста добра цена. Общо с портото струва 225 долара.надявам се тези дни да пристигнат и да започна сглобяването. Виждам, че много колеги са чели поста ми, обаче никой не дава съвет за този CAM & COIL HOUSING. Като си помисля малко, това може да е така направено за някаква защита ако нещо блокира ,да превърти и да не стане по лоша повреда. И все пак ще помоля можещите и знаещите за съвет! Понеже не можах да намеря никъде в нета такава част, ще трябва да използвам същата.Дано не е в нея повредата.
          Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

          Коментар


          • #35
            От: Да се похваля с ново проблемище

            Не мога да разбера за коя част говориш. И между кои детайли има луфт? Като цяло тялото което държи магнита е една цяло. Шайбата на която и казваш така служи за да заклини сачмите под действие на магнитната сила спрямо долната по малка шайба и така да натегне съединителните пластини. Като идеята е колкото повече въртящ момент има толкова по яко да натяга пластините и съответно толкова по-голям въртящ момент да се предава на предните колела. Ако можеш да нарисуваш стрелки или друга снимка...
            Поздрави
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #36
              От: Да се похваля с ново проблемище

              Точно за същата част става дума. но днес бях в сервиза и ми показаха.значи всичко си е в ред. само веригата , симерингите и маслото ще сменям. А за частта е 47385А ето тук http://www.terracan.pl/serwis/czesci...u_przod_2.html
              Остана да дочакам частите и да го сглобя, че вече ми се кара пак кията. тя направи 3 седмици застой, но ако е в ред като я сглобя, ще и изкарам саждите от ауспуха
              Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

              Коментар


              • #37
                От: Да се похваля с ново проблемище

                И така, най после развитие. Днес пристигнаха частите Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0245.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5394695 и започнах сглобяването Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0246.jpg
Прегледи:1
Размер:179.8 КБ
ID:5394696Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0248.jpg
Прегледи:1
Размер:171.1 КБ
ID:5394697Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0249.jpg
Прегледи:1
Размер:159.9 КБ
ID:5394698Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0250.jpg
Прегледи:1
Размер:170.5 КБ
ID:5394699Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0251.jpg
Прегледи:1
Размер:159.6 КБ
ID:5394700 Е! готова е. Надявам се да съм я сглобил правилно.За съжаление не ми остана време да я кача.
                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                Коментар


                • #38
                  От: Да се похваля с ново проблемище

                  Дано всичко е наред!
                  Проблема е специфичен и затова следим с интерес.
                  Life is too short to drive dull cars!

                  Fight global warming !
                  ... turn on your A/С !

                  Коментар


                  • #39
                    От: Да се похваля с ново проблемище

                    И такааааааа!Днес е денят на истината. След 220 евра за части и малко повече труд я монтирах раздатката с нова верига и симеринги.Трудна работа е това монтирането, особено сам и когато е на трупчета, но се справих.Обаче шантавото беше наливането на маслото. 100 грама е по мене :-))) Маслото го измих, обаче синините по тялото от вдигането останаха..................................иииии дойде ред на истината.Божеееееееееее!!!!!Върви като танк на офроуд без никакви дефекти ;-))) Доволен съм от днешния ден!
                    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                    Коментар


                    • #40
                      От: Да се похваля с ново проблемище

                      Браво колега, искрено се радвам за теб, а сега да те попитам за финалната цена 225 долара или 220 евро е, че мисля да поръчам и аз верига от там но ми излиза 102 долара плюс 60 долара за доставка а и не се знае дали няма да мине през митница?
                      Аз знам, че нищо незнам, НО другите и това незнаят!

                      Коментар


                      • #41
                        От: Да се похваля с ново проблемище

                        220 евра колега, но аз поръчах и семерингите, защото при разглобяване е по-добре да се сменят и те. Във сумата е включено и митото, но в Германия.И въпреки всичко, това ми струва 3 пъти по-евтино
                        Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                        Коментар


                        • #42
                          От: Да се похваля с ново проблемище

                          Аз също я смених веригата в раздатката. Поръчах я от Хюндай с малко отстъпка=450лв.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Да се похваля с ново проблемище

                            http://cobratransmission.com/index.p...x&cPath=3_2150
                            аз я поръчах от този сайт. за 1 седмица дойде и после още 2-3 дни от митницата писмото........бе за 10-12 дни дойде и както казах платих си митото и я взех заедно със семерингите
                            Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                            Коментар


                            • #44
                              От: Да се похваля с ново проблемище

                              Малко късно но все пак да кажа че веригата дойде за две седмици 102 долара верига, 70 долара доставка и 34 лева ДДС. Смених веригата и се оправи НО нов проблем, започна от време на време да придърпва при ускоряване, все едно си натиснал спирачки за миг и продължава да върви и после пак през около 5 секунди примерно. Не се чува щракане както преди да сменим веригата само се усеща придърпване, пробвахме я и с махнат преден кардан но проблема си остава, сложихме чисто нови гуми 4 бр. и никаква разлика продължава си да придърпва от време на време. Мисля да разглобя раздатката и да я огледам отново защото се съмнявам в едно нещо но ще видим. Известно време вървя с новата верига без проблем и после започна да придърпва, но всички знаем че веригата предава движение на предния диф и няма нищо общо със задния та значи почти съм я елиминирал но откъде идва това гадно придърпване все пак? Моля помагайте...
                              Аз знам, че нищо незнам, НО другите и това незнаят!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Да се похваля с ново проблемище

                                Искам да питам колегите които са сваляли раздатката, дали е захваната само за скоростната кутия? Четох някъде, че трябва да се разглобява и централната конзола където е скоростния лост и там имало някакъв болт който може да се развие само вътре от купето. Вярно ли е? И аз ще сменям верига, че и моята взе да чатка адски като се зацепи предния мост.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X