Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

    Първоначално публикуван от animall Преглед на мнение
    Сандански, извинявайте сега ще попълня полетата. Изпадна ми раздатка от Диско 1 дали ще стане от нея да прехвърля каквото трябва.
    Би трябвало да стане, но прочети тук http://www.ashcroft-transmissions.co...pdate-kit.html
    LR Disco II 99 - TD5
    www.lre-bulgaria.org

    Коментар


    • #32
      От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

      Първоначално публикуван от animall Преглед на мнение
      Диско 2 е 2001 август
      Провери първо дали изобщо има блокаж на раздатката - за 2001/2002 е много вероятно.
      Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

      Коментар


      • #33
        От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

        Проверих дали има е няма... тоест ще трябва да се преправя цялата история. Погледнах горния линк даден от колегата Стефанов. И с моят не толкова добър англииски останах с впечатление, че ако поръчам дадения кит просто трябва да се монтира и да се изкара горе в купето, за да може да се включи. Нали така? И друг въпрос възникна. Загубих единия ключ на колата(оригиналния) и сега има проблем. Дайте съвет от къде най евтино да си осигуря оригинален работещ ключ? Или евентуално неоригинален но пак работещ ключ? Потърсих навсякъде по форума но не открих отговор на въпроса с ключа.

        Коментар


        • #34
          От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

          Правилно
          LZ1AID

          Коментар


          • #35
            От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

            А ти провери ли с какъв сериен номер ти е раздатката? Щом го няма блокажа трябва да започва с 61D, 62D, 69D или 70D. Къде да го търсиш виж тук http://www.youtube.com/watch?v=vWVbMP1yqoA
            LR Disco II 99 - TD5
            www.lre-bulgaria.org

            Коментар


            • #36
              А за ключа към кого да се обърна за помощ? Той ми е по-сериозен проблем. След като обслужих колата отвсякъде остава да оправя и това. Дайте съвет и за него или поне препратка къде да пиша.

              Утре ще проверя серийния номер и ще пиша с кой е. Дайте сега малко инфо за ключа. Остана ми само един оригинален и това много ме притеснява. Кажете от къде мога да си купя такъв ключ или евентуално да поръчам (на нормални пари разбира се). Може и да не е оригинален а да е афтър маркет, като единственото ми изискване е същия да работи нормално и да карам автомобила с него. Благодаря много.
              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 21-01-14, 10:04.

              Коментар


              • #37
                От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                За нов ключ на ЛР Тд5 - само в МотоПфое. На една кола могат да се обучат до 5 ключа, вкл. фабричните. Цена - около 300 лв./бр., кво му плащаш
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #38
                  От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                  За ключа (не за раздатката):

                  Ако се оправяш с онлайн пазаруване - потърси в ebay. Има както кутийки със заготовки така и цели ключове с електрониката (въртят се примерно за около 30 паунда без доставката). В БГ съм срещал по разни ключарски сайтове нови на цени около 160лв. Електрониките в дистанционните на някой модели леки коли ровър и мини са същите като на Д2 (на външен вид си приличат доста с оригиналното) - може и такъв да вземеш, НО ВАЖНОТО е поне на самата платка да го има 6 символния код който се използва при кодирането на ключа към колата. Кутийка със заготовка се намира и в БГ на цени от 20-25лв. Самото кодиране по този код може да стане или с Аутолоджик или с Наноком или с някой "ключарски" - но нямам идея, т.е. трябва да питаш.

                  Аз си взех от ебей ключ от лека кола ровър с нова кутийка и понеже заготовката беше друга, ключар ми я подмени и наряза за 10лв. Кодирах си го с моя Наноком.

                  Също е важно да знаеш, че за кодиране на ключ с официалния Лендровърски Тестбоок или с модерния напоследък Hawkeye ще ти трябва целия "20 и кусур" символен баркод.

                  успех
                  LR Disco II, Td5

                  Коментар


                  • #39
                    От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                    Здравейте, Възможно ли е да има Дискавари 2 2002 без блокаж,защото не го открих. Може ли според вас този блокаж да се активира електрически ?

