Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

    Вчера през климатика долетя нещо, което съм виждал и друг път на вън. Сега го хванах и имах възможноста да го разуча.
    Има здрави челщюсти, дълго жило и мощно тяло. Мислех че е стършел някакъв, но не намерих такова нещо в нета.
    Как му е името на това.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00297.jpg
Прегледи:1
Размер:127.9 КБ
ID:5973474
    Малко се е сгърчило след оцета, но е около 3-4см дълго и доста тлъсто.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00298.jpg
Прегледи:1
Размер:155.3 КБ
ID:5973475

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00299.jpg
Прегледи:1
Размер:95.3 КБ
ID:5973476
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

    Баси мутанта. Стършел -рокер?
    0888932647

    Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

    Коментар


    • #3
      От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

      В София, на стадион "Славия" живеят едни подобни гадове, които имат качеството да хапят неусетно.
      Резултата е оток, с лилав отенък и кървяща дупка по средата.
      Ухапаните се оплакват от неразположение и втрисане в следващите няколко дни.
      Като цяло отока и сърбежа продължават две седмици, а мястото на ухапването - обичайно по краката, остава като твърдо зърно с години.
      Играя тенис с двама доктори - доцент токсиколог и специалист по белодробни заболявания, които са също потърпевши, но не знаят отговора.
      В последните три години не смея да играя без дълго долнише, ако не съм се напръскал с репелент.
      Само веднъж успях да убия животното, докато се опитваше да ме ухапе през чорапа.
      Подозрително прилича на това от снимката.
      Последно редактирано от mitkochanev; 03-06-12, 18:01.
      Life is too short to drive dull cars!

      Fight global warming !
      ... turn on your A/С !

      Коментар


      • #4
        От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

        щръклица мутант

        малко не ми се връзват тея 4 см. даже ходих да меря ножчето колко е /85мм./
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • #5
          От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

          "Нещото" е най-обикновена земна пчела. По-разпространени са в жълто и черно но има и чисто черни. В градината ми в Балчик, лятото е пълно. black bumblebee + google
          О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

          Коментар


          • #6
            От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

            Климатика прозоречен ли е или от тези с вкарване на свеж въздух? Няма отношение към животното, но се изумявам от къде е минало. И понеже двата вида климатици са в противоположните краища на цените ми интересно.

            Коментар


            • #7
              От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

              Суа баба ама по едра и църнаАпе лошо и боли
              К мирной жизни не пригоден.
              Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
              ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

              Коментар


              • #8
                От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                Сори че влизам в темата на колегата.
                При мен се дави ок 5-6см стършел вече 2 дена в един изрязан бидон с вода. Не знам какво баба си търси там, ама е упорито говедото. Понеже не бях виждал досега го зяпах поне половин час- като малките деца.
                Украсата му е типична като на оса или пчела.
                Между другото ако някой има идея с какво да се оттърва от сколопендри- да сподели!
                Sent from my Nokia s fenerche

                Коментар


                • #9
                  От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                  Това си е бъжляк както му викаме ние , хапе силно и пуска кръв ...
                  VEREYA MOTORSPORT TEAM

                  Коментар


                  • #10
                    От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                    това не е ли слон

                    Коментар


                    • #11
                      От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                      Първоначално публикуван от mxmanol Преглед на мнение
                      това не е ли слон
                      Вярно - в сравнение с другите жилещи така изглежда.

                      Вреше се в старата ни къща в дупки по подпокривните греди и дъски. За разлика от оси, пчели и стършели, никога не съм виждал повече от едно едновременно. Не ме е хапало и като за слон е доста подвижно - пробвал съм как ли не да го огледам от близо и безопасно, но винаги ми се измъкваше.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                        Не знам как се казва този бръмбар,но ми съсипа шипките на един покрив.При строежа на покрива за материал на шипките на които лягат циглите използвахме топола и тази гад така се влюби да ги яде и копае,че сякаш банцик работи -така падат стърготини и са двойка.Бръмчат и правят дупки колкото палец да влезе в тях и нямат страх от нищо.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                          Първоначално публикуван от Бакалов Преглед на мнение
                          Това си е бъжляк както му викаме ние , хапе силно и пуска кръв ...
                          Бъжляка е овод. И е муха.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ovod.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5382400

                          Коментар


                          • #14
                            От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                            Овода е онази гадна конска муха, която хапе неусетно и после стават подутини колкото домат и сърби и боли. Има големи зелени очи, но е грозна. изглежда точно като на снимката от предния пост.
                            А онова черното е минало през канала на тръболяците на климатика между вътрешното и външното тела. Пяната в стената е с дупка. Изпадна звяра през отдолу под въртящата се част. И почти беше здраво добичето.
                            ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

                            Коментар


                            • #15
                              От: Черно, жилещо и хапещо лятящо насекомо

                              Ба,х маа му...Пламене стреляй.......отивам да огледам климатиците, че верно онзи ден в единия ми се струваше,че има нещо..........
                              LZ3YG

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X