Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газифициране на 120ка дизел?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Газифициране на 120ка дизел?

    Мисля че имаше разговори по тази тема, но... Брачеда ме навива да си газифицирам 120ката, неков приятел го е направил на Cкласа и бил много доволен. Това нещо ставало нейде из Луковит с/у 400лв. Разхода падал с 40% +2литра газ на 100. Има ли някой конкретни впечатления. Не че съм недоволен от разхода, ама пък ако са така нещата, защо да не спестя тези парици

  • #2
    От: Газифициране на 120ка дизел?

    Първоначално публикуван от Rady1st Преглед на мнение
    Мисля че имаше разговори по тази тема, но... Брачеда ме навива да си газифицирам 120ката, неков приятел го е направил на Cкласа и бил много доволен. Това нещо ставало нейде из Луковит с/у 400лв. Разхода падал с 40% +2литра газ на 100. Има ли някой конкретни впечатления. Не че съм недоволен от разхода, ама пък ако са така нещата, защо да не спестя тези парици
    Ето това изречение мисля директно заминава за вечните бисери...

    Коментар


    • #3
      От: Газифициране на 120ка дизел?

      Аз си го пиша както си е буквално.

      Коментар


      • #4
        От: Газифициране на 120ка дизел?

        А бре мани не давай да ти бърникат по хубавата Тойотка,това не е Москвич!Грехота е да си правиш експерименти с тая кола!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Газифициране на 120ка дизел?

          http://www.offroad-bulgaria.com/show...=11675&page=20
          ЕТо я темата за това, но мен конкретно за 120ка ме интересува. Че е хубава хубава, ама няма как да търпя да не бърникам нещо Луд умора няма. Е в случая доста сериозно ще проуча, че са бая париците за тая колица, не е Черока дето се експериментира с теслата Но на този етап ,проучвам конкретно, според човека монтирал го, бил слагал на 120ки, оттам и брачеда ме навива ама бил и Е слагал има разлика. Искма да го проуча добре и ако се съблазня ще сложа. Дано някой от форума си е сложил на 120ката и конкретно да каже мнение, че с сигурност не искам да съм 1вия на майстора дето ще се мъчи с моята кола.
          Последно редактирано от CarTest™; 04-06-12, 16:47. Причина: Линк

          Коментар


          • #6
            От: Газифициране на 120ка дизел?

            Направи си го сам. В темата която си посочил, всичко е описано много ясно. Има подобна тема и за метан на дизел.
            GSM 0877 08 99 19
            Jeep Grand Cherokee 5.2 V8

            Коментар


            • #7
              От: Газифициране на 120ка дизел?

              За правенето лесно, не е в това проблема. Дали вобще да се захващам какви са опасностите за колата и толкова ли е голям + . Ако пък този майстор е слагал наистина на 120ки, по-добре ще е да я сложи той след като има опит, друго си е да го е правил. Иначе доколкото прочетох е най-елементарна газова.

              Коментар


              • #8
                От: Газифициране на 120ка дизел?

                Никога не е късно човек да си счупи колата от глупост!Успех,ама язък за колата!
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #9
                  От: Газифициране на 120ка дизел?

                  Какво се случва с буталата и другите чарколяци, не може да няма никакви проблеми никъде, четох за детонации или друго подобно при пропан-бутана, май няма проблем само с метан... И пак ми се струва да има изпържване поради простия факт, че никой не го е мислил двигателя да работи с подобна смес, липсват изчисления и само практика и то много, може да покаже особено за конкретен модел и двигател, дали или надали...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Газифициране на 120ка дизел?

                    Много въпроси има наистина, но човек трябва да проучи всичко. СПоред мен с добавянето на 5-10% пропан бутан в сместа не мисля, че би имало щети, но това са пак просто предположения. Другата седмица ще ходя до едни дето ми ги препоръча колегата и до тия в Луковит и ще разказвам. Общо взето за ННО клетките така като чета проблема им е с недостатъчната мощност, тук май идеята и принципа е същия, само дето вместо водорода, за който имам яки съмнения че се получава така, се подава пропан бутан. Тоя в Луковит бил монтирал на много 120ки, ама дали е така... Ако е така все ще издирим някой да зарежда нафта с газ и да сподели

                    Коментар


                    • #11
                      От: Газифициране на 120ка дизел?

