Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да се похваля с ново проблемище

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да се похваля с ново проблемище

    Новини по темата...........Предния диф си е 6..............Остават съмненията за резпределителния диференциал...........струва ми се, че му казвате раздатка. извиняван се за невежеството. някакви идеи от какво друго може да се получава? Има ли каретао при предното на колите, или някакъв лагер......или пък от гумите, което не ми се вярва.......вече не знам какво да мисля
    Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

    Коментар


    • #17
      От: Да се похваля с ново проблемище

      Ами както писах според мен отива на раздатка. За това и казах да се махне кабела на електромагнита и да се покара така. Или махнете кардана предния. Ако проблемите изчезнат значи 100% е или веригата или многодисковия съединител. Което е много лесно за оправяне. Разгледайте ПДФ-а който качих и там всичко си е обяснено кое как
      работи.Този термин, разпределетелен диференциал, ако пряк превод от немски започва да ме притеснява, че хората които ремонтират колата не знаят какво точно имат пред себе си. Покажете им това което съм прикачил за всеки случай.
      Land Rover Defender 110SW 300tdi

      Коментар


      • #18
        От: Да се похваля с ново проблемище

        Както писах в една друга тема, от приятел с Кия знам, че имало оплаквания от раздатките и ги сменяли доста често гаранционно/докато е в срока/.
        Неговата е също автомат и се оплакваше от вибрации и тресене.
        Проблема изчезвал напълно при сваляне на предния кардан.
        В резултат, от дефекта се разбивали каретата му.


        Току що питах човека по телефона и ми каза, че след смяната на раздатката са направили оглед на въпросните ламели и са изглеждали здрави ...
        Вибрациите са изчезнали на 90%, което на мен/че и на него/ не ми харесва много.
        Успех в ремонта!
        Life is too short to drive dull cars!

        Fight global warming !
        ... turn on your A/С !

        Коментар


        • #19
          От: Да се похваля с ново проблемище

          Здравейте! Е, при мен проблемите се задълбочават.Тиквениците в сервиза са размонтирали предния диф, проверили са го сменили са маслото и се оказва, че всичко е наред там. При свален кардан проблема изчезвал. Казах мнението на колегата “симорекс“, обаче швабските дървени специалисти ми предлагат да си купя едно каре и да сменя първо дясното и ако още има проблем да сложа дясното от ляво. и ако тогава още има проблем ще се отваря раздатката..........отказах се от тъпите “майстори“. Така ще карам докъто държи.Друго е обаче–откакто я поправяха ми стана твърдо сервото, та се чудя дали не са ми “цапнали“ помпата и са я сменили с някоя стара изпрегнала, защото всеки който кара соренто знае , че волана и е много лек........................................Може ли при размонтирането на дифа да се получи така, че да нямам серво или почти да нямам.......
          Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

          Коментар


          • #20
            От: Да се похваля с ново проблемище

            Най-добре ако можеш легни от долу и огледай маркучите, да не са забравили нещо. Недей я кара така защото ако е това което мисля ще стане много голям ремонт. Отиди в друг сервиз, обясни им проблема и сякаш е по добре да отворят раздатката и да се види вътре как е. При всички положения ще е по евтоно ако недай си Боже скъсаш верига.
            Ако е каре и да гръмне не е голяма болка, но кутия.... лошо.
            Поздрави
            Сега се сетих... що не ги питаш дали имат един ендоскоп и да погледнете кутията през пробката. Ако е верига, ще се види. Маслото на раздатката гледахте ли го. Има ли стружки или дручи частици?
            Land Rover Defender 110SW 300tdi

            Коментар


            • #21
              От: Да се похваля с ново проблемище

              Днес започнах да разглобявам раздатката. Свалих карданите, като ги бележих разбира се, свалих някакви балансьори откачих единия кабел ииииииииииииии запецнах. Сега не знам от къде въобще да я отцепя тая раздатка. иначе щракането е в нея като се завърта дзадния кардан. Таааа, спешно чакам идеи и съвети къде да отцепвам и да изтакам ли първо маслото. А! и м/у другото съм на трупчета и на количка , която днес си счуках.Но всичко е документирано ;–))
              Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

              Коментар


              • #22
                От: Да се похваля с ново проблемище

                Днес продължавам разбира се без помощ.Обаче си купих специален ключ 14 с който да развуртя и горните 3 болта и като ги развъртях, започна да тече маслоооо. Да, ама като не знам от къде е???????? на скоростите може би защото като махнах гредата и тампона раздатката увисна и е ниско.та се нуждая спешно от съвет !Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0210.jpg
Прегледи:1
Размер:179.0 КБ
ID:5387862Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0217.jpg
Прегледи:1
Размер:116.1 КБ
ID:5387863Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0209.jpg
Прегледи:1
Размер:216.7 КБ
ID:5387864
                Последно редактирано от бетона; 03-07-12, 14:22.
                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                Коментар


                • #23
                  От: Да се похваля с ново проблемище

                  Ехее Бързаш. хах
                  Ок първо се източва маслото. Обаче го източи в чист съд, защото може и да е добро и да се наложи да го сложиш пак, докато намериш правилно. Имам някъде ПДФ за разглобяването стъпка по стъпка. Ще го потърся.
                  До след малко.
                  Land Rover Defender 110SW 300tdi

