Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Притискател за лада...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Притискател за лада...

    Та значи имаме една "селска" лада 1500S (корекомска!) , ама нещо съединителят й се предаде тия дни и моя милост беше натоварен със задачата да се заеме с ремонта, щото е безработен тия дни...
    След известен брой развити болтове и известна доза псуване заради двата горни болта на скоростната кутия успях да я сваля.
    Проблема ми е, че докато я свалях успях да откъртя пластинката на притискателният диск като я закачих с ръба на "камбаната". Върху тая: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2121-1601085.jpg
Прегледи:1
Размер:16.5 КБ
ID:5974072пластинка опира лагера. Питам дали мога да карам без нея (лагера да трие директно върху палците) или да търся друг притискател? (дали ще има проблеми с обиране на луфтовете, прекомерно изсносване на лагера и т.н.)
    То не, че вярвам ладата да се кара повече от 50тина хиляди, но това е отделен въпрос.

  • #2
    От: Притискател за лада...

    Става и без нея,ще трябва да удължиш регулиращата шпилка,но ще се появи проблем,педала на съединителя става прекалено мек и не се връща докрай,вариянта не е за препоръчване.Виж по авточасти,продават готов комплект със нитовете заедно(викат му слънце),разнитваш и монтираш.Другият вариянт е да набиеш втулка с необходимият размер във аксиалният лагер,но ще ти трябва стругар.
    Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

    Коментар


    • #3
      Re: Притискател за лада...

      Ясноо, днес ще го потърся това "слънце" пък, ако не намеря такова ще нападна някои "вторични" и ще измъкна един притискател, щото за тая кола 60 лева за нов никак не си заслужават...
      Благодаря ти!

      Коментар


      • #4
        От: Re: Притискател за лада...

        Карай без тоя успокоител!Нафлякай на муфата и на лагера обилно бързооборотна грес и карай смело!Сложи си по яка пружина на вилката ако намериш!На тия амбриажи имам личен рекорд от 45 минути сваляне и качване на канал,бях много бърз преди 6,7 години!Успех!
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • #5
          Re: Притискател за лада...

          Нов притискател и нов феродов диск. Притискателът беше подарък.
          Ладата е сглобена даже ми остана време да сменим амортисьорите на едно "Венто" и да я поразтрия насам-натам, само време да ида на "Нова черна" да погледам не остана, че стана обед, но догодина...
          Баща ми като видя как си упражнявам "дрифтарските" техники каза, че ще ме натупа "нищо, че съм бил 100 кила говедо"
          Благодаря за насоките!

          Коментар


          • #6
            От: Притискател за лада...

            Ако ти се наложи(някога)да смъкваш ск,лоста трябва да е на 3-та преди отцепването от мотора,инак рискуваш да скъсаш слънцето с амбреажната ос,както се е получило при теб.
            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

            Коментар


            • #7
              От: Re: Притискател за лада...

              Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
              Нов притискател и нов феродов диск. Притискателът беше подарък.
              Ладата е сглобена даже ми остана време да сменим амортисьорите на едно "Венто" и да я поразтрия насам-натам, само време да ида на "Нова черна" да погледам не остана, че стана обед, но догодина...
              Баща ми като видя как си упражнявам "дрифтарските" техники каза, че ще ме натупа "нищо, че съм бил 100 кила говедо"
              Благодаря за насоките!
              С много дрифтарски техники ,да не правиш пак амбриаж!!
              Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

              Коментар


              • #8
                От: Притискател за лада...

                Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                Ако ти се наложи(някога)да смъкваш ск,лоста трябва да е на 3-та преди отцепването от мотора,инак рискуваш да скъсаш слънцето с амбреажната ос,както се е получило при теб.
                Защо трябва да е на трета?

                Коментар


                • #9
                  От: Притискател за лада...

                  Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                  Защо трябва да е на трета?
                  Защото при това положение ск. кутия има най-много ход да се смъква назад.
                  Ако си на 2-ра,4-та или задна основата на ск.лост опира в тунела и вадене няма или ако има,то е патраманско и с поражения.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Re: Притискател за лада...

                    Първоначално публикуван от Никола Преглед на мнение
                    Ясноо, днес ще го потърся това "слънце" пък, ако не намеря такова ще нападна някои "вторични" и ще измъкна един притискател, щото за тая кола 60 лева за нов никак не си заслужават...
                    Благодаря ти!
                    Не слушай съветите "махай го и готово". После ти ще сваляш и качваш отново.
                    Това "слънце" се нарича "ПЕПЕРУДА" и го има във всеки магазин.
                    Евтино е, но трябва да се монтира със стоманени нитове. Те са по-специални. Питай дали имат и от тях.
                    С две думи - иска си ръчички.
                    Успех !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Re: Притискател за лада...

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      Не слушай съветите "махай го и готово". После ти ще сваляш и качваш отново.
                      Това "слънце" се нарича "ПЕПЕРУДА" и го има във всеки магазин.
                      Евтино е, но трябва да се монтира със стоманени нитове. Те са по-специални. Питай дали имат и от тях.
                      С две думи - иска си ръчички.
                      Успех !
                      Относно сваляне на ск. кутия - на свободна. Така шлиците не са натоварени и се усукват спокойно (извъртат) както трябва за да се плъзнат леко и плавно.
                      На каквато и да е скорост въртенето е ограничено .
                      За качването - "дорник" и е лесно.
                      Ако не - навираш главата на нивото на оста и центрираш на око. Не бързай.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Притискател за лада...

                        Първоначално публикуван от Янко Желязков Преглед на мнение
                        Защото при това положение ск. кутия има най-много ход да се смъква назад.
                        Ако си на 2-ра,4-та или задна основата на ск.лост опира в тунела и вадене няма или ако има,то е патраманско и с поражения.
                        Ми ако си на първа? Има и друг начин първо сваляш предния край.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Притискател за лада...

                          Първоначално публикуван от токарев Преглед на мнение
                          Има и друг начин първо сваляш предния край.
                          За целта май ще трябва първо да демонтираш двигателя...
                          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                          Коментар


                          • #14
                            От: Притискател за лада...

                            Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                            За целта май ще трябва първо да демонтираш двигателя...
                            Не първо я дърпаш на зад.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Притискател за лада...

                              При мене като я свалях баш на свободна беше и като я бутнах да я сваля доста изненадващо се сурна.
                              А дрифтарските техники ги отказах под мъдрите напътствия на бащата включващи горепосочените действия с тояга.
                              Между другото ладата се сдоби с седалка от форд фиеста (такава имах да се подхвърля) релсата на оригиналnaта нещо се беше спиздила. Та сега спокойно си опъвам пергелите вътре, определено не е правена за двуметрови...
                              Аз съм й запланувал още тунинг-реставрации, ама тая седмица започнах работа и не ми остава време за това творение на руската инжинерна мисъл.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X