Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Въпрос за газ69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Въпрос за газ69

    Хубаво 88, 88,5мм ама не се шлайфа блока а ризите или ризите са от нещо друго
    Случайни хора УАЗ не карат

    Коментар


    • #17
      До: Въпрос за газ69

      На Газ69 ризите са отляти в блока
      Луд умора нема,само се поти!!!

      Коментар


      • #18
        До: Въпрос за газ69

        Веднага уточнявам-и на двата типа двигатели ризите са сухи. Има цилиндрични отвори в блока,в които се набиват с голяма стегнатост ризи от дребнозърнест чугун,а в горните 50 мм от ризата с набити (в завода)втулки от износоустойчива кислородоупорна сплав.Дебелината на ризата е около 3 мм.Когато износването мине последния ремонтен размер бутала,тези "гилзи" се избиват(престъргват) и на тяхно място се набиват нови ризи,които после се стържат по размера на буталата.
        С "Фармахим" - непобедим
        Дизел - само дънки!

        Коментар


        • #19
          До: Въпрос за газ69

          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
          Ако не намеря ще се наложи да му търся друг двигател щото за тези вече трудно се намират части и гарнитури
          Най добре колега, оригиналният е прекалено слаб!
          sigpic УАЗ-452

          Коментар


          • #20
            До: Въпрос за газ69

            Първоначално публикуван от Tsvetan Преглед на мнение
            На Газ69 ризите са отляти в блока
            А на Победа (Ниса, Варшава) нали мотора е М20
            Случайни хора УАЗ не карат

            Коментар


            • #21
              До: Въпрос за газ69

              Победата и първите Варшави са с м20 мотор.Както и първите Жукове и Ниси,от които обаче няма и помен тук.На Нисите и Жуковете които сега се движат по пътищата,двигателя е с-21 .На по-новите Варшави-тоже.Разликата с м20 са клапаните-на с-21 вече са горни.Блоковете на м20 и с21 погледнати отдолу имат точно никва разлика.При м20 разпределителния вал е долу и непосредствено чрез повдигачите отваря клапаните.При с-21 разпределящия вал пак е долу обаче чрез повдигателни щанги и кобилици отваря горните клапани.Разбираемо е че главата е коренно различна.Иначе всяка една друга част-бутала,сегменти,валове,лагери,съединител,маховик,камбана, картер... и т.н. са абсолютно еднакви дори и по каталожен номер.Както и ризите.Затова няма никаква ама никава трудност да се монтира на газ 69 двигател с-21,тъй като дори и скоростната кутия и тампоните са едни и същи!С две думи ако имате газ 69 не ви харесва оригиналния двигател,намирате един жук,изкормвате го и без никакви реглажи,фланци,заварки и др. такива интервенции му правите успешна сърдечна трансплантация.А и да печелите 15 к.с. и не се притеснявате да наливате а-95!!!
              С "Фармахим" - непобедим
              Дизел - само дънки!

              Коментар


              • #22
                До: Въпрос за газ69

                Ама остават трите скорости
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • #23
                  До: Въпрос за газ69

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  Ама остават трите скорости
                  Е,и.Надали някой с газ 69 ще прави "гонка" на бул.Рожен...
                  Въпреки че ще е интересно.Тази тристепенна скоростна кутия,както казват руснаците,е неубиваем детайл.Щатно е монирана и на руската лимузина ЗИМ която е 2 пъти по тежка от газ 69 и с 2 пъти по мощен двигател.Пък и на нея 3та е директна а на волгата 4та е директна...Няма подходяща такава с индиректна предавка,няма и смисъл.Няма разлика в максималната скорост с четиристепенната кутия,а и само се "размива" предавателното отношение.Безумство .Давам пример с "четворката" защото тук това главно се монтира на "джипа" и пасва без особени "подобрения"...
                  С "Фармахим" - непобедим
                  Дизел - само дънки!

                  Коментар


                  • #24
                    До: Въпрос за газ69

                    Колега мерси много за подробната информация за двигателите
                    Случайни хора УАЗ не карат

                    Коментар


                    • #25
                      До: Въпрос за газ69

                      Първоначално публикуван от Nik Преглед на мнение
                      Колега мерси много за подробната информация за двигателите
                      Колега,не се и съмнявам че ги знаеш от преди мен тези работи.
                      С "Фармахим" - непобедим
                      Дизел - само дънки!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Въпрос за газ69

                        Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                        Колега,не се и съмнявам че ги знаеш от преди мен тези работи.
                        Повечето да, но не съм се задълбочавал чак толкова
                        П.С. Още ми се намира такъв мотор и някакви резервни части за него, ако ти трябва нещо свиркай
                        Поздрави
                        Случайни хора УАЗ не карат

                        Коментар


                        • #27
                          До: Въпрос за газ69

                          Първоначално публикуван от m20_maniqk Преглед на мнение
                          Приятел,имам бутала 88.5 чисто нови,разбира се.Без сегменти са обаче.Само да ги намеря и са твои.Бонус.На мен не ми трябват-аз съм с 82.
                          Аз намерих сегменти 88.5 така че ако намериш буталата няма да има нужда да сменям двигателя Колкото до старите Ниси тук в Бяла Слатина един старец има такава с острите муцуни и може би да я продаде щото не я кара ловече от 10 години
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #28
                            До: Въпрос за газ69

                            Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                            Аз намерих сегменти 88.5 така че ако намериш буталата няма да има нужда да сменям двигателя Колкото до старите Ниси тук в Бяла Слатина един старец има такава с острите муцуни и може би да я продаде щото не я кара ловече от 10 години
                            И в Студентски град съм виждал такава Ниса.

                            Коментар


                            • #29
                              До: Въпрос за газ69

                              имам глава от варшава нова .ако я намеря я подарявам на който му трябва

                              Коментар


                              • #30
                                До: Въпрос за газ69

                                Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
                                имам глава от варшава нова .ако я намеря я подарявам на който му трябва
                                Каква ти е главата?
                                С "Фармахим" - непобедим
                                Дизел - само дънки!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X