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да се похваля с ново проблемище

                    Ето го ПДФ-а.
                    Касае други неща, но за разглобяването е супер подробно. Внимавай на означенит места особено когато цепиш кутията. Останалото е лесно.
                    Поздрави
                    VehiclesSorento.pdf
                    Land Rover Defender 110SW 300tdi

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да се похваля с ново проблемище

                      СВАЛИХ ЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!!!БОЖЕ! въобще не вярвах.Сега гледам на колегата “симокорекс“ пдф-чето и видях че съм забравил да откача минуса и май трябваше част от ауспуха да сваля.Ииииииии много бързо да науча “инглиш“. ;-)))) Дано минуса няма последствия.Едно въпросче– вътре в раздатката е само механика, нали?!Да не объркам нещо.......И да попитам преди да съм я изкормил–сега като държа двете шайби на карданите и завъртам прещраква, та да ме насочите от кое може да се получава. иначе като гледах през пропката, веригата си е ОК, Благодарч на колегата за бързия отзив, И малко нагледни........
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0219.jpg
Прегледи:1
Размер:211.9 КБ
ID:5387880Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0220.jpg
Прегледи:1
Размер:146.8 КБ
ID:5387882Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0221.jpg
Прегледи:1
Размер:267.9 КБ
ID:5387884
                      Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да се похваля с ново проблемище

                        Браво... Трябва да си бая корав сам да я извадиш...
                        Нормално е да има някакво щтракане, но зависи колко. Внимателно прочети пдф-а. Там има описание кое къде се намира и как изглежда. Преди отваряне трябва да махнеш няколко неща. Датчиците за обороти, да освободиш кабелчето към електромагнита, да махнеш фланците на карданите. Прото гледай стъпка по стъпка пдф-а. По добро описание от това няма да намериш. Вътре освен механика се намира и този електромагнит. Макар че го пише в пдф-а задължително като цепиш кутията я цепи равномерно от всички страни и не я насилваи, както и да се мучиш да я лашкаш ляво-дясно или да я въртиш. Има опастност да счупиш водача на селектора на бързи-бавни скорости. Като цяло, няма да ти се наложи да я разглобяваш напълно. АКо има проблем той ще е или в пакета със съединителя и магнита или самата верига. Прости прочети няколко пъти мануала и си подготви нужните инструменти.
                        Поздрави
                        ЯЯя помислих си нещо, като е така още цяла, кажи какво става ако завъртиш фланеца на задния кардан само. Все пак дръж леко предния да не увлече. Стреми ли се да върти предния или не. Ако не може да спреш предния значи тука е проблема...
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да се похваля с ново проблемище

                          еми като беше закачена се стремеше да го завърти а като я свалих и източих маслото се въртят и двата. сигурно нещо е зацепило и предния. и да попитам.не видях в пдф-а никъде гарнитура. да не е някаква на силиконова основа която се маже?питам , защото до сега не съм имал такива проблеми и не знам.досега съм карал все леки коли и то предимно немски, обаче вече и тях ги поазиатчиха, за съжаление не от правилната азия
                          Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да се похваля с ново проблемище

                            Няма гарнитура. Слага се силикон. Пробвай пак това с въртенето на фланците. Ако наистина се въртят двата от там ти е бил проблема и с тресенето. Отиваш на пакета на съединителя или на рампата със съчмите, Имаш на я на снимката в пдф-а. Споко силикона не го мисли. Следвай ръководството и точка по точка демонтирай. Съвет, когато си готов за цепенето намери от някъде макетен нож и мини по делителната повърхност на двете половини. Хубаво е някой да ти помага за това.
                            Успех
                            Land Rover Defender 110SW 300tdi

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да се похваля с ново проблемище

                              И така......с голям зор относно гайката на фланеца я отворих и май всичко е наредНатиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0224_1.jpg
Прегледи:1
Размер:165.8 КБ
ID:5390326Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0225.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5390327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0225.jpg
Прегледи:1
Размер:155.9 КБ
ID:5390327Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0226.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5390328Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0227.jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5390329Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0229.jpg
Прегледи:1
Размер:189.3 КБ
ID:5390330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0233.jpg
Прегледи:1
Размер:146.2 КБ
ID:5390331

                              имам само едно съмнение в тази част Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0236.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5390332 а тази част има някакви шлици, но рингчето е неподвижно. Аз мисля, че след като има шлици и ринга трябва да е подвижен.Не знам......за първи път ми е и трябва да гадая
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0238_1.jpg
Прегледи:1
Размер:159.0 КБ
ID:5390333
                              Последно редактирано от бетона; 09-07-12, 19:23.
                              Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да се похваля с ново проблемище

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0239.jpg
Прегледи:1
Размер:70.5 КБ
ID:5390503Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0240.jpg
Прегледи:1
Размер:75.1 КБ
ID:5390504 И пак да попитам, трябва ли да сменя семерингите след като преди това не са пропускали? На ПДФ-а виждам, че преди да се свали фланеца на задния кардан има зегерка.При мен е обикновена шайба, но след като свалих фланеца трябваше да вадя един гумен пръстен които е доста смачкан. Давайте съвети колеги!
                                Последно редактирано от бетона; 10-07-12, 12:23.
                                Ако животът беше лесен, нямаше да започва с плач

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X