Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Рали България 2012

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Рали България 2012

    Брей, и тая година ралито тръгна, върви, и дори, дай Боже, утре ще завърши..

    Интересно, защо във форума, дето трябва да мирише на бензин от името само, няма никакво, ама никакво отношение към ралито..

    Дали е "Албена", дали е "Златни Пясъци", дали е "България"..

    Това е национално рали, дори Националното ни автомобилно рали - от 1971 година до днес, въпреки всичките напреки, ралито върви, и се чува името на страната ни.

    Ако никой не се заинтересувал, тази година има участие на тайвански!!! екипаж...

    няма зрители, няма интерес...

    Участието в ралито е скъпо, гледането по етапите - да речем, пак - бирата и кепабчетата се купуват от магазина, горивото - и то с пари...

    Ама тук да няма никакъв интерес - озадачаващо странно е..

    Или просто рали "България" пътува към историята?

    PS това е написано от позицията на фен, който обикаля скоростните от 1978 година...ама ми е болно..
    Последно редактирано от Veni1; 09-06-12, 22:05.

  • #2
    От: Рали България 2012

    Така е щото вече не е във Варна. Когато си беше Рали Зл. Пясъци на SS-2 Аладжа манастир, се събираше почти цяла Варна. Същото беше и в SS -3 на Провадия, и.т.н.
    И така беше 31 години подред.
    Тази година за първи път се проведе високопланинско състезание във Варна и завоите около Аладжа манастир отново се огласиха от рев на двигатели и миризма на изтрити гуми. И пак цяла Варна се изсипа там .... дали за сеира или от носталгия.... ЦЪК
    Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
    http://www.cardomain.com/ride/2562837

    Коментар


    • #3
      От: Рали България 2012

      От няколко години се сьбираме една групичка фенове на ралито и хубавите вечери покрай огьня в гората и всеки намира по нещо за себе си и семейството.Тази година пак се сьбрахме и в групата имаше хора от Варна,Бургас,Стара Загора,София,Шумен и Велинград,все ентусиасти ,които са решили да зарадват душата си .

      Коментар


      • #4
        От: Рали България 2012

        В този форум няма особен интерес към ралитата. Пускал съм подобни теми предишните години без особен успех. Аз самия не го пропускам откакто е преместено в Боровец. Ясно, че на варненци им е мъчно. Истината е обаче, че ралито и да се завърне в Златни пясъци няма да е същото. Промениха се правилата през годините, участниците са много по-малко. Има по няколко добре движещи се екипажа, останалите са скука. Местната община не се впряга много в организацията и рекламата, както и националните медии. Стува ми се, че няма да остане още много дълго време това рали тук. Жалко за което.
        Добро впечатление миналата и тази година ми направи Панагюрище - рали Траянови врата/Средна гора. Много добра организация, добри трасета. Етапите на Панагюрски колонии си заслужават.
        Догодина пак.
        Поздрави.

        Коментар


        • #5
          От: Рали България 2012

          На мен ми е болно защото си беше много добро рали. Докато Софиянци не ни го откраднаха. Щото не може нещо стойностно да се случва толкова надалеч от пъпа на света...
          Още като ученик ходех по завоите над Шумен да гледам, за мен имаше две свещени дати в годината-нова година, и деня в който почва ралито. Наказвали са ме с някаква глоба защото не бях на работа, а отидох да гледам ралито.
          Тогава много от по-бедните отбори си помагаха-кой с гуми, кой с разпределителен вал, кой с полуоска... И в моторните спортове имаше голяма доза спортсменство и взаимопомощ.

          С изместването на ралито към гъзарията-започна и изгордяването на по-можещите пилоти, лапетиите започнаха да им подражават, всичко започна да се върти около парите, а те развалят всичко... Сега ралитата(навсякъде по света) са панаир на суетата, въпреки много по-добрите коли и пилоти-няма го онова чувство за приятелство и готовност да зарежеш класиране и да помогнеш на закъсал екипаж... Всичко стана много комерсиално, а народа не е прост.

          При нашите състезания все още има много колегиалност, почти всички които караме се познаваме, и си помагаме. За сведение-http://www.offroad-bulgaria.com/show...143343&page=13 мнение 257.
          А и смея да твърдя, че на публиката и е по-интересно на нашите състезания-в ралито рядко може да се гледа затворен кръг, а при нас са на всяко състезание.

          Пък и насочеността на нашия форум по дефолт е много встрани от ралито. Общото е само това, че и в двете дисциплини караме коли с ДВГ.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • #6
            От: Рали България 2012

            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
            ...
            Тогава много от по-бедните отбори си помагаха-кой с гуми, кой с разпределителен вал, кой с полуоска... И в моторните спортове имаше голяма доза спортсменство и взаимопомощ.
            Kолко си прав, .... Липсват ми тея дни...
            Suzuki SJ 410 Samurai, 0888 199 658 - МСС - Варна и близката околия.
            http://www.cardomain.com/ride/2562837

            Коментар


            • #7
              От: Рали България 2012

              Много се изненадах, когато разбрах, че ралито свършило било. Нали предни години беше някъде през юли.
              Явно след врц-сагата, ралито стана доста тайно и непопулярно. През 2008-ма с мойта състезателна джипка отваряхме състезамтелните етапи, ей така за атракция.
              Как се беше зачудил Ари Ватанен, какво ли е това съоръжение.
              ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

