Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Оглозгана Фронтера!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Оглозгана Фронтера!

    Тази сутрин слизам и забелязвам някакви малки парченца пластмаса около предните гуми, след малко установявам че са остатъци от сдъвканият ми калобран?! Докато се чудя какво става обикалям колата и виждам същата картинка и от другата страна - и двата предни калобрана са дъвкани и доста разкъсани! Сетих се че едно малко коте от известно време намира убежище за през нощта върху мотора и предположих че някаква глутница кучета са се опитали да го докопат и като не са успели са си хапнали малко калобрани от яд! Паля колата и ново двайсет - мига ми лампата на 4х4, вчера си играх по жиците на колата и си викам: айде честито, прецакал съм нещо! Слизам и залягам отдолу и гледам че маркуча от вакуумният резервоар отпред е също дъвкан и отскубнат - явно някое псе си е навряло главата между щита и рамата и е докопало каквото може! Направо се чудя каква е тази ярост, тези глутници вече почват да стават опасни! Нямам никаква идея как да си запазя колата от по-нататъшно унищожение?! Сърце не ми дава да изгоня първопричината!
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Оглозгана Фронтера!

    Правилно колега! И аз като фен на писитата ще ти предложа да ликвидираш второпричината!!!
    Успех !!!
    Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

    А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

    Коментар


    • #3
      От: Оглозгана Фронтера!

      Мога да помогна дотолкова колкото имам охраняем паркинг и на един от клиентите ми едно куче на два пъти му изгриза кабелите под колата. Купи един обикновен евтин дезодорант и мапръска всичко птдолу. Кучето започна да заобикаля колата му на 10 метра. Незнам при котки дали помага, но опитай от опит глава не боли.

      Коментар


      • #4
        От: Оглозгана Фронтера!

        Котето отдавна порастна и вече не може да се навре под капака, пък и глутниците нещо понамаляха! Та проблема се разреши по естествен път, само грозните ми калобрани останаха за спомен - трябва да ги сменя, че ме дразнят!
        Honda XL600LM, 1987
        Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
        Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

        Коментар


        • #5
          От: Оглозгана Фронтера!

          Като я вкараш в някоя кал и разклатиш напред-назад "естествения подбор" ще реши проблема от самосебе си. Моите калобрани ги изскубах още първия път като качих висок бордюр на заден ход. Наистина предните вършат добра работа и пазят да не се трупа мизерия по шасито, ама и без тях се преживява.
          П.П. Мисля, че имам едни от ОФБ в мазето, но не помня предни ли са, задни ли.... Май по-скоро предни. Трябва да видя да не съм ги подарил на някой.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #6
            От: Оглозгана Фронтера!

            Ако са читави измисли една цена и да ги отнасям!
            Honda XL600LM, 1987
            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

            Коментар


            • #7
              От: Оглозгана Фронтера!

              Читави бяха със сигурност, ма не помня дали ги има още. По-късно ще сляза да ги потърся.
              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
              Неизвестен мъдрец

              Коментар


              • #8
                От: Оглозгана Фронтера!

                Колега Edo ако не си намерил калобрани ,ще ти подаря моите които демонтирах след като сложих големи гуми .
                Напред и нагоре
                Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                0886769809-Юлиян
                kiko00@abv.bg

                Коментар


                • #9
                  От: Оглозгана Фронтера!

                  Да се "похваля" и аз нарязани гуми с нож, после с шило за по-сигурно и смешни полицаи цигани подчертавам цигани, които ме записаха на хвърчащ лист и го хвърлиха на тръгване.Не знам вече в каква държава живея
                  Opel frontera 2.4i

                  Коментар


                  • #10
                    От: Оглозгана Фронтера!

                    Първоначално публикуван от filth Преглед на мнение
                    Да се "похваля" и аз нарязани гуми с нож, после с шило за по-сигурно и смешни полицаи цигани подчертавам цигани, които ме записаха на хвърчащ лист и го хвърлиха на тръгване.Не знам вече в каква държава живея
                    Егати... , случайно да си бил на нечие парко-място или в съмнителен квартал, доколкото ми известно режат гуми най-често по 3 причини, да ти откраднат нещо по джипа докато е на "трупчета" за да си е на мястото..., да си паркирал на нечие "частно" място по комшийски, и виж дали има наблизо вулканизатор, повод да им дигнеш оборота и някой ром по поръчка да ти е нарязал гумите, и накрая да си ядосал някого в близост...
                    Дано гумите да са ти били стари, при все че са един голям разход.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Оглозгана Фронтера!

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Егати... , случайно да си бил на нечие парко-място или в съмнителен квартал, доколкото ми известно режат гуми най-често по 3 причини, да ти откраднат нещо по джипа докато е на "трупчета" за да си е на мястото..., да си паркирал на нечие "частно" място по комшийски, и виж дали има наблизо вулканизатор, повод да им дигнеш оборота и някой ром по поръчка да ти е нарязал гумите, и накрая да си ядосал някого в близост...
                      Дано гумите да са ти били стари, при все че са един голям разход.
                      Спирам си пред гаража ,че вътре е леката кола, а джипа е от вън а вулканизатор има на близо, но е на братовчед ми а гумите си бяха добри, но не стават за нищо вече
                      Opel frontera 2.4i

                      Коментар


                      • #12
                        От: Оглозгана Фронтера!

                        Дразниш някой по някакъв начин. Това долу как да се разбира:
                        Първоначално публикуван от filth Преглед на мнение
                        Спирам си пред гаража ,че вътре е леката кола, а джипа е от вън...
                        1: Спираш на пътя, тротоара или където и да е БЕЗ да пречиш на никой, включително и на пешеходците минаващи по тротоара.
                        2: Спираш където и да е, но пречиш- особено на пешеходците по тротоара...
                        Вярвай ми, ако пречиш като паркираш много народ стават заподозрени...

                        Не че нещо оправдава нарязването на гуми, ама болни мозъци много... Като нищо може и да е някоя луда бабичка- и такива случаи има...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Оглозгана Фронтера!

                          Благодаря колега kiko00! Щом си решил, че няма да ти трябват повече бих ги взел да сменя мойте, ако си в Елин Пелин мога да мина утре, че съм решил да изкарам мотора по някое време. Дай един телефон да ти звънна.
                          Honda XL600LM, 1987
                          Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                          Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                          Коментар


                          • #14
                            От: Оглозгана Фронтера!

                            Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
                            Благодаря колега kiko00! Щом си решил, че няма да ти трябват повече бих ги взел да сменя мойте, ако си в Елин Пелин мога да мина утре, че съм решил да изкарам мотора по някое време. Дай един телефон да ти звънна.
                            Edo Тази сутрин тръгнах за Австрия предполагам до края на седмицата ще се прибера и ще се чуем по телефона да се видим. Моята ми харесва повече кална .
                            Напред и нагоре
                            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                            0886769809-Юлиян
                            kiko00@abv.bg

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X