Обява

Свий
Няма добавени обяви.

проблем с бобината на самурай

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • проблем с бобината на самурай

    Здравейте ,колеги!Имам проблем в запалителната система на Самурая.Моноинжекция,безконтактно запалване.На 6 месеца ми гори бобината.Вчера смених четвъртата бобина.При предишната смяна подмених свещи,кабели,капачка,палец и пак издържа 6 месеца.Бобините при мен са като консуматив.Винаги трябва да имам една в жабката.

  • #2
    От: проблем с бобината на самурай

    Колеги,никой ли не се е сблъсквал с такъв проблем?

    Коментар


    • #3
      От: проблем с бобината на самурай

      Ами колега жалко, че никой не ти е отговорил. Аз не съм имал подобен проблем въпреки, че бобината не ми е оригинална, нещо май е преправяно, но преди аз да взема колата. А и аз съм с карбуратор мисля, нещата са различни.

      Успех в диагностиката!
      По-добре късно, отколкото по-късно.

      Коментар


      • #4
        От: проблем с бобината на самурай

        Реших проблема.Оказа се ,че хлабината между електродите на свещите трябва да е не повече от 0,5 mm!

        Коментар


        • #5
          От: проблем с бобината на самурай

          Първоначално публикуван от daskala-bg Преглед на мнение
          .... хлабината между електродите на свещите трябва да е не повече от 0,5 mm!
          В ремонтното ръководство са посочени стойности на хлабината -0,7/0,8mm.
          Дано, да си решил проблема.

          Коментар


          • #6
            От: проблем с бобината на самурай

            Виж дали ти е оригинален комутатора на бобината (електронното блокче до нея). Ако не е - има всички шансове да работи с други времена на зареждане и разреждане и от там да ти гори бобината. Разстояние 0.5 на свещите е твърде малко, а и няма да ти помогне.
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: проблем с бобината на самурай

              Всичко е оригинално.Колкото до хлабината засега помага.Вече 10 месеца не съм сменял бобината.Няма разлика в горенето и вървенето.

              Коментар


              • #8
                От: проблем с бобината на самурай

                Да използвам темата и да попитам.
                Не мога да си свържа бобината. Имам няколко кабела около нея съм забравил кое как е.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140611_141903.jpg
Прегледи:1
Размер:195.1 КБ
ID:5592959

                На схемата е дадено, че трябва да има 2 кабела от плюса, единия да минава през ключ.
                Не гледайте как е свързано, защото за момента със сиг. е грешно.
                Каквото и да пробвахме и мерихме не хвърля искра.
                Бобината е премерена и всичко в стойности - работи.
                Благодаря предварително.

                Коментар


                • #9
                  От: проблем с бобината на самурай

                  позабравил съм как е точно Самика, но ми се струва, че ти липсва един кондензатор май? На ония кръглите буксички?
                  Ако до довечера никой не ти отговори, драсни ми едно лично за напомняне, ще погледна схемата. В момента просто я нямам тук.
                  О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X