Обява

Свий
Няма добавени обяви.

*Jeep Grand Cheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • *Jeep Grand Cheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

    Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

    Здравейте. На скоро купих този автомобил. Купих го на търг. Оказа се че колата има проблеми няколко не един всички са болест на марката с изкл. на този дето смесва водата с маслото За всичко съм прочел но не можах да намеря убяснение за това Аз ли съм 1ВИЯ на когото се случва???
    Възможно ли е да е от охладителя на маслото и или направо главата трябва да се сваля ?
    Много ще ви бъда благодарен за всеки съвет.
    Ако знаете и някои майстор който знаете че ще го направи на прилична цена и да не си остави ръцете.



    Колата вече е в бг . Оставил съм е в сервиз. Започнали са проверката от масления охладител. Но не спукан ще го сложат с нова гарнитура и ще се тества след това пак. Ако проблема не е в него пристъпваме към водния радиатор понеже е със семпертина на ск кутия. Някой имали полезна информация как се тества без да се сваля или няма такъв вариант. Главата е оставяме за последна.

    Някой сблъсквал ли се е с този проблем.

  • #2
    От: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

    Аз съм се сблъсквал, само че с 3,1 мотора. В казанчето плуваше пресечена гняс от масло и антифриз с кафяв цвят и дебелина 2-3 пръста. И там дилемата беше какво е маслото, двигателно, или АТF. След малко чесане по главите се сетихме да забъркаме в две чаши антифриз и въпросните две масла. Сместа с АТF-а имаше червеникав цвят и вече нямаше съмнение, че маслото в охладителната система е двигателно.
    Проблема е неприятен, в смисъл, че много често след свалянето на главата трудно се откриват следите на сливането между антифриз и масло и няма абсолютна сигурност дали не е спукан блок. Аз имах малко жокери в това отношение и повече късмет.

    Коментар


    • #3
      От: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

      Първоначално публикуван от achkata9599 Преглед на мнение
      Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.
      .......................Ако знаете и някои майстор който знаете че ще го направи на прилична цена и да не си остави ръцете.


      Някой сблъсквал ли се е с този проблем.


      В момента карам гранда, за който Андро ти описа случая.Той е човека,който търсиш.

      Коментар


      • #4
        От: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

        Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
        В момента карам гранда, за който Андро ти описа случая.Той е човека,който търсиш.[/INDENT]
        Колата вече е в сервиз момчето е доста сериозно мисля че ще гонаправи. Маслото в разшеритрлния съд е по скоро черно като мазут. И отгоре имаше слои около 1 мм под него чист антифриз а на дъното беше голямата мизерия също и водния радиатор е пълен със същата чернилка.
        Не съм мн наясно със автоматика може ли да и се провери маслото във какво състояния е?

        Коментар


        • #5
          От: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

          Никои ли не е имал проблем с този двигател?

          Коментар


          • #6
            Re: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

            Същите признаци при мен бяха спукан маслен охладител. Само уплътнението беше към 6лв в БС, ама охладителя се намира на много гадно място и направо го смених ( новия е комплект с упътнението ). Стария го надух с почти 4 бара и чак тогава си пролича че е спукан.
            После следва миене на водната система: http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=143261
            Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
            Suzuki Grand Vitara 1.6
            LZ1ZPM

            Коментар


            • #7
              От: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

              Мерси много. Масления охладител го надухме на 4 атмосфери. И няма проблем, но преди да гомизчистим !!! Сега ще го изчистим ще го надуем пак и сме поръчали нова гарнитура. И силно се надявам да е там проблем.

              Коментар


              • #8
                Re: От: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

                При мен масления охладител не се спука рязко. В продължение на повече от месец ежедневно каране ( и към 2к км ) в казанчето изскачаше по някоя капка гъста черна 'грес'. Накрая за по-малко от километър в казанчето се изляха към 1-2 литра двигателно масло.
                Гарнитурата всъщност е гумено (силиконово?) уплътнение с изключително изчекната форма: ( номер 3 на картинката )

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:8115eef5.gif
Прегледи:1
Размер:39.0 КБ
ID:5383321
                Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                Suzuki Grand Vitara 1.6
                LZ1ZPM

                Коментар


                • #9
                  От: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

                  Valeo ли са ви охладителите?

                  Тия няма да се научат радиатори да правят
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • #10
                    Re: *Jeep Grandcheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

                    И на стария и на кутията от новия охладител пише 'BEHR - Germany'.
                    Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD
                    Suzuki Grand Vitara 1.6
                    LZ1ZPM

                    Коментар


                    • #11
                      От: *Jeep Grand Cheokee 2.7 CRD 2002 смесва вода и масло ??? Дайте съвет.

                      Не е валео със сигурност е оригинален сменян е 97 год признаците са същите който описвате гняста е като мазут. Проблемът при мен е че не знам колко време е отнело да се напълни до такава степен разшерителниясъд, понеже така го купих на късмет няма картерни газове във водата няма мехурчета, само ме притеснява че като го надухме на 5 бара и нямаше изпускане за всеки случай съм поръчал чисто нов да съм сигурен че не е от него. Иначе трябва да се пристъпва към цилиндрова глава, някой да е сменял или заварял?

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X