Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автомобил за Геолог

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Автомобил за Геолог

    Здравейте Колеги,
    От два месеца се мъча да си намеря читав джип, която да ми върши работа при командировки из гората, а и не само. Изискванията за джипа са ми следните - по възможност 10 - 12 годишен, дълга база ( да знам, че не е толкова проходим - но ми трябва да нося машина, камъни и пръст), дизел, ръчни скорости, над 99 коня, обезателно ляв волан, климатик и цена около 8 000 лв. След консултации с колеги Геолози и щателно изчитане на информацията споделена тук се спрях на Терано 2. Огледите по автокъщи и продавачи - частни лица завършваха или с изправянето на косите ми или с тяхното побеляване. Отчаянието е пълно. Харесъл съм си едно Терано 3000 - кубика, 154 к.с., 2002 год. - какво мислите за този модел и мотора. Всякъкви съвети и препоръки са добре дошли.


    --
    В гората:
    - А сега на къде?
    - По триения път, по триения....

  • #2
    От: Автомобил за Геолог

    Пикап бих препоръчал. Имам приятел с баща геолог и той кара паркетник за основна и стар пикап за ваще си геоложщини. За 8 000 имаше в мобилето подготвен хай-лукс с лебедка, шнорхел, лифт, МТ гуми, брони... Тойота хайлукс. Тераното е готино, но не много кораво, предполагам става ако е прежалено, носенето на камъни машини и пръст не ми се връзва с терано де.

    Коментар


    • #3
      От: Автомобил за Геолог

      Машина + камъни + пръст = общо взето или тлк ресорна или патрул.
      Ама с климатик трудно.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #4
        От: Автомобил за Геолог

        Още 1+ за пикап.

        Коментар


        • #5
          От: Автомобил за Геолог

          Щом ще се товари с камъни и пръст, и ще се кара в гората - каквото и да е като марка, но да е с ресорно окачване поне на задния мост и да е с цели мостове! Без да засягам колегите - на Терано II е много слаба предницата (лични наблюдения) и при по-гаменско каране каране, съчетано с кофти (без)пътни условия предните гуми рязко добиват собствено мнение - всяка за себе си... Иначе дизеловия мотор на Тераното (2,7) е чук!

          Коментар


          • #6
            От: Автомобил за Геолог

            И от мен един минус за машините с независимо предно окачване.
            Не е лошо по принцип, ама за в гората не става. Тераното си е за лек офф, по горите, хеле пък с геоложки задачи е кекаво.
            И аз съм за някакъв пикап-няма кой знае каква проходимост, ама за носене на камъни става. То така е и проектирано-като товарен джип.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #7
              От: Автомобил за Геолог

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              И от мен един минус за машините с независимо предно окачване.
              Не е лошо по принцип, ама за в гората не става. Тераното си е за лек офф, по горите, хеле пък с геоложки задачи е кекаво.
              И аз съм за някакъв пикап-няма кой знае каква проходимост, ама за носене на камъни става. То така е и проектирано-като товарен джип.
              Е кой пикап с цели мостове, че повечето май вече не са.
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • #8
                От: Автомобил за Геолог

                Полезният товар който ще се транспортира не е толкова тъжък (машина - около 50 кг + камъни и пръст около 50 кг + малко багай и двама пасажери). До сега съм карал Паджеро V6, 3000 кубика, бензин, 150 коня (добре, че бензина е служебен) и Терано 2, 2,7TD, като от последното съм много доволен. Определям офроуда който правим, като преход от лек - към среден - прекосяване на плитки реки (макс 30 см) и веднъж отлепяне на гума.Та затова съм се насочил към тази марка. Пикапите имат недостатък според мен - ако са с празен леген - боксуват и на най-ниската мокра тревичка - примера е от Хайлукс - на 2 месеца.
                Последно редактирано от Oxide; 03-06-12, 21:58.

                Коментар


                • #9
                  От: Автомобил за Геолог

                  Хеле па 2002ра . Хай-лукса си бичи перфе. На търтейо нисана също е много подходящ, ако и да не е пикап, само дето не е 2002-ра. То нищо смислено няма в тея години, та предполагам или ние не сме наясно с нуждите на професията и тераното е супер, или пак тераното си е гот, щото пък все пак няма да се гърчи нарочно нали, каткто ние тук обичаме...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Автомобил за Геолог

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Е кой пикап с цели мостове, че повечето май вече не са.
                    Роки.... като му махнеш хард-топа...
                    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                    Коментар


                    • #11
                      От: Автомобил за Геолог

                      Е то и гега има такава... досущ като рокито... леко софттоп нали

                      Коментар


                      • #12
                        От: Автомобил за Геолог

                        Първоначално публикуван от Oxide Преглед на мнение
                        Полезният товар който ще се транспортира не е толкова тъжък (машина - около 50 кг + камъни и пръст около 50 кг + малко багай и двама пасажери). До сега съм карал Паджеро V6, 3000 кубика, бензин, 150 коня (добре, че бензина е служебен) и Терано 2, 2,7TD, като от последното съм много доволен. Та затова съм се насочил към тази марка. Пикапите имат недостатък според мен - ако са с празен леген - боксуват и на най-ниската мокра тревичка - примера е от Хайлукс - на 2 месеца.
                        Ами така както си го описал, товара ти е едни 300-400 кг. (на око), което по дупките не е никак малко. Вярвай ми...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Автомобил за Геолог

                          Полезният товар който ще се транспортира не е толкова тъжък (машина - около 50 кг + камъни и пръст около 50 кг + малко багаж и двама камък-будали). До сега съм карал Паджеро V6, 3000 кубика, бензин, 150 коня (добре, че бензина е служебен) и Терано 2, 2,7TD, като от последното съм много доволен. Определям офроуда който правим, като преход от лек - към среден - прекосяване на плитки реки (макс, 30 см) и веднъж отлепяне на гума. Та затова съм се насочил към тази марка. Пикапите имат недостатък според мен - ако са с празен леген - боксуват и на най-ниската мокра тревичка - примера е от Хайлукс - на 2 месеца.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Автомобил за Геолог

                            Не е зле да изпробваш няколко машини, преди да се решиш на радикалната стъпка.

                            Това 10-12 годишен е малко ограничаващо условие - колите, които биха ти свършили работа, масово са по-стари.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Автомобил за Геолог

                              Археолог , геолог и подобните професии винаги ги свързвам с ЛР Дифентер
                              Лудак

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X