                    Коментар


                    • #40
                      От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                      Здравейте,
                      Интересуваме възможно ли е Discovery 2 2002 година да няма ръчен блокаж, защото не го открих.
                      Според вас имали възможност да се направи с електрическо включване вместо механично.
                      Благодаря.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                        Първоначално публикуван от damyan_rm Преглед на мнение
                        За ключа (не за раздатката):

                        Ако се оправяш с онлайн пазаруване - потърси в ebay. Има както кутийки със заготовки така и цели ключове с електрониката (въртят се примерно за около 30 паунда без доставката). В БГ съм срещал по разни ключарски сайтове нови на цени около 160лв. Електрониките в дистанционните на някой модели леки коли ровър и мини са същите като на Д2 (на външен вид си приличат доста с оригиналното) - може и такъв да вземеш, НО ВАЖНОТО е поне на самата платка да го има 6 символния код който се използва при кодирането на ключа към колата. Кутийка със заготовка се намира и в БГ на цени от 20-25лв. Самото кодиране по този код може да стане или с Аутолоджик или с Наноком или с някой "ключарски" - но нямам идея, т.е. трябва да питаш.

                        Аз си взех от ебей ключ от лека кола ровър с нова кутийка и понеже заготовката беше друга, ключар ми я подмени и наряза за 10лв. Кодирах си го с моя Наноком.

                        Също е важно да знаеш, че за кодиране на ключ с официалния Лендровърски Тестбоок или с модерния напоследък Hawkeye ще ти трябва целия "20 и кусур" символен баркод.

                        успех

                        Дамян, благодаря ти за изчерпателния отговор. Не можах да открия човек с наноком в района на сандански и петрич. Може ли да ми дадеш някакъв твой контакт на ЛС и когато идвам към гр. София след предварителна уговорка в удобно за теб време срещу необходимото заплащане да я свършим тая работа ако мога така да се изразя. Или ако не поне да ми дадеш телефона ти, защото имам няколко допълнителни въпроса и по-добре да не разводянвам темата за раздатките. Благодаря ти!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                          Първоначално публикуван от lr_disco Преглед на мнение
                          Здравейте,
                          Интересуваме възможно ли е Discovery 2 2002 година да няма ръчен блокаж, защото не го открих.
                          Според вас имали възможност да се направи с електрическо включване вместо механично.
                          Благодаря.
                          2002 най-вероятно изобщо няма блокаж, както неколкократно е споменавано в няколко теми в раздела. Следва смяна на цялата раздатка или поне на половината карантии вътре, след което се сдобиваш с блокаж, който можеш да активираш както ти сърце иска - механично, електрически, пневматично, хидравлично... че даже и с отделно ДВГ, ако щеш.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Ръчен блокаж на диферинциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                            Първоначално публикуван от animall Преглед на мнение
                            Дамян, благодаря ти за изчерпателния отговор. Не можах да открия човек с наноком в района на сандански и петрич. Може ли да ми дадеш някакъв твой контакт на ЛС и когато идвам към гр. София след предварителна уговорка в удобно за теб време срещу необходимото заплащане да я свършим тая работа ако мога така да се изразя. Или ако не поне да ми дадеш телефона ти, защото имам няколко допълнителни въпроса и по-добре да не разводянвам темата за раздатките. Благодаря ти!
                            Няма проблем - ще ти го кодирам - само се обади 2-3 дни предварително за да е сигурно, че ще съм на линия.
                            LR Disco II, Td5

                            Коментар


                            • #44
                              От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                              Не ми се пуска нова тема, а въпросът е свързан с тази - на Д2 БЕЗ CDL, каквото е моето в момента, може ли да се слагат един чифт вериги. Знам, че на мнозина изглежда безсмислено да слагаш вериги на джип, но аз съм слагал на старите си ( 200 и 300 тди) и съм супер доволен. Само че там включвах CDL-a. На двойката не съм пробвал, понеже се замислих дали няма да е по-лошо с тях , отколкото без тях - мостът с веригите ще има по-добро сцепление от другия и този без вериги ще боксува дори и там, където без вериги няма да го прави.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Ръчен блокаж на диференциала на Land Rover Discovery 2 Td5

                                Какви вериги? Не ми казвай, че си закъсал вчера на леда и снега над Варна....
                                Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                                LZ2РSD

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X