                      Я си карай 120ката така и остави да газифицират Витарите

                      Коментар


                      • #12
                        От: Газифициране на 120ка дизел?

                        Ще ти дам няколко препоръки. Първо му се обади на човека от Луковит - Ицо се казва и е добър в това,което прави - ще те пита какъв ти е мотора и дали е възможно да стане интервенцията, защото не на всички дизели се получава. От там нататък сам решаваш. Аз сложих на 2,4 ТД мотор и впечатленията са ми следните: Мощността на колата осезаемо се повишава, разхода пада, НО - това е само когато я уцелиш в точния режим на каране, а той зависи от това колко газ си пуснал да тече от кранчето под капака и колко газ подаваш с педала. Когато газта ,която подаваш е повече от необходимото колата наистина "лети" за сметка обаче на ужасен шум от клапаните говорещ за недобро бъдеще за мотора.Режима,в който няма разлика в шума е когато караш по равно и с леко подаване на гориво. Тогава всичко е точно. Дадеш ли обаче рязко газ или дойде баир и мотора се натовари повече - почва тракането на клапаните и трябва да изключиш подаването на газ от ключето в купето.Още икономията не съм засекъл,щото 90 литра нафта и 20 газ мисля да пълня чак за морето. Та като цяло - чувствата са ми смесени по отношение на газифицирането,което направих. Дразнещо е също всяко щракане ,което се чува при отварянето на клапата за газ на бутилката над 1200 оборота,особено на градско. Поздрави, ако ти трябва телефона на Ицо от Луковит - пиши.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Газифициране на 120ка дизел?

                          Първоначално публикуван от victorio Преглед на мнение
                          Ще ти дам няколко препоръки. Първо му се обади на човека от Луковит - Ицо се казва и е добър в това,което прави - ще те пита какъв ти е мотора и дали е възможно да стане интервенцията, защото не на всички дизели се получава. От там нататък сам решаваш. Аз сложих на 2,4 ТД мотор и впечатленията са ми следните: Мощността на колата осезаемо се повишава, разхода пада, НО - това е само когато я уцелиш в точния режим на каране, а той зависи от това колко газ си пуснал да тече от кранчето под капака и колко газ подаваш с педала. Когато газта ,която подаваш е повече от необходимото колата наистина "лети" за сметка обаче на ужасен шум от клапаните говорещ за недобро бъдеще за мотора.Режима,в който няма разлика в шума е когато караш по равно и с леко подаване на гориво. Тогава всичко е точно. Дадеш ли обаче рязко газ или дойде баир и мотора се натовари повече - почва тракането на клапаните и трябва да изключиш подаването на газ от ключето в купето.Още икономията не съм засекъл,щото 90 литра нафта и 20 газ мисля да пълня чак за морето. Та като цяло - чувствата са ми смесени по отношение на газифицирането,което направих. Дразнещо е също всяко щракане ,което се чува при отварянето на клапата за газ на бутилката над 1200 оборота,особено на градско. Поздрави, ако ти трябва телефона на Ицо от Луковит - пиши.
                          Е то по-прекрасна работа от адски шум в мотора/клапани и тем-подобни/ няма!А защо??
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #14
                            От: Газифициране на 120ка дизел?

                            Аз си мислех, че има нещо по-модерно със саморегулиране на подаването на газ. Много благодаря колега за информацията, чакам още да пишеш, точно имах нужда някой да каже конкретно, а не като мен чул недочул Мисля че брачеда има на човека, но ако го няма ще ти пиша на Л.С благодаря много!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Газифициране на 120ка дизел?

                              А защо не се опиташ да счупиш Тойотата по някакъв по-готин начин? Обмислял ли си варианта за интегриране на хибридна система?
                              ...или с по-голяма турбина... абе възможности колкото щеш


                              И сега малко по-сериозно - в Алфа Ромео форума имаше един, който беше монтирал 2 или дори повече клетки за Браунов газ (ННО) и имаше много положителен резултат по неговите думи.

                              (и все пак ще е интересно на Божурище или Сливен да се пусне 11 секунден Крузър, дизел)

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X