Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автопилот на ОФБ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автопилот на ОФБ

    Доколкото разбирам активирането на тази функция не е особен проблем при нас. Доста дълго търсих оригиналното лостче с копчетата на автопилота, но нещо не намирам и тъй-като ми писна, мисля да го правя с обикновен бутон. Имам едно питане към притежателите на тази екстра - колко са бутоните за управлението: два или три? В смисъл, има ли отделно копче за включване и две за промяна на скороста нагоре/надолу или просто с натискането на един от двата бутона за промяна на скороста се активира автопилота? С тези нови проекти за магистрали мисля че няма да е излишно да си почива кракът от време на време! Това, разбира се, ако успея да го подкарам.
    Honda XL600LM, 1987
    Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
    Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

  • #2
    От: Автопилот на ОФБ

    Първоначално публикуван от Edo Преглед на мнение
    Доколкото разбирам активирането на тази функция не е особен проблем при нас. Доста дълго търсих оригиналното лостче с копчетата на автопилота, но нещо не намирам и тъй-като ми писна, мисля да го правя с обикновен бутон. Имам едно питане към притежателите на тази екстра - колко са бутоните за управлението: два или три? В смисъл, има ли отделно копче за включване и две за промяна на скороста нагоре/надолу или просто с натискането на един от двата бутона за промяна на скороста се активира автопилота? С тези нови проекти за магистрали мисля че няма да е излишно да си почива кракът от време на време! Това, разбира се, ако успея да го подкарам.
    Брат ми redair сложи на дизеловата(автомат) автопилот, може да ти разкаже в детайли колко копчета са и къде са вързани. Държи се супер тоя дизеляк с автомата.
    no signature no problems

    Коментар


    • #3
      От: Автопилот на ОФБ

      Мерси Колега! Аз поразгледах италианското ръководство и съм изненадан от допълнителното копче на таблото, дано е сложено за сигурност - да се избегне случайното включване, иначе работата става дебела! Днес мисля да пробвам, дано тръгне.
      Honda XL600LM, 1987
      Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
      Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

      Коментар


      • #4
        От: Автопилот на ОФБ

        Това ще е интересно,чакам подробна информация за развитието на това начинание,че и на мен ми се иска такава екстра!

        Коментар


        • #5
          От: Автопилот на ОФБ

          От тая екстра има смисъл само ако си автомат с дизел или 3.2 бензин, за всички други е крайно безсмислено и не може да се използва.
          no signature no problems

          Коментар


          • #6
            От: Автопилот на ОФБ

            В комбинация автоматик и електронна газ автопилота работи прекрасно. Копчето на левият лост е за активиране, след като си стигнал желаната скорост, при повторно натискане увеличава скоростта с 2 км/ч. ако го задържиш натиснато удря кикдауна :-). Врътката нагоре е да намалиш скоростта с 2 км/ч. а ако врътнеш на долу изключваш автопилота. Изключването също става като натиснеш спирачка.
            Лозан ми намери лостове от една английска и всичко тръгна веднага. Само не ми свети лампата на таблото, но и без нея кефа е голям.
            LZ1RED