              Коментар


              • #8
                От: Рали България 2012

                Айде и аз да се изкажа, като ходещ по тия мероприятия от дете. Та за последните години така и не срешнах варненец, който да не се тюхка по рали Златни. Лошото е, че света се промени, в бедна държава се събират трудно учасници... И рали в такъв формат няма смисъл да се организира, щот съвсем няма да има участници. И то защото около Варна няма отсечки - Изнесени сервизи и преходите по 100 - 150 км. в едната посока не са нещо добро на днешно време.... Много се радвам, ча тази година имаше планинско Варна! Също колкото ме е яд за Своге... Шуменските и сливенските отсечки си стоят и не са спирали прекрасните състезания! На рали Шумен от по миналата година пак се карат Върбица и Преслав. Сливен тая година е кръг от ИРЦ!!! На къде по - добре. Иначе в Боровец гледах за първи път от 10 години! По малко публика имаше от 2002ра Но, масовия фен свикна да ходи /Като мен/ на Белмекен или Мухово. Панагюрското беше супер.....
                Иначе варненската група е железна.. 2010та на яз. Батак един беше по къси гащи и джапанки - казал на жена си, че отива да хвърля боклука и обясняваше по телефона, че не е на рали... Общо взето редовните в гората си се познаваме и кипи взаимопомощ във всякакъв вид А, и в боксовете не е толкова страшно - същото е както си беше - в по- малък мащаб! Вече няма по 20 участника с еднакви коли...
                ще се видим в Сливен или със сигурност в Шумен!

                Коментар


                • #9
                  От: Рали България 2012

                  Определено ралитата не са това, което бяха.
                  Този спорт стана прекалено скъп за българите и затова бавно и сигурно замира.
                  Аз лично не бия път за да видя петтима, които са дали по 300 хил. евро и още толкова дали по 100 хил. за една кола, колкото и голям фен да съм.
                  Ето и последното - има, няма 20 коли бяха...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Рали България 2012

                    Бе отдавна биеме път заради приятелите, скарата, разходката и такива работи, а и да погледаме състезание....

                    Коментар


                    • #11
                      От: Рали България 2012

                      Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
                      Айде и аз да се изкажа, като ходещ по тия мероприятия от дете. Та за последните години така и не срешнах варненец, който да не се тюхка по рали Златни. Лошото е, че света се промени, в бедна държава се събират трудно учасници... И рали в такъв формат няма смисъл да се организира, щот съвсем няма да има участници. И то защото около Варна няма отсечки - Изнесени сервизи и преходите по 100 - 150 км. в едната посока не са нещо добро на днешно време....

                      И си прав и не си .
                      Проблемите не могат да се определят с една-две думи. Ако има рали във Варна, гаранция, че ще има повече участници от рали България. Но в дъното на проблема не са сто километровите преходи и логистиката, а в политиката на родната ни федерация. Във всички бели държави на ралитата от националният им шампионат се състезават коли с изтекла хомологация, но тук не.... Защото сме много богати... Колко души могат да си позволят бегачка с валидна хомологация в днешната криза ? На картинг пистата се събират повече състезателни коли (с паспорт) от колкото на рали.
                      Желаещи има много, но не им дават да карат с машините с които имат. То много може да се пише, ама да не оспамваме темата.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Рали България 2012

                        Това рали ще се окаже най-слабото в календара за годината!!!Особенно след изгонването на Бети!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Рали България 2012

                          Бети си беше правилно дисквалифициран. Много малко участници бяха, но имаше какво да се види. От година на година все по малко публика има. Най интересното е че полицията става все по нагла и по дръзка, което лично на мен като зрител ми пречи. Етапа трябва да се затвори 9.20 той в 9 не пуска никой, щото шефа му казал така. В 9.30 неможеш и асфалта да пресечеш, щото тей... Според мен, твърде широките и бързи отсечки не привличат много чужденци, които да конкурират нашите.
                          [SIGPIC][/SIGPIC]

                          Коментар


                          • #14
                            От: Рали България 2012

                            И ти си прав и не си.
                            Направете си рали Варна де. Аз ше съм първия минал 500км. зрител! За федараций и управление няма да си казвам мнението щот ше изтрият цялата тема...
                            Пари нема - факт. Затова по планинските може да се видят добра бройка каращи, за сега. Само не разбрах къде са тия дето искат да карат, ама им е изтекла хомологацията? Ако не се лъжа и сега има как и къде да подкарат.
                            А относно публиката в момента драг, дрифта и тайм атака събират мнооого публика... Това е то масовата и по-достъпна работа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Рали България 2012

                              Колкото толкова - на мен си ми хареса. Нищо, че може верно да се окаже най- зле.
                              И искренно поздравявам всички участвали от Митко през катареца с "почти ВРЦто" и оня образ с десетката до Кортелов. Дано на следващите ралита да са повече.
                              Недейте така, че сме загубили като не карал Бети, голем праз. До преди година и половина наще го биеха кат тъпан.
                              И Бети май има 6 месеца без лиценз. Едва ли е само заради това тука.... Обяснението беше култово. Карал си от летище София към Боровец, обаче нещеш ли объркал пътя и се озовал на отсечката Славовица/траянови врата, ръзираш ли. Ако се беше сетил да го направи тоя номер една две и колкото седмици е по правилник преди ралито, нямаше да може да го пипнат.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X