Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо са толкова вдигнати багажниците!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Защо са толкова вдигнати багажниците!

    Има ли някаква логична причина багажниците да се правят с пространство от 10-15 см между покрива и тръбите?
    Това води само до проблеми с центъра на тежеста, влизането в гараж и т.н... Ако се направи с просвет до 5 см. и яко дъно и конструкция дали ще има проблем?

  • #2
    Ех-ех ...
    Дисциплината "съпротивление на материалите", тя и "съпромат" винаги е била секретна в някаква степен. Обаче не до там.
    Търси "коравина", "усукване", "конзолност", "обемна устойчивост". Има и други лафове, ама ти прочети отначало за простите работи.
    От 5 сантиметра просто ще ти смачка или пробие покрива като друсне. Важи за метални конструкции.

    Коментар


    • #3
      А ако го направя с няколко "ферми" между опорите? Имам впредвид на 2 "отделения" с 6 опори, а между опорите на височината на борта на багажника връзки между напречните опори тип "ферма" и една обща носеща основа - рифел 3 мм. Ако ме разбра ...

      Коментар


      • #4
        За прости разходки номера с фермите ще мине. Само вместо рифел тури мрежа за дъно на багажника. Ще останеш учуден от разликата в теглото и задържаната вода/сняг.

        Коментар


        • #5
          Не е ли много по слаба на "нелинейните сили на усукване"? А и рифела ще го фиксирам на много места по конструкцията, така, че да повиша броя на "точките поемащи повърхностните напрежения"!

          Коментар


          • #6
            Настоятелно препоръчвам екшъните с участие на съпромат.
            Не. Масивността на конструкцията рядко увеличава силовите И свойства, но винаги влошава тегловните. Когато става дума за покривни конструкции те не случайно са ажурни. Бункерите също са много здрави, просто никой не чака от тях да се движат. Еле па бързо.

            Коментар


            • #7
              Стефане, коя кутия за обувки е по-яка на усукване, плътния картон или "ажурната"?

              Коментар


              • #8
                Безусловно масивната. Ефекта на мащаба. Що, по опаковки ли са те подгонили? Гадост. Нали приеха, обаче не съм го чел тоя закон за буклуците и унишожаването им.

                Коментар


                • #9
                  голяма грешка ще е багажника да е с рифел отдолу вместо решетка! ще стане нещо като самолетно крило - отдолу гладко, а отгоре с голямо възд. съпротивление...

                  а иначе проблема с багажника и гаража е много сериозен... при мен разстоянието до тавана е 3-4см и с багажник просто няма да влезе...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    Виж, това е много резонно! Най-малкото ще има постоянно напрежение от въздушната струя! Не се бях сетил!

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Volk
                      Виж, това е много резонно! Най-малкото ще има постоянно напрежение от въздушната струя! Не се бях сетил!
                      освен това сигурно ще дрънчи много, когато е празен
                      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                      Коментар


                      • #12
                        Не дрънчи. Обаче на разни скорости вие, за всеки различни. На скорост играе крило и влошава устойчивостта.
                        Да возиш тръби е още по-свирепо, те стават на орган.

                        Коментар


                        • #13
                          багажника се прави на удобно разстояние от покрива зада може да бъркаш отдолу и да прокарваш от там разни ленти и други закрепващи елементи. отгоре няма смисъл да е целия с плътно дъно, само ще тежи. достатъчно е да има няколко ленти алуминиева ламарина зада може, като се качи горе някой, спокойно да се разхожда. хубаво е да има и стълбичка зада може човек лесно да се качва.

                          а вие сте го откарали чак до съпромата и там други някакви сложнотии, недейте така, това не е страла на 200т. кран
                          drive alive

                          Коментар


                          • #14
                            Май си прав!

                            Коментар


                            • #15
                              Първоначално публикуван от Стефан
                              Не дрънчи. Обаче на разни скорости вие, за всеки различни. На скорост играе крило и влошава устойчивостта.
                              Да возиш тръби е още по-свирепо, те стават на орган.
                              Най-вероятно Volk пита за багазник на Дифендър-а, и аз мисля, че един от "ор'гиналните" варианти е най-сполучлив, като този :


                              Тук съм махнал едната трета от багажника, ей така..
                              В Дару беше бая пари навремето, но ако попаднеш на читав човек, не е задължително да е стругар или т.н. (въпреки, че ще трябват машини за огъване и т.н.) можеш да си го направиш не по-лош (има няколко 'малки тайни')..

                              А иначе, при скорост над 100-110 си става и без това бая шумно, независимо с/без багажник отгоре (който вдига разхода поне с литър-два, гаранция), да не говорим ако си отворил жалозите отпред за да влиза въздух.. )

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X