            Коментар


            • #7
              От: Автопилот на ОФБ

              Това с оригиналното лостче и копче си е най-добре, жалко че не ти свети лампата, все пак си е напомняне - може би просто ти липсва крушката? Аз дълго търсих такива по моргите, но нищо не открих и накрая се принудих да си направя сиромашки тунинг! Рейката ми тропа, кормилото пука при потегляне, дисковете бият при спиране, каретата на кардана са разбити, но аз реших че в момента е най-важно да си пусна автопилота - явно остарявам! Днес го пробвах и работи, но с някои забележки!
              Значи говорим за ОФБ дизел, за бензина мисля че трябва и един допълнителен изпълнителен механизъм. Трябва да работи и при ръчни скорости. Намирате този черен конектор под кормилото, откачате го от основата и давате накъсо 7 и 10 краче, като пускате и един кабел от връзката. Също така закачате по един кабел и на 8 и 9 краче, общо стават 3 кабела които изкарвате към празният бутон до управлението на огледалата. Купувате си едно копче за прозорец за 5 лв и закачате 7 и 10 краче към средната/общата клема на копчето, а 8 и 9 краче към крайните клеми, като 8 е за увеличаване на скороста, а 9 е за намаляване. Напасвате копчето към отвора и давате с 200! Как работи: вдигате желаната скорост /над 40/ и натискате бутона надолу или нагоре - колата тръгва сама, може да променяте скоростта с копчето нагоре/надолу през 2 км/ч, както е описал колегата. При натискане на спирачката круиза се изключва, но тук идват недостатъците: тази схема е прекалено опростена и вместо оригиналните 4 бутона, работи само с два. Скоростта която сте задали за последно се помни от компа докато не изключите двигателя и може да ви изиграе лоша шега, ако решите да го включите при някое ограничение 50, след движение по магистралата - колата изревава и почва да набира пак 130! Това е заради моста между 7 и 10 краче, ако го минете през друг бутон ще имаме по-правилна работа на системата, но ще е двукръгова - първо включвате системата и след това почвате да си играете със скоростите. Така е и оригиналното изпълнение, но си мисля че е по-скоро за сигурност за да се избегне неволно включване на круиза при включване на мигача, например. Лампата на таблото не я чакайте да светне, явно като го няма в комплектацията няма и лампа. Ами това е общо взето, системата си работи като истинска и трябва само да се внимава как се ползва! Може да ускорявате при включен круиз, като пуснете газта той се връща към зададената скорост.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062012703.jpg
Прегледи:1
Размер:134.6 КБ
ID:5382469Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062012704.jpg
Прегледи:1
Размер:109.6 КБ
ID:5382476Натиснете снимката за да я уголемите

Име:08062012707.jpg
Прегледи:1
Размер:101.1 КБ
ID:5382477
              Последно редактирано от Edo; 08-06-12, 22:30.
              Honda XL600LM, 1987
              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

              Коментар


              • #8
                От: Автопилот на ОФБ

                Крушка имам, веднага си сложих здрава и тествана... но не свети, както и да е. При мен никога не се пуска сам независимо от скоростта след натиснат педал на спирачката. Радвам се, че си успял да го подкараш.
                LZ1RED

                Коментар


                • #9
                  От: Автопилот на ОФБ

                  А главният бутон до огледалата имаш ли го? Мисля че не би работило без него?! При мен също не се включва самопроизволно след натискане на спирачката, просто когато искам да задам нова скорост с голяма разлика от старата, трябва да активирам круиза с обратният бутон - примерно съм карал със 120, спирачка и искам да въведа 90 наново - това трябва да стане с бутона за намаляване на скоростта, иначе с бутона за увеличаване колата пак тръгва да гони 120! Друго интересно ми е дали главното копче на лостчето се връща само след натискане или потъва - в смисъл подава сигнал или затваря верига?
                  Honda XL600LM, 1987
                  Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                  Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                  Коментар


                  • #10
                    Връща се копчето. Демек е бутон а не прекъсвач. Какво общо има бушона на огледалото. Там инсталацията си е отделна.
                    LZ1RED

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автопилот на ОФБ

                      Първоначално публикуван от redair Преглед на мнение
                      Връща се копчето. Демек е бутон а не прекъсвач. Какво общо има бушона на огледалото. Там инсталацията си е отделна.
                      не бушон а бутон, този за моторчетата на огледалото, до него стои на някой от фронтерите копче с което активира автопилота.
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автопилот на ОФБ

                        Аха, на английската от която свалихме лоста за мен нямаше други копчета. Сигурно има при американските.
                        LZ1RED

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автопилот на ОФБ

                          на моята всичко се управлява от лостчето и не ми свети никаква лампа на таблото....
                          аз лично не съм правил нищо - предполагам, че си е оригинално така.
                          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автопилот на ОФБ

                            Мерси за информацията, явно това е горе-долу алгоритъма за работа, остава само да си го ползвам!
                            Honda XL600LM, 1987
                            Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                            Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автопилот на ОФБ

                              Днес покарах повечко извънградско и искам да внеса една корекция: 8 краче е за фиксиране на моментната скорост, а 9 за връщане към последната запомнена скорост след натискане на спирачката! Демек пускаме круиза от 8, корегираме скоростта с 8/+/ и 9/-/, ако се наложи да го изключиме със спирачката и след това искаме пак да се върнем на предишната скорост - 9. Дано ме разбрахте!
                              Honda XL600LM, 1987
                              Honda HR-V, 1.6, 3 drs, 4WD, 1999
                              Opel Frontera B Sport, Y22DTH, 2003

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X